
Szlovákia legkönnyebben elérhető magashegységi főcsúcsa
A Kis-Fátrába invitáljuk azokat, akik egy könnyű túrával meg akarják tapasztalni a magashegységek semmi máshoz nem fogható szépségét.
A Magyar Madártani Egyesület (MME) a hamvas rétihéja védelmére felállított munkacsoportja a korábbi évekhez hasonlóan idén is sikerrel folytatta a madármegfigyelést, aminek célja a faj védelme és élőhelyük feltérképezése.
Nem őshonos nálunk és rendkívül agresszívan terjed, a fája és virága azonban hasznos, és gyorsan is nő.
BALATORIUM néven rendeznek egy ökológiai és kulturális hétvégét 2022. augusztus 26-28. között Tihanyban és Örvényesen.
A Balaton-felvidék idilli falvaiban járva mindig költözhetnékem támad. Nagyon el tudnám képzelni errefelé az életet, a maga nyugalmával és gyönyörű természeti környezetével. Most sem volt ez másképp.
A Zselici Csillagparkban is várják a Perseida meteorraj maximumát, de vajon mire is számíthatunk hazánk egyik legideálisabb csillagleső helyszínén?
Július eleje óta már több alkalommal is megdőlt a 2003-ban mért legalacsonyabb vízállás, augusztus 7-én pedig újabb rekordot mértek a folyó szolnoki szakaszán.
A legnagyobb hazai dendromán dr. Pósfai György, aki a kétezres évek elején kezdte el egy adatbázisba összegyűjteni az ország legnagyobb fáit, sőt könyvet is írt a témáról. Vele indultunk fakeresésre.
Idén rengeteg a sáska a Körös-Maros Nemzeti Park Kardoskúti Fehértó részterületén, ami igaz terülj, terülj asztalkámat nyújt a seregélyeknek.
Közel van a fővároshoz, látványos sziklafalak és hangulatos kis fahidak várnak ránk a Dera-szurdokban. Mutatunk egy családbarát körtúrát a felfedezéséhez.
Az Egertől északra fekvő Szarvaskő falucska környéke különleges és magyarországi szinten is egyedülálló, ritka földtani képződményeket rejt.
Az alábbi cikk az egyik leghűségesebb bakancsomról fog szólni, a Hanwag Alaska GTX–ről, amit a legtöbb vérbeli túrázónak nem kell bemutatni. A bakancsot még 2010-ben vásároltam, és azóta sok helyen megfordultunk a világban.
Nábrádi Judit, a Potyautassal a Kéken blogunk szerzője, ezúttal gondolt egy nagyot és két családdal, összesen öt gyerekkel teljesítette az idei évre kiírt OKT70-et.
A hazánkban is honos rovar nem csupán furcsa küllemében, egyedi peterakási szokásában is eltér fajtársaitól.
A pontos számot nehéz megbecsülni, de következtetni azért lehet.
Szarvas sok látnivalóval büszkélkedhet, a környéket pedig szárazföldön és vízen is felfedezhetjük.
Összeállításunkban olyan egyedi hangulatú, középkori pusztatemplomokat ajánlunk, amelyeket különleges rommá sűrített az idő.
A tó déli oldala inkább a vízi örömök miatt van fókuszban, pedig jobbnál jobb kilátókkal vihetünk egy kis változatosságot a nyaralásba.
Az elmúlt napokban felröppent a hír, hogy a Prédikálószék környékén medvét láttak, sőt, még medveveszélyre figyelmeztető feliratokat is elhelyeztek a kilátóban.
Nyár végén várják az érdeklődőket a cinkotai Naplás-tónál, ahol a madarak mellett a rovarok is nagy figyelmet kapnak majd.
Az UV-A és az UV-B-sugárzás ilyenkor, nyáron a legmagasabb. De mi ennek az oka?
A Páris-patak szurdoka alig 350 méter hosszú, kanyargós, néhol csupán 2–3 méter széles, 20–30 méter magas, „hullámzó” falakkal szegélyezett völgy.
Vannak helyek, amelyek első pillanatra megbabonáznak. Még akkor is, ha már üresek és elhagyatottak, és rozsda bontott virágot bennük.