
Kilátót és erdei pihenőhelyet újítanak fel a Keleti-Mecsekben
Egy nagyobb projekt keretében megújul a kilátó a Cigány-hegyen és az Óbányai-völgy esőbeállója, amely a Bodzás-forrásnál található.
Egy nagyobb projekt keretében megújul a kilátó a Cigány-hegyen és az Óbányai-völgy esőbeállója, amely a Bodzás-forrásnál található.
A Keszthelyi-hegység 231 méteres magaslatán álló népszerű kilátó tartószerkezetének megerősítése szükségessé vált, felújítják, ezért átmenetileg nem látogatható.
A Nyugati-Mecsek egyik népszerű kirándulóhelyén, a Jakab-hegyen megkezdődtek az „Új templom” néven ismert esőbeálló-kilátótorony felújítási munkálatai.
Megszépült a Csongrád-Csanád megyében található kiszombori rotunda, amely igazi kuriózumnak számít a magyarországi egyházi építészetben.
Javában zajlik a regéci vár részleges rekonstrukciója, amelynek keretében sütőházat, sáfárházat és borozót is kialakítanak, valamint több új kiállítással is készülnek. A tervezett építkezés 60 százalékánál tartanak jelenleg.
Hivatalosan természetvédelmi beruházás indul, melynek részeként építenek egy kilátót és tanösvényt hoznak létre a tó körül.
A nyolc út kereszteződésénél épült csárdában egykor Rózsa Sándor, Arany János és Erkel Ferenc is megfordult, műveiben megörökítette Petőfi Sándor, Jókai Mór, Móricz Zsigmond. Most felújították a térség egyik legnevezetesebb látványosságát, a kondorosi Csárda Múzeumot.
A Zárkándy-bástya a vár belső udvarának egyik sarkán található. Nemsokára egy függőhidat is építenek.
A neoklasszicista épületben a család gyűjteménye mellett várostörténeti kiállítást is meg lehet nézni.
Nagy munkák zajlanak a regéci várban, folytatódik a Magyar Nemzeti Múzeum ásatása, helyreállítják a középső vár keleti részét és újjáépül egy 16. századi reneszánsz palota.
Mostantól a nagyközönség számára is bejárható a belvárosi plébániatemplom két tornya, ahonnan szuper kilátás nyílik a Dunára és a budai várnegyedre. Az épület az elmúlt években teljesen megújult. Ott voltunk a megnyitón.
A reneszánsz palotát rekonstruálják, a hozzá csatlakozó épületrészeken pedig állagmegóvó munkákat végeznek. Lesz kiállítás és pihenőpark is.
Lesz többek között sörtörténeti tárlat, kézműves sörfőzde, kiállítások, pinceszínház, és a park is megújul.
Pécs ikonikus látnivalóját balesetveszély miatt kellett lezárni 2018-ban. Bő egy évvel a lezárás után a Barbakán-bástya újra nyitva áll a látogatók előtt.
A fejlesztések második üteme jövőre, a teljes felújítás pedig 2025-re ér véget. Ez lesz a Nemzeti Várprogram első teljesen befejezett projektje.
Esztergom tetején évek óta tart, de lassan célegyenesbe fordul a hazánk egyik legszebb fekvésű és legősibb városát koronázó épületegyüttes felújítása, ami hamarosan jelentősebb látogatási korlátozásokat is hoz. A munka részletei nemcsak művészettörténeti, de műszaki szemmel is rendkívüliek.
A munkálatok három évig fognak tartani, a főszékesegyház kívül-belül megújul.
Megkezdődött a nyíregyházi Kállay-kúria fejlesztésének második üteme, melynek során a Kállay Miklós egykori miniszterelnök rezidenciája melletti épületet újítják fel.
A középkori egyházi építészet egyik ékes darabja szépült meg Kárpátalján, ahol a napokban adták át Palágykomoróc 800 éves templomát.
Az esztergomi bazilikára már igencsak ráfér a felújítás, de a tervek szerint 2020-ra újra teljes pompájában ragyoghat.
Szabadkígyós környékét jártuk be, és felfedeztük a puszták különleges élővilágát
Egy monumentális, csonka bükki bérc. Mi történhetett ezzel a heggyel?
A Margit-sziget tele van történetekkel minden korszakból, de talán a „sötét” középkor volt itt a legizgalmasabb