Lubics Szilvia 254 km-t futott a Namib-sivatagban

A nagykanizsai ultrafutó tavaly a chilei Atacama-sivatagban futott, idén Afrikában állt rajthoz. A Namib-sivatagban hat nap alatt 254 km-t kellett teljesíteni. A magyar sportoló a nők között harmadikként ért célba.

Szerző:
Lubics Szilvia Facebook-oldala
molcsapat.hu/TM
Fotó:
RacingThePlanet
2019. május 6.

Szilvia tavaly a 4Deserts versenysorozat dél-amerikai állomásán, chilei Atacama Race-en indult, idén Afrikában állt rajthoz. A Namib Race-en, a chilei versenyhez hasonlóan, egy hét alatt hat szakaszt kellett teljesíteni. Az első három napon nagyjából 40 km-es, maratoni távokat kellett futni, aztán következett egy 80 km-es táv, majd megint egy maraton, és az utolsó, befutó napon már csak egy rövid, tíz kilométer körüli táv várt a versenyzőkre.

A Namib-sivatag nehézségét nem a nagy szintek jelentik, hanem a rengeteg homok, amiben nagyon nehéz futni, de nem könnyítette meg a helyzetét a meleg és a 12 kg-os hátizsák sem, amit magával kellett cipelnie a versenyen.

Szilvia számára a teljesítés volt a cél, de 31 óra 59 perces idejével végül a nők között harmadikként ért célba. A 4 Desert sorozat szabályzata szerint, aki két sivatagi versenyt teljesít, az indulhat a The Last Desert kihíváson, vagyis az antarktiszi versenyen. „Mindenképpen szeretnék az Antarktiszon futni-mondta erről korábban a MolCsapat.hu oldalon. „Valahogy úgy érzem, azzal lenne igazán kerek számomra ez a történet.”