
Bölcs fák között sétáltunk a vácrátóti botanikus kertben
A vácrátóti botanikus kertet sok minden miatt lehet csodálni, és sok mindenért érdemes azt meglátogatni. Többek között az ott látható gyönyörű, hatalmas és bölcs idős fák miatt.
Neked csak a Balaton a Riviéra? Vagy jobban preferálod a kevésbé ismert tópartot? Szeretsz vízközelben kirándulni? Mennyire ismered ezeket a helyeket Magyarországon? Kattints a kvízünkre, és minden kiderül.
Ha szeretnénk segíteni a körülöttünk élő állatoknak a forró, nyári napokon, a legjobb, amit tehetünk, hogy kihelyezünk számukra egy itatót. De ha egyszer kitettük, figyeljünk arra, hogy mindig legyen benne víz.
Íme, erre kell figyelned, ha szeretnéd látni a „bolygófüzért”.
Nádasok, hattyúk, kanyargós vízi „ösvények” teszik különlegessé a Ráckevei (Soroksári)-Duna egyik legszebb szigetét. Felfedeztük a Czuczor-szigeti mellékág csodáit.
A hőségnek nem a csobbanás az egyetlen ellenszere: a fejünk felett buján zöldellve összezáródó lombkorona hűsítő árnyékában a mozgás is jobban esik, mint a tűző napon.
A hétvégétől ízelítőt kapunk az igazi nyárból, ami a meteorológusok szerint kitart a jövő hét végéig. Országos hőség jön, a legforróbb tájakon és az Alföldön a hőmérő higanyszála tartósan 35 fok fölé kúszhat.
Mostantól a MÁV-Volán jóvoltából a közösségi közlekedéssel utazók egyszerűbben eljuthatnak a Tihanyi-félszigetre.
A medve csütörtök hajnalban tűnt fel a Bükkben, a Pes-kő barlang közelében elhelyezett vadkamera előtt. A környéken élőket és a kirándulókat fokozott figyelemre intik.
Nemrégiben három napot töltöttünk az ország északkeleti szegletében, Szatmár-Bereg hangulatos és sokszínű tájain. Három nap persze nagyon kevés, de ennyi idő alatt is sok érdekes látnivalót sikerült felkeresni, sok élménnyel gazdagodtunk, és még annál is több vendégszerető emberrel találkoztunk
A csodákat rejtő Aggteleki-karsztunk északon, a szlovák-magyar (mesterséges) határon túl is folytatódik, sőt, mondhatjuk, kiteljesedik. S nem csak méretében, de látnivalóiban is. Nem véletlenül lett az UNESCO természeti világörökség része.
Biztosan sokan hallottak már a funkcionális outdoor ruházat fogalmáról, de kérdés hogy mennyire vagyunk tisztában azzal, hogy mit is jelent ez, milyen ruhadarabokra vonatkozik ez a kifejezés és mi célt szolgálnak?
Hallottál már Nagytevelről és a taváról?
Annyit előjáróban elárulhatunk, nem Európában van, és huszonnyolcezer kilométer hosszú, és volt már több teljesítője is.
Bár nem ez a nyári napforduló, Szent Iván éjjelét mégis június 23-áról 24-ére virradóra ünnepeljük. Miről is szól ez a tüzes-mágikus éjszaka?
Európában is különlegességnek számít a szatmárcsekei műemlék jellegű temető.
Az előrejelzések szerint ebben a régióban esők sajnos az elkövetkező napokban sem hoznak felfrissülést.
Fokozottan védett európai rokonával ellentétben az amerikai nyérc nem őshonos nálunk, invazív fajnak számít.
Lehet-e fürödni benne? Folytatódhat-e idén is a tömeges halpusztulás? Hogyan lehet kompenzálni a csökkenő vízszintet? Mindent egybevetve: mennyire egészséges most harmadik legnépszerűbb tavunk? Ezeknek a kérdéseknek jártunk utána.
Tudtad, hogy van a fővárosban egy hely, amely úgy néz ki, mintha kikanyarítottak volna egy darabot a Kis-Balaton legvadregényesebb részéből? Leheletnyi Tüskevár. Nádas-fás-virágos-madárzajos vízi dzsungel a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ágon.
Persze a Turista Magazin nem egy túraszervező cég, ugyanakkor előfizetőinknek meghirdetett túránk helyszínének kiválasztásában nagyon is szempont volt, hogy egyedi élményt adjunk vállalkozó kedvű olvasóinknak.
Átadták a Tisza-tó legújabb, kizárólag vízi úton megközelíthető kilátóját, ami a közönségszavazáson a Küszvágó csér nevet kapta.
Ha eleged van a kánikulából, utazz hűvösebb helyekre. Június utolsó hétvégéjén is ajánlunk klassz hétvégi szabadtéri programokat.
Szent Iván varázsos éjjelén állítólag megszólalnak a gyógyfüvek, és elárulják az arra érdemeseknek titkaikat.