Másfél évig épült a 488 méter hosszú függőhíd, amelyhez 1077 darab négy centiméter vastag üvegtáblát használtak fel.
Nem mindennapi élmény lehet végiggyalogolni a világ legújabb és egyben leghosszabb függőhídján, amit 2017 végén adtak át a kínai Hopej tartományban. A közel fél kilométer hosszú és két méter széles függőhíd 218 méter magasan lebeg egy völgy felett, és további érdekessége, hogy a közepénél jól érezhetően mozog a látogatók súlyától és a széltől.
A kivitelezők szerint akár 2000 embert is elbír a híd, de biztonsági okok miatt egyszerre csak 500 látogatót engednek fel. Kínában egyre népszerűbbek az ilyen és ehhez hasonló különleges építmények, így nem csoda, beindult a verseny a turistákért: nemrég egy repedős üvegből készült függőfolyosó került a hírekbe.
Kapcsolódó cikk:
Függőhidak a világ minden tájáról
 
 
            
        
                

->siteRenderer->imageSrc(null, 'https://crm.mtsz.org/msite/24/J5VKJS69CYF.jpg', 270, 366, '', '', false, false, '', '', false, 1, false);?>) 
                             




 
                  
       