
Tudtad, hogy hol forgatták a Tüskevár sorozatát?
A kérdésre adódik a válasz, hogy természetesen a Kis-Balatonon, pedig nagyon messze járunk az igazságtól.
Hőségriadók jönnek-mennek, viszont a szurdokoknak van egy nagy előnye, az átlagosnál néhány fokkal mindig hűvösebb van bennük, mivel a zárt és mély völgyekbe csak kevés fény jut, és lassabban melegszenek. Most öt hazai szurdokot ajánlunk, ha látványos és hűvös menedéket keresnétek a kánikulában.
Gondoltad volna, hogy a Csepel-sziget déli szeglete vagy éppen az érd-ófalusi Duna-part is kincseket rejt? Összeállításunkban olyan Budapesthez közeli helyszínekről olvashatsz, amelyeket a folyó varázsol különlegessé.
A ma már sajnos csak mutatóban megmaradt talpasházakkal többek között az Ormánságban lehet találkozni, ahova emellett a 18. századi, festett fakazettás templomokért is feltétlenül érdemes ellátogatni.
Összevont lapszámunkban négy olyan, kevésbé ismert vízitúrahelyszínt járunk be, amelyek rendre előkelő helyen szerepelnek az evezősök ranglistáin, s ezek apropóján egyúttal megidézzük a mára jórészt eltűnt árterek gazdag vízi világát is.
A nem mindennapi felvételt állítólag egy tapasztalt természetfotós készítette, aki nem először fotózott és filmezett medvéket. Ezúttal azonban nem volt szerencséje. Bár a videót elnézve, mégis azt mondhatjuk, hogy szerencsés volt, mert ez a találkozás sokkal rosszabbul is végződhetett volna.
Nemrég jelent meg egy hiánypótló kiadvány Ki a szabadba! címmel, amely 130 tanösvényt mutat be a fővárosban és környékén. Most három példányt sorsolunk ki olvasóink között.
E számos értéket rejtő táj pazar sziklacsodáit, vadregényes erdőtáját, legjeit jelentő hegyeit, és a Mátrára nyíló panorámás lankáit foglalja magába ez a változatos és nem túl nehéz (22-28 km-es) körtúra.
Hazánk egyik legritkább, fokozottan védett gerinces állatfaja a magyar szöcskeegér, amely jelen tudásunk szerint egyedül nálunk fordul elő. A faj kutatása épp ezért kiemelt fontossággal bír.
Nemrégiben három napot töltöttünk az ország északkeleti szegletében, Szatmár-Bereg hangulatos és sokszínű tájain. Három nap persze nagyon kevés, de ennyi idő alatt is sok érdekes látnivalót sikerült felkeresni, sok élménnyel gazdagodtunk, és még annál is több vendégszerető emberrel találkoztunk
Az ásványokat és a barlangok világát kedvelő baráti társaságunk elsősorban a Bakony könnyebb, nehezebb víznyelőit, üregeit részesíti előnyben, ez alkalommal a Déli-Bakony ékkövére, a Kab-hegyre (599 m) esett a választás.
Biztosan sokan hallottak már a funkcionális outdoor ruházat fogalmáról, de kérdés hogy mennyire vagyunk tisztában azzal, hogy mit is jelent ez, milyen ruhadarabokra vonatkozik ez a kifejezés és mi célt szolgálnak?
Hallottál már Nagytevelről és a taváról?
A Nemzetközi Duna-nap apropóján elkirándulunk a történelemkönyvek lapjairól jól ismert és egyébként látogatható erőműhöz, és felelevenítjük mindazt, amely létrejöttéhez vezetett.
Egyre több hívás érkezik a mályi madármentőkhöz fészek alatt talált kis fecskék miatt. A 35-38 fokos melegben ugyanis a sárból épített fészek is felmelegszik, ezért idő előtt kiugrálnak a fiókák. Hogy hogyan tudunk segíteni rajtuk, azt elmondják a szakértők.
A rekkenő hőség és a Nemzetközi Duna-nap alkalmából mi másról is írhatnánk, mint a legszuperebb szabadstrandokról a Dunakanyarban, amelyek egy-kettőre elfeledtetik veled a kánikula kellemetlenségeit.
Rövid, ám csodálatos túra a szigetközi ágrendszerben, ahol modellt áll a szürke gém, ricsajozik a kormorán, küzd a küsz, és az élet megy tovább a rendszerváltós magyar baklövés és a (cseh)szlovák hajthatatlanság ellenére, hála a magyar vízügyi mérnökök tudásának.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület kampánya idén a vizes élőhely egyik legjellemzőbb és legfontosabb élőhelyére, a parti nádasok fontosságára és védelmére hívja fel a figyelmet. A szavazás elindult, mi pedig mutatjuk az idei jelölteket.
Az árnyas, hűvös erdőkben és víz közelében könnyebb elviselni a nagy meleget. Ezért látványos helyszíneket és hűsölős szabadtéri programokat gyűjtöttünk össze nektek július első hétvégéjére. A Balaton-felvidéki túrázástól a vadregényes evezésen át az éjszakai denevérlesig.
Eddig a fővárosban csak a III. kerületben lehetett találkozni a barnás-fehéres virágú növénnyel.
Hosszabb szünet után, mostantól újra bejárhatjuk kisvasúttal is a hortobágyi madárparadicsomot.
Rendkívüli csillagászati jelenségnek lehettünk tanúi június második felében, hisz a szabad szemmel is megfigyelhető bolygók a Naptól számított távolságuk szerinti sorrendben helyezkedtek el az égbolton. Majzik Lionel asztrofotós nemcsak látta, de le is fotózta a ritka eseményt.
Az előrejelzések szerint ebben a régióban esők sajnos az elkövetkező napokban sem hoznak felfrissülést.
Lehet-e fürödni benne? Folytatódhat-e idén is a tömeges halpusztulás? Hogyan lehet kompenzálni a csökkenő vízszintet? Mindent egybevetve: mennyire egészséges most harmadik legnépszerűbb tavunk? Ezeknek a kérdéseknek jártunk utána.