
Kővé vált sárkány Nemti határában
Nemti határában egy meredek lejtőből kiemelkedő, bizarr kinézetű sziklaképződmény figyelhető meg. Kalandra fel, irány a kövek világa!
Te észreveszed a távoli fa odvában meghúzódó madár feje búbját? Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság érdekes baglyos videót posztolt.
A fokozottan védett növénykülönlegességnek alig tíz populációja fordul elő a Nyírségben, máshol pedig még ritkábban lehet vele találkozni.
Ritkán látható méretű képződmények jöttek létre Magyarország egyetlen jégbarlangjában.
Az eset Romániában, Prahova megyében, Azuga mellett történt. A férfi futni ment az erdőbe, de nem tért haza.
A Mecsekerdő Zrt. felhívja a túrázók figyelmét, hogy a havazás miatt veszélyes kirándulni a Mecsek magasan fekvő erdei útjain.
Azt mondják, a Vitányvár hazánk egyik legromantikusabb várromja, amivel nehéz vitatkozni.
A lápi póc, amely bár 60 millió éves múlttal bíró faj, az ember képes volt egy pillanat alatt végveszélybe sodorni.
Íme öt, a természetjáráshoz valamilyen módon kapcsolódó könyv, amelynek remélhetőleg örülni fog a kedves olvasó.
Egyre kijjebb érünk szeretett Bakony-erdőnkből a Közép-dunántúli Piros túramozgalom teljesítése során. Az utóbbi pár túránkon a Palotai-Bakonyban barangoltunk, ahol rengeteg kevésbé ismert csodába botlottunk, azonban a tájegység fő attrakciója még várat magára.
A gyerekek annak örültek, hogy végre együtt lehettek, én meg annak, hogy mindez a kiváló Bicske-Tarján kerékpárúton történt meg, így ismételten rácsodálkozhattam a Gerecsének erre a turistautak által alig érintett szegletére.
A Bakony hegység központi és egyben legvadregényesebb része az Öreg-Bakony. Van egy kiváló túratippünk e varázslatos vidék bebarangolásához, amely kötöttségek nélkül tárja elénk hazánk e természeti kincsekben oly gazdag és páratlan területét.
Azt már hallottam, hogy a Felsőrákosi-rétek élővilága országos szinten is kiemelkedő jelentőségű, és az is a tudomásomra jutott, hogy szemétgondokkal küszködnek a tanösvény környékén, ennek ellenére kicsit elszomorított, amit láttam.
Az Oszoly-csúcs jelképének számító Óra-torony nevű szikla már tavaly veszélyessé vált. Csak azonnali, szakszerű beavatkozással lehetne segíteni rajta, de az nem olcsó.
Kalandos rétisasmentést videóztak le. Sas a vízben, ilyet tényleg nem minden nap lát az ember, főleg nem olyat, hogy kajakkal mentik ki e fenséges madarat. Ráadásul kettőt is.
A tavaszi hótakaró a Mecsek csúcsait és az Északi-középhegység egyes részeit is elfedte. Mutatunk néhány igencsak télies hangulatú videót és webkameraképet.
A mentett denevéreket a fővárosi állatkert Vadállatmentő Központjában gondozták, most megerősödtek, így szabadon engedhették őket a szakemberek.
Hamarosan megszépül a villányi Templom-hegyen álló kétszintes kilátó. Az építmény része a Duna–Dráva Nemzeti Park Igazgatóság Ammonitesz tanösvényének.
De hogyan képződhet bármilyen üreg a hígan folyó, szétterülő lávában? Elmagyarázzuk!
Hamarosan kezdődik a madárfiókák fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal. A legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket.
Mesterségesen biztosított szurdokaink középhegységeinkben találhatók. Éppen ezért a szelíd dombok között megbújó, vaslétrákkal biztosított Kőszikla-szurdok mindenképpen váratlan meglepetés.
Hazánk egyik legizgalmasabb várat nézhetjük meg madárszemmel.
A legenda szerint hajdanán a Drégelyvár hősei is ide jártak imádkozni titkos alagútjukon keresztül.