
Villámok, napfogyatkozás és magyar sikerek az International Photography Awards nemzetközi fotópályázaton
Három magyar fotós is helyezést ért el az International Photography Awards tavalyi mezőnyében.
Míg máshol még nagyban havazik, a parkerdő területén már sárgán virít a téltemető.
Míg november végén rekordot döntöttek a tatai Öreg-tavon éjszakázó vadludak, most, január végén már egyetlen példányt sem látni. Pedig a télnek még messze nincs vége. Vajon miért mentek el, és hol vannak most?
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT) Gyógynövény Szakosztálya 2021-ben az Év Gyógynövényének, a népnyelvben forrasztófű néven is ismert, fekete nadálytövet választotta. Mire is jó?
Érdekessége, hogy magyar nevével ellentétben nem rokona a laskagombáknak. Vajon melyik ez a ritkán látható gombafajunk?
Fákat dézsmálnak, konyhakertekben garázdálkodnak, sőt még a focipályát is feltúrják a somogyi vaddisznók, milliós károkat okozva az önkormányzatoknak.
Már sosem derül ki, mit kereshetett az őzike a ház udvarában, mindenesetre igencsak szorult helyzetbe került.
A tél egyik leghangulatosabb havas videójával rukkolt elő a Szilvásváradi Állami Ménesgazdaság.
A Csepel-szigeten fekvő Ráckevén több érdekes látnivaló is várja a kirándulókat, ezek egyike a Ráckevei-Dunán ringatózó hajómalom.
Ha az embernek mázlija van – és egy szabad hétköznapja –, még az is megtörténhet, hogy egyedül találja magát az ország egyik legnépszerűbb kirándulóhelyén.
A Keleti-Mecsek gyöngyszemétől, Óbányától, az ősi Rékavárig bejárt körtúránkon megkaptunk mindent a természettől, amiben reménykedtünk, és azt is, amiben csak titkon bíztunk.
Több mint 700 éve vár, ebből közel 500 éve rom. Mindenki hallott már róla, de jóval kevesebben jártak a falainál. Ostrománál a magyar történelem egyik legdrámaibb küzdelme zajlott, várkapitánya – Szondi György – pedig a török háborúk egyik legvitézebb harcosa, aki hősiességével örökre beírta magát a történelemkönyvekbe.
Pazar útvonalvezetés, párját ritkítóan ötletes tematika, egykori üveghuták helyére települt, megkapóan szép kis falvak, gyönyörű természeti környezet, mindez egy jól megtervezett egynapos körtúrába tömörítve: ez az Üvegesek útja.
A hideg, fagyos időszak beköszöntével a madáretetés mellett az itatás is különösen fontos. Cikkünkben mutatjuk, miért.
A napsugarak fényében mintha ezüstös foltok csillognának a hársfák kérgén. Közelebbről kiderül, ezek bizony rovarok többezres csoportjai. De milyen rovarok, és mit csinálnak a fákon télvíz idején?
Mostohák címmel publikálta Szendőfi Balázs legújabb természetfilmjének egyik izgalmas epizódját.
Látványos tanösvényt hoznak létre a Böddi-széken az itteni kivételes élővilág bemutatására. Miért is fontos ez a tanösvény? Cikkünkből kiderül.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság most egy bárki számára elérhető, folyamatosan bővülő gyűjteménybe rendezte az általuk készített legérdekesebb vadkamerás felvételeket.
Szekszárd közelében van két kápolna. Mindkettő gyönyörű, az egyiknek a színe különleges, a másiknak a környezete, ráadásul az idősebb néhány éve az Év Fája lett Európában.
Az egyre népszerűbb egyhetes nyári táborokat idén is megszervezik, az első turnusok június 16-ával indulnak, de jelentkezni már január 25-től lehet.
Idén még a tavalyinál is több túzokot számoltak össze a nemzetipark-igazgatóság működési területén.
A Kőszegi-hegység déli sarkában, a kéktúra végpontján, minden adott ahhoz, hogy nagy kirándulásokra induljunk. Velemet pedig nem érdemes kihagyni.
Következő szakaszába ért a Csorbatói Fogaskerekű Vasút felújítása, megérkeztek az első új gyártású járművek.
Európa egyik legkisebb termetű madara az ökörszem, amely télen a településeken is gyakori, akár még az etetők közelében is fel-feltűnik, de csak villanásnyira.