Keresés eredménye

Berregnek a nagy szarvasbogarak

Magyarország és Európa legnagyobb termetű bogárfaja a nagy szarvasbogár, melynek hímje akár 10 centiméterre is megnőhet. Ezekben a hetekben rajzik.

2023.06.28.

Új rovarfajt fedeztek fel Magyarországon

Ki gondolná, hogy manapság, amikor már azt hisszük, nincs új a nap alatt, még lehet új állatfajokat felfedezni. És nem egy eldugott, trópusi esőerdőben, hanem itt Magyarországon. Ráadásul az új faj egy aranyos kinézetű ormányosbogár, amelynek a neve sem épp hétköznapi.

2022.09.02.

Elleptek minket a bogarak

Ormányos, szarvas, dísz, lágy, ezüstös, foltos, feketevégű és sárgalábú. Képtelenség lenne felsorolni minden jelzőt ebből a gazdag formavilágból. Íme, a bogarak!

2022.05.14.

Így csalogass cincéreket a kertedbe!

Mit szólnál, ha a természetismereti óra a kertedben elevenedne meg? Ha szereted a szép bogarakat, akkor nézd meg ezt a videót, és tudd meg, hogyan tudsz ideális élőhelyet teremteni, mondjuk egy gyönyörű cincérnek a kertedben.

2022.05.12.

A magyar futrinka nyomában

A rovarfaj fokozottan védett Magyarországon, ezért nagy erőkkel folyik a megfigyelése a Kiskunsági Nemzeti Parkban. Idén sok nem védett helyről is előkerült.

2020.10.22.

Katicainvázió a Kisalföldön

A Győr melletti kisebb településeken és Somogyban most nem olyan jó lakni: a házakat bűzös váladékot termelő, csípős harlekinkaticák lepték el.

2016.10.17.

Megkezdődött a rajzás, berregnek a szarvasbogarak

Május végén, június elején a Körös-Maros Nemzeti Park erdős, ligetes tájain sétálva jó eséllyel találkozhatunk berregő nagy szarvasbogarakkal. Az esetenként 10-12 centiméteres, „agancsos” bogarak első ránézésre talán kicsit riasztóak, de az emberre teljesen veszélytelenek. 

2016.06.07.

Egyre bogarasabbak vagyunk!

Számos ismert, védett rovarfaj él a néhány éve létrehozott Kopaszoki Erdőrezervátum területén a legutóbbi felmérés szerint. Ilyen például a Magyarországon elsőként felfedezett fürkészdarázsfaj, a Theronia laevigata is.

2014.11.19.