Csokis keksszel etették a Budakeszi Vadaspark hollóját

Elkeseredett posztban hívja fel a vadaspark a látogatók figyelmét, hogy ne etessék az állatokat, ha jót akarnak nekik.

Szerző:
Turista Magazin
Fotó:
Adobe Stock
Forrás:
Budakeszi Vadaspark Facebook
2025. november 10.

Elkeseredett posztban hívja fel a vadaspark a látogatók figyelmét, hogy ne etessék az állatokat, ha jót akarnak nekik.

„Aki csokis keksszel etet egy állatot, tudna együtt élni azzal, ha emiatt elpusztulna az állat?” – teszi fel a kérdést a Budakeszi Vadaspark a Facebook-oldalán egy posztban, amihez képeket is csatoltak a hollójuk csőréből kiszedett kekszről. Mint írják, ez nem egyedüli eset. Előfordul, hogy a náluk kapható zoocsemegét például a tiltás ellenére a rókáknak adják a látogatók, ami ragadozó, és akár bélelzáródása is lehet tőle. „Miért van az, hogy amikor kollégáink tisztelettel megkérnek valakit, hogy ne nyúljon be, ne etessen, emberhez nem méltó módon beszélnek velük?” – olvasható a bejegyzésben.

Az emberi élelem nem állatoknak való – szögezik le, hozzáfűzve, hogy aki benyúl a rácsokon és etet, az nemcsak az állatot, de magát is veszélyezteti. Hiszen attól még, hogy fogságban születtek és nevelkedtek, veszélyes vadállatokról van szó.

Az állatot a gondozója jól ismeri, közeli kapcsolatot ápol vele, és tudatában van annak, hogy mit, hogyan tehet – ezért ha ő kézből kínálja élelemmel, az nem jelenti azt, hogy ezt bárki megteheti. A vadasparkban csak a kijelölt állatokat szabad etetni, és azokat is kizárólag a helyben vásárolt zoocsemegével.

Cikkajánló