Ezen a héten tetőzik Eta Aquarid meteorraj, amely égi jelenség kevésbé ismert a laikusok körében, holott a jóval nevesebb Perseida meteorrajhoz hasonló látványt nyújt.
Április végétől május közepéig tart ez a „csillaghullás”, csúcspontja pedig a Svábhegyi Csillagvizsgáló közlése szerint május 6-án volt, amikor óránként körülbelül 50 meteort is észlelni lehetett. Az országszerte felhős idő miatt erre szabadszemmel aligha volt mód, azonban az elkövetkező napokban reménykedhetünk az ég kitisztulásában és a meteorraj látványában. A meteorraj közepes fényességű, de minél sötétebb égboltra tekintünk, annál többet fogunk látni belőle: tehát érdemes minél kevésbé fényszennyezett környezetből szemlélnünk az égboltot.
Az Éta Aquaridák meteorraj azért is nagyon észlelőbarát, mert a többi rajjal ellentétben nem egy éles, 1-2 napos aktivitási csúcsa van, hanem a gyakorlatban ez a maximum körülbelül egy hétig tar - olvasható a csillagvizsgáló oldalán.
Az Éta Aquaridák nevüket a Vízöntő (Aquarius) csillagkép után kapták, mert látszólag innen érkeznek. Mivel az évnek ebben a szakában a Vízöntő csillagkép a hajnali órákban látszik hazánkból, ezért a meteorok észlelésére is ebben az időszakban van leginkább lehetőség. A hullócsillagok az égbolt egészén előfordulhatnak ugyan, de a legjobb, ha kelet, délkelet felé nézünk nem túl alacsonyan.


Bár a Hold jelenleg a növekvő fázisában van (május 12-én lesz telihold), a megfigyelést mégsem ez a tényező, hanem az előrejelzések szerint a felhők fogják zavarni, ugyanakkor bizakodhatunk a tavaszi égbolt változékonyságában. Ha a felhők nem zavarnak be, akkor a hullócsillagok a Vízöntő csillagkép közelében bukkannak fel. Bár az óránként 50 hullócsillagot jelentő csúcson hivatalosan már már túl vagyunk, az elkövetkező napokban is közel ennyi meteort láthatunk, továbbá az Éta Aquaridák május végéig aktívak maradnak.