
Legyen még zöldebb a karácsony!
Az év utolsó hónapjában riasztóan megugrik a megvásárolt, felhasznált, majd szinte azonnal eldobott papír mennyisége. Ráadásul a keletkező hulladéknak csak töredéke kerül szelektív gyűjtőkbe.
Az év utolsó hónapjában riasztóan megugrik a megvásárolt, felhasznált, majd szinte azonnal eldobott papír mennyisége. Ráadásul a keletkező hulladéknak csak töredéke kerül szelektív gyűjtőkbe.
A tiszaugi hullámtéren idén januárban vágtak ki egy közel 100 éves erdőrészletet. Augusztusban újabb illegális tarvágás történt a Tisza hullámterében, amelynek ismét egy védett, idős fákból álló erdőrészlet esett áldozatul.
Milyen hatással van a klímaváltozás a vizeinkre? Mennyire szennyezettek folyóink? És mi köze a magyar kajak-kenu sport sikereinek az iszapos Holt-Tiszához? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaptunk a WWF Magyarország által szervezett beszélgetéssorozat legutóbbi állomásán, ahol a víz volt a téma.
Az elmúlt időszakban világszerte egyre több faültetési mozgalom indult, nem kisebb célkitűzésekkel, mint hogy rövid idő alatt 10, 20 vagy akár 100 millió fát ültessenek. Reálisak ezek a célkitűzések? Egyáltalán megmenthetjük a jövőt faültetéssel?
Mit ér egy fa – hova jutunk az ültetéssel és hova a pusztítással? A WWF Magyarország által szervezett, WWF Corner beszélgetéssorozat második rendezvényén ezt a témát járják körül a szakértők. Játssz velünk és nyerj két jegyet erre az izgalmas programra.
A világ leghíresebb főemlőskutatója, az ENSZ békenagykövete a nyár legforróbb napjain látogatott Budapestre, hogy beszédet mondjon a Szigeten, majd gyerekekkel ültessen fákat a Sas-hegyen. Ez utóbbi eseményen találkoztunk vele.
A túlfogyasztás világnapjának dátuma évről évre egyre korábban érkezik el, tavaly augusztus 1-jére esett, az év hátralévő részében a Föld csupán "hitelezte" az erőforrásait az emberiség számára. Idén először viszont arra is fény derült, hogy mikor van az európai túlfogyasztás napja.
Április 22-én ünnepeljük a Föld Napját. Bolygónk természeti kincseinek éltetésén túl azonban ma már nem mehetünk el szó - és tettek - nélkül amellett, hogy ezek az értékek az emberi tevékenység miatt eltűntek vagy kritikus állapotba kerültek.
A Mi Bolygónk című, nyolcrészes dokumentumfilm sorozat egy történet a varázslatos földi élővilágról, az ember és a természet kapcsolatáról és arról, hogy hogyan óvhatjuk meg veszélybe került természeti kincseinket. A film, melynek narrátora David Attenborough, már elérhető a Netflixen.
Március 30-án este fél 9 és fél 10 között a Föld számos pontján kihunynak a fények. A 60 perc sötétség szimbolikus, felhívja a figyelmet arra, hogy itt az ideje, hogy mindenki környezettudatos döntéseket hozzon az életében.
Az idei WWF-jelentés szerint sorsdöntő pillanatokat élünk most meg, hisz mi vagyunk az első nemzedék, amelynek tagjai tisztában vannak azzal, hogy a szakadék szélére sodortuk a bolygónkat. És mi vagyunk az utolsók is, akik talán még tudnak tenni valamit ellene.
A vizes élőhelyek kiemelkedő szerepet játszanak a változékony időjárás hatásainak mérséklésében. Az édesvizek létünk alapját jelentik, mégis hagyjuk, hogy állapotuk egyre romoljon. Február 2-án tartjuk a Vizes Élőhelyek Világnapját.
Az európai felszíni vizek csupán 40%-a egészséges, Magyarország vizeinek pedig kevesebb mint 20%-a van jó ökológiai állapotban. Ha a helyzet nem javul, a hazai vizek emblematikus fajai és élőhelyei kerülnek veszélybe.
Idén március 24-én lesz a WWF jegyezte Föld Órája akció. A megszokott lámpaoltáson kívül most három kihívás teljesítésével is csatlakozhatsz az eseményhez.
Ahogy közeledünk az Őrséghez, az idő egyre vacakabb, a felhők lassan már a földig érnek, a Rábánál pedig az eső is elered. A meleg vargányaleves és a dödölle aztán helyrebillenti a hangulatomat, és megbékélek az időjárással is. Végül is, november van, az Alpok szomszédságában járunk, a ködös ősz pedig remekül áll az Őrségnek.
A fenti cím valószínűleg sokak számára az abszolút lehetetlen kategóriába tartozik. Pedig nem az. Erről a táborfalvai lőtéren mi magunk is meggyőződhettünk. Avagy lássuk, hogyan férnek meg egymás mellett a tankok és a túzokok.
Az egész család számára tartalmas program lehet a Gemenc - Árterek világa című látványos természetfilm, amelyet május 18-tól az ország negyven mozijában vetítenek majd.
Vajon mi a közös egy fekete harkályban és egy hátizsákos túrázóban? Látszólag semmi, de talán az mégis, hogy mindketten sokkal jobban érzik magukat egy természetközeli erdőben. Hogy mitől lesz egy erdő természetközeli? Ennek jártunk utána a Nagy-Hárs-hegyen.
A WWF Magyarország nemrég nyilvánosságra hozott jelentéséből kiderül: ha a jelenlegi tendencia változatlan marad, az évtized végére a gerincespopuláció-vesztés elérheti a 67 százalékot.
Újabb izgalmas kameracsapda felvételek érkeztek az Aggteleki Nemzeti Park területéről, amelyekből kiderül, hogy mi történik, ha egy fiatal farkasokból álló falka éjszaka váratlanul találkozik egy vadkannal.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit