
Körberepkedhetjük a Salgó várát
Hazánk egyik legizgalmasabb várat nézhetjük meg madárszemmel.
Hazánk egyik legizgalmasabb várat nézhetjük meg madárszemmel.
Nem túlzás, hogy Bodrogkeresztúr a gólyák fellegvára, valószínűleg nincs még egy település az országban, ahol ennyi gólya fészkelne. A faluban már majdnem mind a 31 (!) fészket elfoglalták a gólyák, és a hózápor sem tudta kizökkenteni őket az évszaknak megfelelő viselkedésből.
Sajnos el kellett halasztani a Vadlovak – Hortobágyi mese című magyar természetfilm bemutatóját, de addig is közzétettek egy újabb érdekes részletet, méghozzá a túzokdürgésről.
Annak ellenére, hogy a 7 centimétert is elérheti, igen nehéz észrevenni, annyira hasonlít a fűszálakhoz. Videó.
A fél internet annak drukkol, hogy a négy bocs végül átjusson a forgalmas úton. Vajon sikerül?
Az első tavaszi napsugarakkal nemcsak a virágok, hanem sok rovar, így a nünükék is előbújnak. És azonnal habzsolni kezdenek, meg persze párosodni. Ami akár több órán át is eltarthat.
Aki kicsit figyelmesebben szemlélődik a hegyvidéki patakpartokon, maga is meggyőződhet arról, mennyi érdekes lény él ezekben a vízfolyásokban. A Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság videójában nemcsak tegzeseket és bolharákokat láthatunk, de hasznos tanácsokat is kapunk saját vizsgálódásokhoz.
A darvak tavaszi vonulása sokkal gyorsabb, mint az őszi, nincsenek hosszú pihenők, mindenki siet vissza az északi fészkelőhelyekre. A hideg március azonban most őket is feltartóztatta, a Bodrogközben több ezer daru várja, hogy megérkezzen végre a jó idő.
A romániai Predeal város melletti sípályára egyszer csak medve tévedt – de valójában nem ijedt meg tőle senki.
A túrázó 10-15 métert zuhant. Tanulságképpen közzétette, hogy szerinte milyen hibákat követett el ereszkedés közben.
Az akna valójában csapda a békák számára, és közel sem jókedvükből tartózkodnak benne. Szerencsére bármikor megszabadíthatod őket a fogságból. Íme, egy kis útmutatás.
Az erdő tele van parányi, titokzatos élőlénnyel, akiket felületes szemlélő nem is igen vesz észre. Közéjük tartoznak az álkérészek, amelyekről a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság osztott meg egy kis videót.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, újra aktív a Bükk egyik legismertebb időszakos karsztforrása. Az erdei szökőkútként feltörő forrást most a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság videóján is megcsodálhatjuk.
Van egy téli sport, amitől tetőtől talpig izomlázat lehet kapni, és aki egyszer is kipróbálja, jó eséllyel egy életre rákap, pontosabban rácsúszik.
Állatos webkamerákat több okból is jó nézegetni. Egyrészt, ritkán láthatod ilyen körülmények között a vadon élő állatokat. Másrészt érdekes, izgalmas, vicces felvételeket is elcsíphetsz, sőt, ha szerencséd van, akár rendkívüli pillanatoknak is szemtanúja lehetsz. Összegyűjtöttünk néhányat, amit érdemes figyelned.
Itt vannak a mínuszok, és ezzel együtt a gyönyörű fagyos formák. Ha te is szeretnéd ezeket a képződményeket szép fotókon megörökíteni, akkor nézd meg a következő rövid videót, amelyben remek tippeket kaphatsz hozzá.
Elképesztő látványt produkált a természet a Börzsönyben. A mínuszok hatására különleges jégformációk alakultak ki a félig befagyott patakokban, amelyeket most cikkünkben meg is mutatunk nektek egy bámulatos videóban.
A vadkamerák jóvoltából a vadállatok rejtett életének számos érdekes mozzanatát láthattuk már eddig is. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság most egy bárki számára elérhető, folyamatosan bővülő gyűjteménybe rendezte az általuk készített legérdekesebb felvételeket.
Milyen összefüggés van a seregélyek és az áramszünet között? Egy skót településen érdekes dologra figyeltek fel. Cikkünkből kiderül a turpisság, és videókban is megmutatjuk, milyen lenyűgöző égi táncra képesek a seregélyek.
Népes mufloncsapatot sikerült levideózni a Zempléni Tájegységben.
Válogatás a szerkesztőség tagjainak kedvenc ingyenes terepi applikációiból
Megnéztük a Medves-fennsík különleges hangulatú és pazar panorámájú várromját
Gyöngyöstől Hatvanig gurultunk, és számos érdekességet fedeztünk fel a dombokkal tarkított mátrai vidéken