Keresés eredménye

A lápi póc 60 millió éve itt van, de az ember kifogott rajta

Őshonos lápi halfajból nincs túl sok a Kárpát-medencében, és mostanra sajnos, mindegyik veszélybe került. Különösen igaz ez a lápi pócra, amely bár 60 millió éves múlttal bíró faj, az ember képes volt – földtörténeti léptékben mérve – egy pillanat alatt végveszélybe sodorni.

2022.06.07.

Ezért hatalmas érték a tőzeglápos terület

Vajon mi köze a víznek a tőzeghez? Egyáltalán mi az a tőzeg? És hogy kerülhet Artúr király kardja az ócsai égeres láperdőbe? A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság legfrissebb szórakoztató videójában mindenre fény derül.

2022.03.07.

Ritka növényfaj a Baláta-tavon

A Belső-Somogyban megbújó Baláta-tóban ezen a nyáron ismét nagy számban tenyészik hazánk egyik növényritkasága, az aldrovanda. A szubtrópusi eredetű, rovaremésztő hínárnövény összecsukható levélkéivel apró vízi szervezeteket ejt csapdába.

2019.07.23.

LEGENDÁS LÁPSZEMEK KELEMÉREN

Gömörszőlőstől délre, a Kéken menetelve egy legendás erdőbe jutunk, ahol ezernyi mese játszódik. A látvány sem hétköznapi, apró szigetek várnak minket a Mohos-tavak közepén, hatalmas fák, növényritkaságok és egy olyan szokatlan táj, amelyet Magyarországon másutt nem találhatunk. 

2015.12.11.

LÁPOK HÁZA

A bemutatóház az Ausztria-Magyarország Határon Átnyúló együttműködési Programban az Európai Unió és Magyarország társfinanszírozásával valósult meg.

2014.06.17.