
Várak régen és most
Számos vár nyerte vissza régi fényét az utóbbi évtizedekben, de vajon milyennek látta ezeket a történelmi jelentőségű építményeket a múlt század embere? Képes időutazásunkon most ti is megnézhettek jó néhány várat egykori állapotában és napjainkban.

Esztergomi mozaik, avagy látnivalók a bazilikán túl
Esztergom emblematikus épülete a bazilika és a mellette álló vár, a legtöbb idelátogató elsődleges célpontjai. A város azonban ezeken túl is sok-sok kevésbé ismert és érdekes látnivalót tartogat még. Ezek közül mutatunk néhányat galériánkban.

Az etikus természetfotózás kezdőknek és haladóknak
Lehetsz akár kezdő vagy sok éve gyakorló természetfotós, netán fotózást kedvelő természetjáró, számos kérdésed lehet azzal kapcsolatban, miként készíts el egy jó képet úgy, hogy közben ne okozz bajt. Most ebben segítünk.

„Mindenben meg tudom találni a szépséget” – Szabó Géza Attila természetfotói
Van az úgy, hogy az ember életébe egyszer csak megérkeznek dolgok. Szabó Géza Attilával is ez történt, a természetfotózás szép lassan közeledett hozzá, és mára már napjai szerves része lett.

Így fotózd a természetet etikusan – Harmadik rész
Folytatjuk a beígért elrettentő példákkal, hogy mit ne tegyünk egy jó képért, de lesz szó utómunkáról, fényekről és drónozásról is. Most is Szilágyi Attila természetvédelmi őr és fotós lesz segítségünkre, két, már tapasztalt természetfotóssal karöltve.

Így fotózd a természetet a legkisebb zavarással
Zavarás, etetés, lesezés, cserkelés, drónozás, manipulálás. De hogyan? Most profiktól tudhatjátok meg mi fér bele és mi nem az etikus természetfotózásba.

Az egyszerűség szép – Szabó Irma természetfotós képei
Vajon mi hajtja a természetfotóst, hogy újra és újra kint üljön órákat, mozdulatlanul, egy helyben? Miért éri meg sok év után is hajnalban kelni? Szabó Irma képeiben ott a válasz. Nézzétek meg galériánkat, és ismerjétek meg Irma természetfotós útját!

Megdöbbentő képek és videó a Hortobágyon pusztító tűzről
Pernyét felkapó forgószél, hamuban keresgélő gólyák és szalakóták, apokaliptikus pillanatképek a Hortobágyról. Az idei súlyos aszály miatt már sok helyen kapott lángra a magyar puszta. A 265 hektárt felemésztő, Angyal-háza pusztán keletkezett tűz oltási munkálatairól és a tűz okozta érdekes természeti jelenségekről Szilágyi Attila természetvédelmi őr készített látványos videót és képeket.

Azáleás-völgy – Tündérkert Zalában
Májusban az ország néhány pontján ugrásszerűen megnő a virágokat szerető látogatók száma. Ilyenkor pompáznak ugyanis a gyönyörű rododendronok. A virágzó cserjék kivételes látványában mi ezúttal a zalaegerszegi Azáleás-völgyben gyönyörködtünk.

Gyönyörű kamillamezők virítanak a Hortobágyon
Egyik legismertebb gyógynövényünk amellett, hogy számos problémára gyógyír, hatalmas mezőivel csoda szép látványt nyújt az alföldi tájon. Repüljetek velünk képeink segítségével a kamillás Hortobágyra!

Kivirágzott a Tisza-tó
Milliónyi nyári tőzike virít a Tisza-tónál, ha vízre szálltok, sok helyen láthatjátok most az apró fehér pontocskákat a parton, amelyek szőnyegként lepik be az ártéri erdők alját.

Szurdoktúra a Sebes-Körös völgyében, Erdély kapujában
Az Erdélyben található Rév és Vársonkolyos szorosait jártuk be, ahol sebes folyású, kanyargós hegyi folyók és patakok mellett, hatalmas sziklák és pompás virágok között sétáltunk, barlangokba lestünk be, és egy 100 méter mély vízkitörést is láttunk.

Időutazás a Nagy Magyar-barlangban
Erdély egyik legszebb történelmi barlangjában jártunk, amely egészen az őskori emberek idejéből őriz emlékeket. Hatalmas bejáratán belépve, mintha csak egy időkapun lépnénk át.

Megnéztük Európa egyik legszebb cseppkőbarlangját
A Bihar megyében található Zichy-barlang lenyűgöző cseppkőképződményekkel, barlangi patakkal, plafonról függeszkedő denevérekkel várja a barlangok szerelmeseit.

A vízirigók birodalmában jártunk
Már javában nevelik fiókáikat a vízirigók, útra keltünk hát, hogy az egyik tipikus élőhelyükön lessük meg a helyes kis búvárokat. Az erdélyi Király-erdő sebes folyású, kristálytiszta hegyi patakjainál meg is találtuk őket.

A Tisza-tó Délibábja
Nagyon is valóságos annak a majd százéves motoros sétahajónak a roncsa, amely a Tisza-tóból bukkan ki minden télen. A kétszer is elsüllyedt Délibáb, úgy tűnik, hogy most már örökre a tóban pihen, mert kiemelni sehogy se tudták. A hajó bejárta a Dunát és a Tiszát, aknákat is szedegetett, de hogy Horthy Miklósnak mi köze van hozzá, az is kiderül most a hajómatuzsálemről szóló történetünkből.

Íme az utóbbi évtizedek egyik leghosszabb csóvájú üstököse
A „piszkos hógolyó” jött, látott, győzött, és az év üstököse lett 2021-ben. Most mindent megtudhatsz a Leonardnak elkeresztelt gyönyörű égitestről.

Díjazták az év legjobb hazai természetfotósait
Daróczi Csaba nyerte el Az Év Természetfotósa címet, és Az Év Természetfotója díjat is ő zsebelte be, az Egy korty című képével a Lenergy – Az Év Természetfotósa 2021 pályázaton. Az Év Ifjú Természetfotósa címet Kiss Márton Róbert érdemelte ki. A legjobb képekből mától látható kiállítás a Magyar Természettudományi Múzeumban.