
Megnéztük, milyen a Balaton-kör bringával
Röviden: kritikán aluli. Aki pedig a hosszabb verzióra is kíváncsi, kattintson a képre az élménybeszámolóért!
→ Tovább
Láncokon és sziklákon át a Liptói-havasok legszebb gerinctúráján
A Magas-Tátrától nyugatra, talán kicsit annak árnyékában megbújva fekszik a Liptói-havasok, más néven a Liptói-Tátra hegyvonulata. A hegység, bár Szlovákiában nem számít első számú túracélpontnak, adottságai révén kitűnő túraterep, hiszen könnyű elérhetősége, kompakt méretei és változatos formakincse miatt ideális választás, bármilyen nehézségű túrát is keresünk. A tucatnyi felfedezésre váró rész közül a Rohácsi-tavak feletti gerinctúrát jártuk be immáron másodjára, ahol a tavak által uralt Rohácsi-völgy végén, egy amfiteátrum-szerű gerincen végigtúrázva ismerhetjük meg a Liptói-havasok igazi, magashegyi arcát.
→ Tovább
Szuper bakonyi kirándulások gyerekekkel
Rövid, látványos és kisebb gyerekekkel is könnyen teljesíthető bakonyi túrákat ajánlunk a nyári szünidőre.
→ Tovább
Árnyas erdők, romantikus kilátóhelyek a Bükkben
Ha a Bükkre gondolunk, akkor elsősorban annak fennsíkja, és főleg a Nagy-fennsík jut eszünkbe. Pedig annak északi kistestvére legalább olyan izgalmas. A Bükk hazánkban egyedülálló karsztplatóját, az Óriások asztalát, a Garadna-patak fűrészelte ketté Nagy- és Kis-fennsíkra. Most ez utóbbin fogunk kalandozni.
→ Tovább
Gerecse 50: a leggyakoribb problémák és megelőzésük
A hétvégén tartották a 43. Gerecse 50 teljesítménytúrát. Ez alkalommal én is kitelepültem a rendezvényre az Egészségsátorba, ahol nemcsak az önkezelési eszközöket próbálhatták ki a résztvevők, hanem expressz fájdalomcsillapítást is kaphattak. Nézzük, mik voltak a leggyakoribb problémák és tüneti kezelésük, illetve mit javaslok megelőzésre.
→ Tovább
Krátertúra a Ság hegy bazaltkatlanában
A híres balatoni tanúhegyek mellett eltörpül, de ami magasságból hiányzik, azt élményt adó látványa bőven pótolja. A Kemeneshát síkjából kidomborodó hajdani tűzhányó a bányászatnak köszönhetően izgalmas felfedezésre hív, a látottakat pedig mindenképp érdemes összekötni a hegy mellett álló Vulkán Park futurisztikus épületének kiállításával.

Bemelegítés túrázáshoz
Biztosan találkoztatok már azzal a jelenséggel, hogy túra elején van pár kilométer, amikor bejáratódik az ember. Enyhe húzódás érzése vagy kissé rozsdás mozgás érezhető, majd ez elmúlik. Mi a helyzet a feljebb eső területekkel? Minek melegítsük a vállainkat, mikor a lábunkon járunk? Milyen esetekben érdemes bemelegíteni vagy egyáltalán kell-e túrázáshoz?
→ Tovább
Megkövesedett kincseket rejt a Bakony legrövidebb szurdoka
A Bakonyban, festői környezetben elhelyezkedő Csesznek az országjárók egyik kedvelt és közismert célpontja. A legtöbb turista a középkori vár romjait keresi fel vagy éppen via ferrátázik egyet a környékbeli sziklafalakon. Ha viszont geoturistaként érkezünk a bakonyi településre, évszázmilliók üzeneteit olvashatjuk ki az utunkba eső kőzetekből.

„Fölmentem, és aludtam tíz percet" – út az Aconcaguára
Dél-Amerika és a déli, illetve a nyugati félteke legmagasabb csúcsára, az Aconcaguára mászott fel Varga Balázs, akivel arról beszélgettünk, hogyan zajlik egy kereskedelmi expedíció az Andok sziklaőrszemére, milyen az ember tudatállapota majdnem hétezer méteren, mivel telik egy pihenőnap oxigénhiányos állapotban, mit lehet lemérni a hátizsák pántjával, és mire jó a diszperzites vödör a sivatagban.
→ Tovább
Guadeloupe: egy csöppnyi Európai Unió a Karib-tengeren
A Franciaországhoz tartozó Guadeloupe bár kisebb, mint Nógrád vármegye, mégis olyan kalandokat tartogató játszótér a Karib-tengeren, hogy keresve se találnánk kompaktabb szigetet nála a környéken. Négy részben fogjuk körüljárni a szigetet, először csak megismerkedünk Guadeloupe-pal általában, de a következő részben már elkalauzolunk a legizgalmasabb helyszínekre is.
