Lenyűgöző pillanatok - Nézd meg 2015 nyertes természetfotóit!

A kanadai Don Gutoski nyerte idén Az Év Természetfotósa címet. A verseny fiatal fotósoknak járó nagydíját a 14 éves cseh Ondrej Pelánek kapta. A döntőbe két magyar fotós, Kudich Zsolt és Novák László egy-egy alkotása is bekerült.

Szerző:
TM
Fotó:
2015. október 20.

Abszolút nagydíjas: Don Gutoski - Két róka meséje

A világ egyik legrangosabb természetfotós-versenyének (Wildlife Photographer of the Year 2015) legjobb alkotásait láthatjuk a Londoni Természettudományi Múzeumban (Natural History Museum) október 16-tól 2016 áprilisáig. Az idei nagydíjas kép egy kanadai amatőr fotós, Don Gutoski Két róka meséje (A tale of two foxes) című alkotása lett. Az év legjobb fiatal természetfotósának járó díjat Ondrej Pelánek nyerte Pajzsos cankók lencsevégen (Ruffs on display) című képével.

Az év legjobb fiatal természetfotósa: Ondrej Pelánek - Pajzsoscankók lencsevégen

A természetfotózás „Oscarjaként” számon tartott megmérettetésre idén 96 országból több mint 42 ezer pályamű érkezett, és két magyar pályázó is bejutott a döntőbe. Kudich Zsolt Repülő kócsagok című képe a Madarak kategóriájában szerepelt kiemelkedően. Ez a fotó 2015 nyarán elnyerte a kaliforniai Big Picture nemzetközi természetfotó-pályázat nagydíját is. Novák László A pókok művészete című alkotását a Tájfotók kategóriában válogatta be a zsűri a finalisták közé.

Részletek kategóriájának nyertese: Fran Rubia - Az olvadékvízerdő

Fotóriporter-történet kategóriájának nyertese: Brent Stirton - Elefántcsontharcok a frontvonalon

Benyomások kategóriájának nyertese: Juan Tapia - Élet jön a művészetbe

Növények kategóriája: Heike Odermatt - Úttörő fenyő

Fiatal fotósok, 10 év alattiak kategóriája: Carlos Perez - Inni vagy nem inni

Fiatal fotósok, 15-17 év közöttiek kategóriája: Etienne Francey - Téli varázslat

Fiatal fotósok, 15-17 év közöttiek kategóriája: Thomas Villet - Aranyfogás

Fiatal fotósok, 11-14 év közöttiek kategóriája: Liina Heikkinen - Egy héja pillantása