
Tíz kép a tíz hazai nemzeti parkból
Május 24-én ünnepeljük az Európai Nemzeti Parkok Napját. Ebből az alkalomból hoztunk egy kis válogatást a hazai nemzetipark-igazgatóságok területén készített képeinkből.
Május 24-én ünnepeljük az Európai Nemzeti Parkok Napját. Ebből az alkalomból hoztunk egy kis válogatást a hazai nemzetipark-igazgatóságok területén készített képeinkből.
Demjén Tamás ebben az időszakban minden idejét a rókák fotózásával tölti, de vadkamerákkal, mozgóképen is megörökíti a rókacsaládok mindennapjait. Ha kicsit kilépnétek a zaklatott hétköznapokból, nézzetek csetlő-botló, önfeledten játszadozó rókakölyköket.
Javában virágzik a repce, aminek nemcsak a méhészek örülnek, de a fotósok is, hisz ebben az időszakban szerte az országban rikító sárgába borul a táj. Összeállításunkban mutatunk néhány gyönyörű felvételt a látványos repcemezőkről.
Sokak csak ravaszdi tyúktolvajként gondolnak rá, pedig érző lények. Erre rögtön 9 bizonyítékunk is van.
A Turista Magazin februári számában Sopronnak egy kevésbé ismert arcát mutatjuk be. Városi sétánk ezúttal ugyanis nem a gyönyörű belvárost, hanem a hajdani várfalon túli városrészeket érintette. Megnéztük a Várkerület látnivalóit és bejártuk a Bécsi külvárost, a soproni szőlősgazdák egykori negyedét.
Közel mínusz tíz fokból, egy kis átszűrődő napfényből, és úgy húszmillió év utáni jó időzítésből állt össze a Turista Magazin első 2022-es számának címlapképe. Tavaly.
Közösségi oldalunkon „A Nap Fotója” rovatunkban naponta bemutatunk egyet az általatok küldött legjobb képekből. Az év végén készítettünk egy összeállítást a kedvenceinkből!
A Turista Magazin 2021-ben is tematikus fotópályázaton választotta ki minden hónap legjobb fotóját. Elindultunk a fagyos formáktól februárban, megnéztük az ébredő természetet márciusban, elmélyültünk a makrovilágban májusban, arborétumokat jártunk októberben, és felmásztunk a kedvenc sziklánkra decemberben. A köztes hónapok témáit és nyertes fotóit is megtalálod a 2021-es évre visszatekintő összefoglalónkban!
A nyomtatott Turista Magazin sok, nagy és látványos képpel jelenik meg évente tíz alkalommal. Képszerkesztőnk szubjektív válogatása nem feltétlenül a leglátványosabbakat mutatja be (bár naplementében sincs hiány benne), hanem olyanokat is kiemel 2021 képei közül, amelyekhez egy-egy érdekesség, élmény vagy egyszerűen csak jó érzés kapcsolódik.
A harmadik alkalommal kiírt Magyarország 365 fotópályázat idei pályázatára minden eddiginél több kép érkezett. A neves szakemberekből álló zsűritől 15 pályázó kapott díjat.
Gyönyörű fotók készültek pénteken Dobogókőről, az érkező hidegfront mögött ugyanis annyira kitisztult a légkör, hogy a Magas- és az Alacsony-Tátra havas csúcsai is jól látszottak.
Beköszöntött az idei madáretetési szezon, itt az ideje, hogy képeken is felvonultassuk az etetők gyakori és ritkábban látható látogatóit. A galéria képeinek többségét Miskolczi Timi Panny készítette, aki saját kertjében fotózza a madarakat.
Bár a tél hivatalosan ma vette kezdetét, az ország egyes részei már november utolsó napjaiban fehérbe öltöztek, és sok helyen meg is maradt a hó. Gyönyörű havas képek Farkasfától Bánkútig.
Tizenöt kortárs fotográfus hozott létre párokban dolgozva a kerttel, zölddel, növényekkel kapcsolatos szubjektív képeket a Capa Központ fél éves műhelymunkája során. Az alkotások felhasználásával korlátozott példányszámú kiadvány készült, és most szombatig a budapesti Nagymező utcában kiállítás formájában is megnézhetjük a képeket. Egy kisebb válogatást mutatunk olvasóinknak.
Az augusztus 15-éről 16-ára virradó éjszaka heves zivatarok vonultak át az ország felett. A villámok a fotósokat is megihlették, a fantasztikus képekből az Időkép készített összeállítást.
Eddig csak lábnyomok árulkodtak arról, hogy egy medve bóklászik a Börzsönyben, a napokban azonban egy kameracsapda fotókat is készített róla.
Megszoktuk, hogy műanyag csomagolásban vásárolunk mindent, majd esetenként ezt egy műanyag zacskóba belerakva visszük haza. Végiggondoltad már, hogy egy hét alatt mennyi ilyen hulladékot termelsz, ami jobb esetben a szelekív hulladékgyüjtőben landol?
Virágos összeállításunk második részébe is jutott még jó néhány gyönyörű faj a mocsári gólyahírtől az egyhajúvirágig. Vannak közöttük gyakori fajok éppúgy, mint nagyon ritkák, két dolog azonban közös bennünk: mindannyian szépek és ezúttal is hazai természetfotósok képein mutatjuk meg őket.
Közösségi oldalunkon, "A nap fotója" rovatunkban naponta bemutatunk egyet az általatok küldött legjobb képekből. A hónap végén készítettünk egy összeállítást a márciusi fotókból.
Burger Barna utolsó megjelent kötete a méltán népszerű Kékvándor volt, amiben az Országos Kéktúra végigjárását mutatta be rendhagyó módon: gyönyörű fotókkal és szubjektív, hangulatfestő leírásokkal. Válogatásunk következik a nagy út képeiből.
Megnéztük Fekete István Kis-Balatonját
Régmúlt idők törékeny emléke
Európa Amazonasa