
Sátoraljaújhelytől Kishutáig
Libegőztünk és kilátóztunk a Magas-hegyen, majd a -huta nevű falvak régi, szép házai és patakok völgyei mentén vitt utunk a Nagy-Nyugodótól Kishutáig a Zemplénben.
A nárciszokat, a tulipánokat, a magnóliafákat és a juharfákat is megcsodálhatod a Nemzeti Botanikus Kertben, ami újból várja a látogatókat.
A vízügyesek társszervezetekkel és civilekkel együtt hónapokon keresztül keményen dolgoztak a természet megmentésén.
Szemétkupacok és egy kiégett kuka árulkodik arról, hogy néhányan jól érezték magukat a tűzrakó helynél. Szerencse, nem lett nagyobb a baj.
A Balaton-felvidék tanúhegyeinek királynője káprázatos környezetével mindig elvarázsolja az embert. Ezért lett első tavaszi túránk célpontja.
A Tiszavirág gyaloghíd vagy a ráckevei Árpád-híd tetszik jobban? Esetleg a Klatsmányi híd vagy a Varasdi völgyhíd? 10 jelölt közül lehet választani.
Ritkán látható méretű képződmények jöttek létre Magyarország egyetlen „jégbarlangjában”.
A titokzatos fajt nem is olyan régen, 2010-ben írták le, azelőtt csak az afrikai bozóthús-piacok tanúskodtak a létezéséről.
A lápi póc, amely bár 60 millió éves múlttal bíró faj, az ember képes volt egy pillanat alatt végveszélybe sodorni.
Nemti határában egy meredek lejtőből kiemelkedő, bizarr kinézetű sziklaképződmény figyelhető meg. Kalandra fel, irány a kövek világa!
Egyre kijjebb érünk szeretett Bakony-erdőnkből a Közép-dunántúli Piros túramozgalom teljesítése során, ahol viszont rengeteg kevésbé ismert csodába botlunk.
A Bakony hegység központi és egyben legvadregényesebb része az Öreg-Bakony. Van egy kiváló túratippünk e varázslatos vidék bebarangolásához, amely kötöttségek nélkül tárja elénk hazánk e természeti kincsekben oly gazdag és páratlan területét.
A gyerekek annak örültek, hogy végre együtt lehettek, én meg annak, hogy mindez a kiváló Bicske-Tarján kerékpárúton történt meg, így ismételten rácsodálkozhattam a Gerecsének erre a turistautak által alig érintett szegletére.
Íme, öt újabb, a természet- és országjáráshoz valamilyen módon kapcsolódó könyv, amelynek remélhetőleg örülni fog a kedves olvasó ebben a borús időben
A maximum a napokban várható. A fokozottan védett növénykülönlegességnek alig tíz populációja fordul elő a Nyírségben, máshol pedig még ritkábban lehet vele találkozni.
Mint minden nagyvárosnak, Budapestnek is egyre fontosabb a zöld infrastruktúra fejlesztése, fenntartása, amelyet az elfogadott Radó Dezső Terv is célul tűzött ki.
Te észreveszed a távoli fa odvában meghúzódó madár feje búbját? Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság érdekes baglyos videót posztolt.
Az Oszoly-csúcs jelképének számító Óra-torony nevű szikla már tavaly veszélyessé vált. Csak azonnali, szakszerű beavatkozással lehetne segíteni rajta, de az nem olcsó.
Sas a vízben, ilyet tényleg nem minden nap lát az ember, főleg nem olyat, hogy kajakkal mentik ki e fenséges madarat. Ráadásul nem is egyet, hanem mindjárt kettőt is.
Hamarosan megszépül a villányi Templom-hegyen álló kétszintes kilátó. Az építmény része a Duna–Dráva Nemzeti Park Igazgatóság Ammonitesz tanösvényének.
Az eset Romániában, Prahova megyében, Azuga mellett történt. A férfi futni ment az erdőbe, de nem tért haza.
De hogyan képződhet bármilyen üreg a hígan folyó, szétterülő lávában? Elmagyarázzuk!
Azt mondják, a Vitányvár hazánk egyik legromantikusabb várromja, amivel nehéz vitatkozni.