
A telkibányai Király-hegy fagyos gyomrában
Az egykor virágzó zempléni aranybányák egyik utolsó képviselője ma is tartogat olyan kincset, amiért megéri sokat utazni. Hazánk egyetlen „jégbarlangjában” jártunk.
A szegedi Korom-sziget hazánk egyik legnagyobb dankasirály-kolóniájának ad otthont.
A Pilisi-parkerdő a közösségi oldalán adott ki figyelmeztetést.
Kedveli a makkot, de nem disznó. Őrködik, de nem rendőr. Fát ültet, és nem erdész. Mi az?
Rendkívül ritka színű pingvint fotóztak az Atlanti-óceán déli részén.
Még a kutatókat is meglepte a csapdával fogott hím tömege. Valószínűleg sok pórul járt hörcsög állhat a jelenség mögött.
Az elmúlt évekhez képest szokatlanul nagy fenyőrigócsapatokat figyeltek meg a Körös–Maros Nemzeti Park tájain.
Egy igazi farsangi növény, mert semmi nem az rajta, aminek látszik!
Több széttépett varjútetemet, kettő elhullott varjút, egy karvalyt és egy galambot is találtak a helyszínen.
Ha esik, ha fúj, én megyek. Ez alkalommal pedig még társam is akadt ehhez a télvízi túrához, ami a Bakony egyik legszebb látványt nyújtó sziklakatlanjába vezetett.
Gyönyörű erdőben, az ország egyik legöregebb fájának érintésével sétáltam el Makkoshotykától a Nagy-Nyugodóig.
Mária-kegyhely égi megrendelésre, egy hitében megingathatatlan, elmegyógyintézetet is megjárt asszony, egy főállású remete és egy szürkeségbe dermedt, mégis egyfajta megváltással felérő hétköznap.
A tél szürke, hó- és napfénynélküli arcából már éppen eleget láttunk. Remek hír tehát az újabb adag hó, főleg, hogy az időjárás napsütést is hoz a magasabb hegyekbe. Érdemes érte egy csendes hétköznapon egészen a Mátra legmagasabb csúcsaihoz utazni.
A Tatai Vadlúd Sokadalom Facebook-oldalon a legjobb webkamerás felvételeket adták közre az elmúlt hónapokból.
Gondolhatnánk, hogy a máztól, de az sem volna ördögtől való, ha valaki az eredendően fekete alapanyagot tartaná a helyes válasznak. Viszont más áll a dolog hátterében.
Egész évben találkozhatunk vele az erdőkben. Főleg bükkön és gyertyánon terem. De miért hívják púposnak?
Legutóbb tavaly novemberben adtunk helyzetjelentést az őrségi vadonból, ideje hát egy update-nek, sok minden történt ugyanis azóta a bölények háza táján. Videókkal tűzdelt beszámoló következik.
Melyik gomba szaga emlékeztet nyersen a haléra? Hallottál már a kormos mirigygombáról és a közönséges süngombáról? Kvízünkkel letesztelheted, mennyit tudsz a gombákról.
Az intézménybe januárban került be egy Feldegg-sólyom. Egyelőre nem tudják, hogy megszökött solymász madárról van-e szó vagy egy kóbor egyedről, amely a Földközi-tenger partjáról tévedt ide.
Nemcsak az egyedek számára derült fény, hanem arra is, összesen hány tonna rágcsálót pusztítottak el, és hogy melyik település volt idén Magyarország „bagolyfővárosa”.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, újra aktív a Bükk egyik legismertebb időszakos karsztforrása. Az erdei szökőkútként feltörő forrást most a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság videóján is megcsodálhatjuk.
Akár a kalaposgombák termőtestének részeit, akár egy elfeledett mesterség eszközeit is jelölhetnék ezek a szavak. De nem, mert azok már „foglaltak”.