
Tátika – A hívogató bazaltkúp
A messziről első pillantásra jelentéktelennek tűnő, ám pompás bükkökkel körülölelt, 413 méteres, sziklás magaslat a környék egyik legizgalmasabb élményét nyújtja.
A vándorsólyom bolygónk leggyorsabb állata, amely látványos zsákmányszerző zuhanórepülése során a 320 km/h-s sebességet is elérheti.
Az egyre népszerűbb egyhetes nyári táborokat idén is megszervezik, az első turnusok június 16-ával indulnak, de jelentkezni már január 25-től lehet.
A faj egész Magyarországon ritkának mondható, de most egy olyan helyen bukkant fel, ahol eddig csak két alkalommal látták.
Tihanyban és Alsóörsön gyéríthetik az állományt, de csak a partról, ahonnan nem igazán lehet kézzelfogható eredményt elérni.
A tavaszias idő után a hétvégére lehűlés várható, érkezik a hidegfront. Vasárnap már havas eső és hó is hullhat a hegyekben.
A Bükktől keletre fekvő, apró érchegység mélyén éppen ezekben a szürke napokban tárul fel igazán a szikla.
Következő szakaszába ért a Csorbatói Fogaskerekű Vasút felújítása, megérkeztek az első új gyártású járművek.
Ez a rejtőzködő tollas jószág telelni általában délre vonul. Ezért is különleges a felbukkanása a dél-nyírségi erdőkben.
Ha az embernek mázlija van – és egy szabad hétköznapja –, még az is megtörténhet, hogy egyedül találja magát az ország egyik legnépszerűbb kirándulóhelyén.
A Keleti-Mecsek gyöngyszemétől, Óbányától, az ősi Rékavárig bejárt körtúránkon megkaptunk mindent a természettől, amiben reménykedtünk, és azt is, amiben csak titkon bíztunk.
Több mint 700 éve vár, ebből közel 500 éve rom. Mindenki hallott már róla, de jóval kevesebben jártak a falainál. Ostrománál a magyar történelem egyik legdrámaibb küzdelme zajlott, várkapitánya – Szondi György – pedig a török háborúk egyik legvitézebb harcosa, aki hősiességével örökre beírta magát a történelemkönyvekbe.
Pazar útvonalvezetés, párját ritkítóan ötletes tematika, egykori üveghuták helyére települt, megkapóan szép kis falvak, gyönyörű természeti környezet, mindez egy jól megtervezett egynapos körtúrába tömörítve: ez az Üvegesek útja.
Összegyűjtöttünk néhány hazai viszonyok közt csiszolt praktikát, amelyekkel ezekből a latyakos napokból is kihozhatjátok a maximumot.
A kerek évfordulót a bajor Hanwag igen stílszerűen, három limitált kiadású túrabakanccsal ünnepli.
Érdemes az évszak legszebb látványosságait tartogató csodálatos helyszíneket, mint például a mátrai Alsó-, illetve Felső-vízesés kis zuhatagjait.
A hortobágyi tájat a francia NatGeo is címlapjára tette, illetve a brit NatGeo Travelerbe is bekerült.
Ezúttal modern eszközökkel kutatták át az Istállós-kői-barlang 40 ezer éves rétegsorát.
Hét éve indult útjára az Év Emlőse kezdeményezés. Most nyilvánosságra hozták 2021 választottját.
Az épületrész bontása közben kerültek elő az állatok, kimentették őket, egy részüket Jósvafőre, a többségüket pedig az Esztramos bányatárójába szállították.
Az erdőjárók örömére hidegben is találkozhatunk vele. Amilyen pici, olyan feltűnő jelenség, és élénkpiros csészéivel szépen mutat a mohás, korhadó faágakon is.
Láttad már az ország legnagyobb szintkülönbségű természetes zuhatagát jégbe burkolózva? Most megmutatjuk, hogy fest a félig befagyott mátrai vízesés.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a lakosság bevonásával országos erdeifülesbagoly-felmérést hirdet január 29. és február 1. között.
Combnyaktörés, kettérepedt térdkalács, kificamodott boka, sürgősségi fogászati beavatkozás, kellemetlenül sajgó tarkó – igen sokféle következménye lehet annak, ha egy alattomosan lefagyott járdán, sétaúton vagy ösvényen zakózik jókorát az ember.