
Zöld úton a Kevélyeken át
Látványos kőfejtők, egy 20. században épített vár, barlangok és elveszettnek hitt város után indulunk a Pilis legdélebbi bástyájára és környékére.
Téli erdők szép színfoltja, amely a behavazott tájban már messziről kitűnik sárga színével. Érdekessége, hogy magyar nevével ellentétben – bár külalakra hasonlít rájuk – nem rokona a laskagombáknak. Vajon melyik ez a ritkán látható gombafajunk?
A napsugarak fényében mintha ezüstös foltok csillognának a hársfák kérgén. Közelebbről viszont kiderül, ezek bizony rovarok többezres csoportjai. De milyen rovarok, és mit csinálnak a fákon télvíz idején? Cikkünkből még több érdekességet megtudhatsz róluk.
A hideg, fagyos időszak beköszöntével a madáretetés mellett az itatás is különösen fontos. Cikkünkben mutatjuk, miért.
Idén még a tavalyinál is több túzokot számoltak össze a nemzetipark-igazgatóság működési területén.
Szekszárd közelében van két kápolna. Mindkettő gyönyörű, az egyiknek a színe különleges, a másiknak a környezete, ráadásul az idősebb néhány éve az Év Fája lett Európában.
Az egyre népszerűbb egyhetes nyári táborokat idén is megszervezik, az első turnusok június 16-ával indulnak, de jelentkezni már január 25-től lehet.
Mostohák címmel publikálta Szendőfi Balázs legújabb természetfilmjének egyik izgalmas epizódját.
Látványos tanösvényt hoznak létre a Böddi-széken az itt élő kivételes élővilág bemutatására. Miért fontos ez a tanösvény? Cikkünkből kiderül.
Ha az embernek mázlija van – és egy szabad hétköznapja –, még az is megtörténhet, hogy egyedül találja magát az ország egyik legnépszerűbb kirándulóhelyén.
A Keleti-Mecsek gyöngyszemétől, Óbányától, az ősi Rékavárig bejárt körtúránkon megkaptunk mindent a természettől, amiben reménykedtünk, és azt is, amiben csak titkon bíztunk.
Több mint 700 éve vár, ebből közel 500 éve rom. Mindenki hallott már róla, de jóval kevesebben jártak a falainál. Ostrománál a magyar történelem egyik legdrámaibb küzdelme zajlott, várkapitánya – Szondi György – pedig a török háborúk egyik legvitézebb harcosa, aki hősiességével örökre beírta magát a történelemkönyvekbe.
Pazar útvonalvezetés, párját ritkítóan ötletes tematika, egykori üveghuták helyére települt, megkapóan szép kis falvak, gyönyörű természeti környezet, mindez egy jól megtervezett egynapos körtúrába tömörítve: ez az Üvegesek útja.
Következő szakaszába ért a Csorbatói Fogaskerekű Vasút felújítása, megérkeztek az első új gyártású járművek.
Európa egyik legkisebb termetű madara az ökörszem, amely télen a településeken is gyakori, akár még az etetők közelében is fel-feltűnik, de csak villanásnyira.
A Kőszegi-hegység déli sarkában, a kéktúra végpontján, minden adott ahhoz, hogy nagy kirándulásokra induljunk. Velemet pedig nem érdemes kihagyni.
Növényi eredetű táplálékként elsősorban a napraforgómag ajánlott, amelyet kölessel, dióval, mogyoróval vagy pisztáciával is kiegészíthetünk.
Megkapóan szép a behavazott téli táj, még a webkamerákon keresztül is. Mutatjuk.
A vándorsólyom bolygónk leggyorsabb állata, amely zsákmányszerző zuhanórepülése során a 320 km/h-s sebességet is elérheti.
Ez a rejtőzködő tollas jószág telelni általában délre vonul. Ezért is különleges a felbukkanása a dél-nyírségi erdőkben.
A hortobágyi tájat a francia NatGeo is címlapjára tette, illetve a brit NatGeo Travelerbe is bekerült.
A faj egész Magyarországon ritkának mondható, de most egy olyan helyen bukkant fel, ahol eddig csak két alkalommal látták.
Összegyűjtöttünk néhány hazai viszonyok közt csiszolt praktikát, amelyekkel ezekből a latyakos napokból is kihozhatjátok a maximumot.
A kerek évfordulót a bajor Hanwag igen stílszerűen, három limitált kiadású túrabakanccsal ünnepli.