→ Tovább
Biatorbágy kincsei a Nyakas-kövön túl
Nincs mese, tombol a nyár, dühöng a hőség, de azért ilyenkor is szeretünk kint lenni a természetben. Ha kevésbé izzasztó, de mégis élménydús kirándulásra vágysz, irány Biatorbágy!
→ Tovább
Harkány, Siklós, Villány, avagy a kis magyar „mediterráneum”
Egy sima hétvégi családi kirándulást terveztünk ezen a számunkra alig ismert, csodaszép tájon. Meglepetésünkre azonban a villányi pincesor, a siklósi vár és a harkányi fürdő pazar hármasa egy török dzsámival, egy horvát fagyissal és a nyüzsgő turistahadakkal kiegészülve egy röpke, mediterrán hangulatú nyaralássá varázsolták ezt a pár napot.
→ Tovább
A Bakony vadregényes szurdokai
Hasonló földrajzi adottságaik ellenére a bakonyi völgyszorosok mindegyike kicsit más, egyedi hangulatú. A Gaja-szurdok és a Cuha-völgy ízelítőt adnak ebből a vadregényes világból.
→ Tovább
Hőguta, csalán és csendes erdők – élménybeszámoló a Börzsönyi Kékről
A Börzsönyi Kéktúra 66 kilométerének kétharmadát már évekkel ezelőtt kipipáltam. A hátralévő Szob–Nagybörzsöny szakaszt azóta húztam, halogattam, de aztán a héten leporoltam a bélyegzőfüzetet – ami azóta megélte frissített, 4. kiadását is – és nekivágtam a maradék 22 kilométernek. Hogy hogy tetszett? Nos... Inkább olvassátok el a részletes beszámolót!
→ Tovább
A Gerecse 50 belülről
Toi-toi-pont, pecsétessátor, zsír és vitamin, szörp, lajtos IFA, a világ összes UV sugárzása, izzadság, por, kosz, vér, mosolygós kollégák. Szerkesztőségi túrabeszámoló következik a Gerecséről.
→ Tovább
Körtúra a pilisborosjenői túraparadicsomban
A Pilisborosjenőt megcélzó kirándulások kötelező elemei a Kevélyek, a Teve-szikla és az Egri vár másolata. Körtúránk az ikonikus látnivalók sorát teszi kissé változatosabbá szokatlan vonalvezetése által.
→ Tovább
Holdvilág-kör extrákkal
Ebbek a Budapest közeli körtúrában a Visegrádi-hegység egyik legnépszerűbb, legvadregényesebb kirándulóhelye, a Holdvilág-árok csak epizódszereplőként tűnik fel. Vele egyenértékű természeti szépségeket sorakoztat fel a szurdokot is magába foglaló Pomázi kör.
→ Tovább
Sárgaságok a Börzsöny sárga útján
A Börzsöny sárga útján rohantam át Kemencéről Diósjenőre, útközben pedig több dolog is bizonyította, hogy a megfelelő színnel jelölik ezt az útvonalat.
→ Tovább
Kéktúra a Bükkben várandósan, barlangban alvással
A tavaszi szünetben kinéztünk két napot, amikor a Bükkben kéktúráztunk, méghozzá nem is akárhogyan: a Bánkút – Bélapátfalva szakaszt teljesítettük két nap alatt, félúton a Cserepes-kői-barlangban töltve az éjszakát.
→ Tovább
Három eszköz izomlazításra, fájdalomcsillapításra és keringésjavításra, túrázáshoz
Te mihez nyúlnál, ha izomlazításra vagy fájdalomcsillapításra lenne szükség túrán? Szorítóhoz? Krémhez? Gyógyszerhez? Nyújtáshoz? Megmutatjuk, mik azok a kevéssé ismert, ám leghatékonyabbnak bizonyuló mozgásterápiás eszközök, amelyek kombinációjával sikeresen lehet kezelni az izomfeszüléseket, fájdalmakat rövid, hosszú és teljesítménytúrázáskor a tapasztalatom alapján.
→ Tovább
Zöld menet a Börzsönyben, avagy klasszikus átkelés májusi pompával
A tavaszi burjánzás hívogató élénksége és a Magas-Börzsöny vadregényes miliője olyan elegyet alkot, aminek átéléséhez csak rövid ideig nyílik időablak. Hogy merre induljunk, azt a remek túrahelyszínek bősége miatt nehéz eldönteni, viszont egy klasszikusnak számító hegységátkeléssel biztosan nem nyúlunk mellé.