Németh Csaba bronzérmes a Skyrunning Európa-bajnokságon!

Szenzációs eredmény: a terepfutás legnehezebb szakágának Eb-jén Németh a 3.! Kiss Miklós a 9., Papp Gergely a 25., a nőknél Wermescher Ildikó a 6. A csapatverseny értékelése még tart.

Szerző:
Gyurina Zsolt
Berta Gábor
Szilágyi Péter (Turista Magazin/Ultravalo.hu)
Fotó:
Eördögh Ákos
transdhavet.it
Ski-Alper
2013. július 27.

A VERSENYT ÉLŐBEN KÖZVETÍTETTÜK, NