
Kibújtak az első túzokcsibék a Dél-Alföldön
Kikeltek az idei túzokfiókák a Körös–Maros Nemzeti Parkban, ahol a legnagyobb számban fordul elő hazánk és egyben Európa legnagyobb testtömegű, röpképes madara.
Kikeltek az idei túzokfiókák a Körös–Maros Nemzeti Parkban, ahol a legnagyobb számban fordul elő hazánk és egyben Európa legnagyobb testtömegű, röpképes madara.
Hamarosan jönnek a többiek is, a dévaványai Túzokvédelmi Állomáson ugyanis minden évben több túzokcsibét nevelnek fel elhagyott túzoktojásokból.
Negyvennégy éve vette kezdetét a Békés megyei rezervátumban a túzokvédelmi munka. Idén újabb mérföldkőhöz érkeztek.
Tizenegy mentett tojásból keltetett túzokfióka nevelkedett fel sikeresen az idén a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság dévaványai Túzokvédelmi Állomásán. A fiatal madarak készen állnak arra, hogy csatlakozzanak vadon élő fajtársaikhoz.
Kikeltek az idei első túzokcsibék a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság dévaványai Túzokvédelmi Állomásán. Egyelőre még a gondozók vigyáznak a pelyhes kis túzokokra, amelyeket nemcsak etetni, de minden nap sétáltatni is kell.
Magyarországon eddig csak itt sikerült mesterségesen fakó keselyűt keltetni. Nem csoda, mert nem mindig egyszerű a dolog, ahogy az utóbbi példa is mutatja.
Ezen kívül még két tojás van a dévaványai Túzokvédelmi Állomáson. A madarak nevelése nagyon sok odafigyelést kíván, nemcsak etetni, de például sétáltatni is kell őket.
Mentett tojásból kelt ki nemrég a Körös-Maros Nemzeti Park dévaványai Túzokvédelmi Állomásán egy vándorsólyom-fióka.
Aki május 7-én kilátogat a Dévaványa mellett található Réhelyi Látogatóközpontba, nemcsak túzokkal találkozhat, de szakemberek segítségével a puszta élővilágával is megismerkedhet, és látogatást tehet Magyarország egyetlen túzokvédelmi állomásán.
Néhány napja kelt ki a Kelemen névre keresztelt parlagisas-fióka Dévaványán. A tojást korábban egy elhagyott fészekből mentették ki a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai.