
Tudtad, hogy a bazaltban igen különleges barlangok jöhetnek létre?
De hogyan képződhet bármilyen üreg az izlandi Geldingadalir vulkánról készített megannyi látványos videón is látható hígan folyó, szétterülő lávában? Elmagyarázzuk!
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal. A legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket.
A tavaszi hótakaró a Mecsek csúcsait és az Északi-középhegység egyes részeit is elfedte másfél héttel húsvét után. Mutatunk néhány igencsak télies hangulatú videót és webkameraképet.
A Kecskemétről és Budapestről mentett denevérek eddig a Fővárosi Állat- és Növénykert Vadállatmentő Központjának gondozásában álltak, most visszakapták szabadságukat.
Újjászületik, és környezetbarát hajtást kap a Gárdony nevű személyszállító hajó.
Hamarosan megszépül a villányi Templom-hegyen álló kétszintes kilátó. Az építmény része a Duna–Dráva Nemzeti Park Igazgatóság Ammonitesz tanösvényének, amely az egykori kőbányában látható ősmaradványleleteket mutatja be.
Hazánk egyik legizgalmasabb várat nézhetjük meg madárszemmel.
Sas a vízben, ilyet tényleg nem minden nap lát az ember, főleg nem olyat, hogy kajakkal mentik ki e fenséges madarat. Ráadásul nem is egyet, hanem mindjárt kettőt is.
A legenda szerint hajdanán a Drégelyvár hősei is ide jártak imádkozni titkos alagútjukon keresztül.
A gyerekek annak örültek, hogy végre együtt lehettek, én meg annak, hogy mindez a kiváló Bicske-Tarján kerékpárúton történt meg, így ismételten rácsodálkozhattam a Gerecsének erre a turistautak által alig érintett szegletére.
Azt már hallottam, hogy a Felsőrákosi-rétek élővilága országos szinten is kiemelkedő jelentőségű, és az is a tudomásomra jutott, hogy szemétgondokkal küszködnek a tanösvény környékén, ennek ellenére kicsit elszomorított, amit láttam.
A Bakony hegység központi és egyben legvadregényesebb része az Öreg-Bakony.
Folytatódik a városnéző séta, Veszprémvölgy után ezúttal a Séd partján.
Az állatpark a tó mellett hozott létre egy ideális helyszínt a költésre a fecskék számára.
Mesterségesen biztosított szurdokaink középhegységeinkben találhatók. Éppen ezért a szelíd dombok között megbújó Kőszikla-szurdok mindenképpen váratlan meglepetés.
Formája alapján összefordított csónakokra hajaz a tó új látványossága, ami pár hét múlva már várni fogja a látogatókat.
Az idei medvehagymaszezon örömére receptversenyt rendez a Turista Magazin. Melyik a család kedvenc medvehagymás étele? Ne habozz, küldd el nekünk a receptet egy guszta fotó kíséretében április 15-ig, és pályázz a nyereményeinkre!
A legtöbb embernek a Mecsek ugrik be legfőbb termőhelyként. Kivéve például a pusztamarótiakat, a bakonybélieket vagy a vállusiakat, és még sok más olyan település lakóit, akiknek közelében szintén megterem a tavasz slágernövénye. Körkép.
Mi köze a medvehagymának a medvéhez? Mennyit szabad belőle hazavinni az erdőből? Mire kell figyelned, ha nem akarsz gyöngyvirágmérgezést kapni? Milyen ételekbe kerülhet bele?
Pár éve elég trendi lett, és nem tudjuk, ki hogy van vele, de nekünk nagyon bejön ez a karakteres ízű, fokhagyma-snidling kombóra emlékeztető erdei vadzöldség. Három gyorsan elkészíthető medvehagymás receptet megosztunk veletek, amit többször teszteltünk, és nagyon megszerettük.
Mivel lehet összekeverni? Hol nő? Mire jó? Most van a nagy slágernövény, a medvehagyma szezonja, ezért összeraktunk egy kvízt, melynek segítségével tesztelheted, mennyit tudsz róla.
A zord sziklák rejtett zugaiban a jégkorszakból itt rekedt növények kandikálnak, a fák törzsein fél évszázaddal ezelőtt felfestett kék jelzések mutatják az utat, misztikus légkör, érintetlen őserdei hangulat, melyet így tavasszal a mindent átható medvehagymaillat lengedez körül.
Virágos rét és egy darab lepkeháló? Ugyan! Felszerelés elő, a cél: a semmi mással össze nem téveszthető buckabagoly megtalálása.
Cikkünkben azzal foglalkozzunk, hogy tavasszal meddig szabad élelemmel traktálni a madarakat, és később miként lehet segíteni őket.
A főváros múltja tele van érdekes történetekkel, amelyek nemcsak papíron maradtak fenn, de kövek, fák, utcák, épületek ma is emlékeztetnek azokra. 15 kérdés, Budapest múltjáról.
Annyira egyszerű dolognak tűnik rávágni a helyes számot, elméletileg minden általános iskolásnak is tudnia kell ezt. Elméletileg.
A kétrészes film gyönyörű és izgalmas képsorok segítségével hívja fel a figyelmet erre a gazdag természeti értékekkel rendelkező területre.
Vannak közöttük gyakori fajok éppúgy, mint nagyon ritkák, két dolog azonban közös bennünk: mindannyian szépek és ezúttal is hazai természetfotósok képein mutatjuk meg őket.
Magyarországon rengeteg látványos természeti képződmény található. Összeállításunkban öt kivételes hazai sziklaformációt mutatunk.