Föld alatt, földön, vízen és levegőben: a Dél-Dunántúlon folytatódtak az Év Utazója kalandjai

Alig ocsúdott balatoni élményeiből, máris újabb régió és újabb kalandok várták Dobos Juditot, az Év Utazóját. Július 17. és 20. között a dél-dunántúli régió különlegességeit fedezte fel. Kúszás-mászás kalandparkokban és barlangban, kézműveskedés, szarvas-simogatás, íjászkodás, repülés és Maraton rózsaszín balettruhában.

Szerző:
Magyar Turizmus Zrt.
2014. július 25.

Alig ocsúdott balatoni élményeiből, máris újabb régió és újabb kalandok várták Dobos Juditot, az Év Utazóját. Július 17. és 20. között a dél-dunántúli régió különlegességeit fedezte fel. Kúszás-mászás kalandparkokban és barlangban, kézműveskedés, szarvas-simogatás, íjászkodás, repülés és Maraton rózsaszín balettruhában.

A dél-dunántúli kalandozásra Bagán László, az Év Utazója pályázat II. helyezettje is elkísérte Juditot. Az első állomás a Mecsextrém Park volt, ahol bob- és kötélpálya, kúszás és mászás várt rájuk. Ezt követte az Alpesi Kötélpark, ahol Jucus élete első szaltóját ugrotta, méghozzá az X-Jumpon. Orfűn barlangi kalandtúrán és sárkányhajózáson vettek részt. Pécsen kiderült számukra, hogy a Tűztoronyba 180 lépcső vezet fel és csodálatosan belátni az egész várost, sőt a Villányi hegyeket is. A Zsolnay Kulturális Negyedben porcelánt festettek. „Mindenki a hozzá illő darabot próbálta kiválasztani: Tomi egy szívecskét, Laci egy malacperselyt, én pedig egy bögrét festettem madár mintával. Rengeteg színes engób közül választhattunk. A rózsaszín festék becsapott, mert kiderült, hogy valójában lila” - olvasható Judit blogjában.

 

 

Bőszénfán szarvasokkal barátkoztak a Szarvasfarmon, Patcán pedig a Katica tanyát tekintették meg. ”Itt Laci és Tomi kemény munkával felhúzta a trebusé nevű kilövőszerkezetet, amit aztán "elsütöttünk". Csúszdáztunk is egy nagyon magas és meredek piros csúszdán és a vízi lufi csúzlit is kipróbáltuk” - írja Judit. Kaposmérőn, a Kassai-völgyben íjászkodtak, este pedig Csillagoségbolt túrán vettek részt.

 

Folyamatos mérések, valamint a Magyar Csillagászati Egyesület és a Duna-Dráva Nemzeti Park közös munkájának eredményeként 2009-ben - Európában elsőként - a Zselici Tájvédelmi Körzet elnyerte a „Nemzetközi Csillagoségbolt-park" címet, itt ugyanis külső zavaró fények nélkül szemlélhetik az emberek a csillagos égboltot. A Pécs-Pogányi repülőtéren kipróbálhattak egy Cesna sétarepülőt. 600 méter magasan repültek, láthatták egész Pécset és a környező kisebb településeket a Pipiske nevű gépről. „Sosem éreztem még ekkora adag adrenalint, folyamatosan mosolyogtam. Landoláskor megszagoltam Lacit, felhő illata volt és neki sem görbült lefelé a szája” - összegezte repülős élményeit az Év Utazója.

 

 

A Siklósi várban a kínzókamrábát is megnézték. „Én szégyenálarcot kaptam, Laci pedig a koponyaprést és a gambezon sapkát próbálhatta ki. Nagy nehezen kiszabadultunk és már futottunk is tovább Villányba, méghozzá a RozéMaratonra. A táv 3 km volt és három fröccs állomásnál lehetett inni út közben. A nagy hőség ellenére is rengetegen voltak, mindenki rózsaszínben, őrült jelmezekben, parókákban rohangált. Laci az elsők között ért a célba, én a balettruhámmal a középmezőnyt erősítettem” - olvasható Judit beszámolójában.

Mond Neked valamit a Béda-Karapancsa elnevezés? A Duna magyarországi alsó szakasza hazánk rétisasok és fekete gólyák által egyik „legsűrűbben lakott” területe. A háborítatlan ártéri erdők mélyén zavartalanul pihennek meg a vízimadarak, ligeterdeiben számos védett vízi virág is él. Kölkeden találjuk a turisztikai központot, innen indulnak a vezetett túrák, gyalog, kerékpáron, vízen, lóháton.

 

Tudod, hogy hol van a magyar kikerics egyetlen hazai élőhelye? A Szársomlyó Természetvédelmi Terület Magyarország legdélibb hegységének (Villányi-hg.) legmagasabbra emelkedő része. Szubmediterrán klímahatások teszik lehetővé a különleges növény- és állatvilág fennmaradását.

 

Judit tíz héten keresztül járja Magyarországot és teszteli a pörgésre vágyóknak összeállított, kalandos programokat. Minden héten másik belföldi turisztikai régióba látogat el, utazása során háromfős profi stáb kíséri. Az általuk összeállított 8-10 perces anyagok hetente jelennek meg a Travelo, az Indavideo és az Index oldalain. Jucus beszámolói a www.evutazoja.hu oldalon is követhetők. Az adott heti programokat élőben is megosztják az Év Utazója Facebook oldalon, Instagramon, illetve Foursquare-en.

 

A nemzeti turisztikai marketingszervezet mérföldkőnek tekinti az Y generáció médiafogyasztási szokásaihoz igazodó új kommunikációs csatorna használatát. A ’80-as, 90-es évek szülöttei jellemzően előnyben részesítik az online felületeket a tájékozódáskor és utazásaik szervezése során, a nekik szóló, intenzív audiovizuális ingert jelentő tartalmak hatékonyabbak a belföldi utazásra ösztönző üzenetek célba juttatásához.

 

Jucusról szóló korábbi cikkünket itt olvashatod.

Cikkajánló