Téli nanga parbat expedíció

2013. január 8.

A klotyó-sátrunk (ami eredetileg se állt stabil lábakon, mivel a rudazat jelentős része hiányzott) végleg megadta magát.

 

Fontos a pozitív világlátás: most szabadtéri árnyékszékünk van, rálátással a Nanga Parbatra.

 

Zoltán úgy döntött, hogy sétál egyet és megnézi, hogy reagál a vízhólyagos lába. Dél körül indult neki.

 

Ian és Dávid az alaptáborban szöszmötöltek: a napelemes töltő rendszert javítgatták, felszereléseket szárítgattak, felhúztak egy tarpalint a jégverem szerű közösségi sátorra és várták a napsütést. Sajnos a mai nap felhős volt.

 

Zoli délután három körül futott be: addigra felolvasztottuk az egyik palack Bodri Optimus QV borunkat és - töredelmesen beismerjük, Bodri Pincészet - két marék fügével nagyon finom forralt bort készítettünk belőle. (Talán menti a szentségtörést, hogy közösségi sátrunkban stabilan -10 fok alatt van…)

 

Állítólag holnap megjönnek az olaszok. És - ha Allah is úgy akarja - két-három nap múlva rendes közösségi sátrunk és aggregátorunk is lesz.