
Honnan jön az esőillat?
Valójában magának a csapadéknak nincs igazán szaga, mégsem illúzió, amit esőzéskor érzünk, és az sem véletlen, hogy szeretjük.
Valójában magának a csapadéknak nincs igazán szaga, mégsem illúzió, amit esőzéskor érzünk, és az sem véletlen, hogy szeretjük.
A Boris névre keresztelt mediterrán ciklon jelentős változásokat okoz a következő napok időjárásában. Az Alpokban már 1000 méter alatt is havazik, a Balatonnál hatalmas széllökések fodrozzák a tavat, a Rábán rekordvízállás várható, és a Dunán is harmadfokú készültség jöhet.
A hétvégén jelentős mennyiségű csapadék zúdult az Őrségre, ami miatt Szalafő közelében két tanösvény jelenleg nem látogatható, de a kialakult helyzet egy rövid szakaszon a kéktúrázókat is érinti.
Napok óta tartó kiadós esőzések hatására a kisebb patakok és vízfolyások megduzzadtak, a folyók vízszintje emelkedett, villámárvizek alakultak ki.
A nagyobb esőzések után a felázott erdei talaj miatt nem csupán csúszósabbak a turistautak, de az elöregedett fák is könnyebben kidőlhetnek. Óvatosabban kiránduljunk!
Vasárnap este kezdődött az esőzés, és azóta is kitartóan esik, reggel országszerte elő kellett vennünk az esernyőket. Meddig tart az esőzés, és mennyi csapadék hullott eddig?
A sok csapadék miatt az utakon is fakidőlések veszélyeztetik a közlekedést a Mátrában.
A Mátra és a Bükk erdeiben az eső feláztatta a talajt, emiatt sok fa kidől. A hétvégén ráadásul viharos szélre is számíthatunk.
Benne van a pénteki napban, hogy megpillanthatjuk a szezon első hópelyheit. Persze ha ez bekövetkezik, akkor az valószínűleg az ország észak-északkeleti részén és a hegyekben lesz.
A következő napokban érkező eső jelentősen növelheti a Tisza és a Duna vízszintjét, ami most igazán jó hír megcsappant folyóinknak.
Sajnos ezúttal nem április elsejei tréfáról van szó, bár az utóbbi évek tapasztalatai alapján talán még egy húsvéti havazás sem tud meglepetést okozni.
Holnap és holnapután ismét szaharai port hozhat magával az eső.
Aggtelek és Domica egy nagy zivatargóc közepébe került a hétvégén, melynek köszönhetően a barlangban villámárvíz keletkezett. Most már lassan, de biztosan apad a víz, és ismét részt lehet venni a rövid túrákon.
Az utóbbi napok esőzése jelentős károkat okozott a Börzsönyben, ezért ott turistautakat zárnak le, de a Pilisi Parkerdő területén is rendkívül veszélyessé váltak a szurdokvölgyek és egyes népszerű túraútvonalak.
Július 28-án egy kiránduló család kért segítséget a rendőrségtől, mert a nagy eső miatt nem tudtak tovább menni.
A tegnapi felhőszakadás villámárvizet okozott a Bükk északi lábánál fekvő Dédestapolcsányban.
Nem mondunk újdonságot azzal, hogy a kiadós esőzés miatt most nehezen járhatóak a turistautak. Itt a Pilisi Parkerdő összefoglalója arról, hogy áll a helyzet a Pilisben és a Visegrádi-hegysében.
Kedd hajnaltól jöhet az égi áldás az Időkép szerint, az oka pedig nem más, mint a légkörben lévő szaharai por.
Hogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.