
Megszépült magyarországi kastélyok, amelyeket vétek lenne kihagyni
Összegyűjtöttünk néhány a közelmúltban felújított hazai kastélyt, amelyek teljes pompájukban várják a látogatókat. A történetük is különleges, és bakancslistás mind.
Ha szerencsétek van, még idén láthattok sárgán virító tündérfátyolmezőt, melynek gyönyörű virágai tiszavirág-életűek.
A darvakról mindenkinek az ősz és a hortobágyi daruvonulás jut eszébe, a tavaszi vonulást már kevesebben tartják számon, és azt biztosan még kevesebben tudják, hogy nyáron is találkozhatunk darvakkal a Hortobágyon.
A Kvarner-öbölben fekvő Rab elsősorban a Horvátországban ritkának számító homokos strandokról és Rab gyönyörű óvárosáról ismert. A sziget azonban a természetjárók számára is tartogat izgalmas élményeket, remek túraútvonalakat és elképesztő tájakat.
A jelenség többek között egy geomágneses viharnak és több szerencsés tényező együttállásának köszönető.
A helyiek már régóta látogatják a kristálytiszta vízű bányatavat, szélesebb körben azonban csak mostanában lett ismert.
A Zemplén – amit a földtani irodalomban Tokaji-hegységnek neveznek – számos pompás erősséggel bír. Te mennyire ismered ezeket a helyeket?
Természetjáróknak igazi telitalálatos túrákat és kirándulóhelyszíneket gyűjtöttünk össze augusztus harmadik hétvégéjére a Balaton-felvidéktől a legszebb vértesi panorámákat felvonultató erdei ösvényekig.
Az éjszakai lepkék sokkal érdekesebbek és hasznosabbak, mint azt gondoltad volna, most megtudhatod, miért.
Erdő mélyén, szántók szélén, szétszórt kis tanyák közt bújik meg szerényen, pedig akár a Hősök terén is megállná a helyét.
Az ország legkisebb állatkertje nem csupán arra lehet büszke, hogy itt látható Magyarország legszebb hímoroszlánja vagy Európa legszebb tigrispárja, hanem arra is, hogy a lelkes gondozók évente több száz sérült madár életét mentik meg a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság és a lakosság közreműködésével.
A Békés megyei Szarvason és a vele szomszédos Békésszentandráson nyaranta felpezsdül az élet. A legnagyobb vonzerő persze a Holt-Körös, de ezernyi más érdekes és szép hely van még errefelé. Bringára szálltunk és felkerestünk közülük néhányat.
Az OKT 70 után kellett egy kis pihenés a gyerekekkel, de nem akartunk túra nélkül maradni, így egy rövidebb szakaszt jártunk le a Gyöngyösi csárda és Keszthely között.
Újra előbukkant Vámosszabadi közelében a Duna medrében pihenő hajóroncs, de pontos eredetét még ma is rejtély övezi.
Sikerült megörökíteni a valaha észlelt legerősebb felső légköri villámot, amely egészen az űr széléig csapott fel.
Most érik a természetben az erdei szamócához nagyon hasonló indiaiszamóca, vagy más néven indiai pimpó, de bármennyire is csábít piros színével, jobb ha nem kóstoljuk meg, mert enyhén mérgező.
Vadgerle, a legtöbb ember számára ez a név semmit nem mond. A természetfotósok, természetjárók szeme azonban már felcsillanhat e név hallatán.
BALATORIUM néven rendeznek egy ökológiai és kulturális hétvégét 2022. augusztus 26-28. között Tihanyban és Örvényesen.
A holtág, amelynek hossza közel 30 km, két alföldi település között kanyarog. Mellette találjuk az ország legnagyobb arborétumát.
A Maros negatív vízállása a napokban dőlt meg. Apátfalvánál a folyó lúdvári ága teljesen kiszáradt.
A Duna alacsony vízállása miatt a Dunakanyarban közlekedő hajójáratok több településen nem tudnak kikötni.
Nem is egy, hanem egyszerre négy fehér bundás aranysakálkölyök önfeledt játékát sikerült lencsevégre kapnia Király Tünde természetfotósnak.
Augusztus végéig több mint 400 új jövevény várható a kiskunsági Rákosvipera-védelmi Központban.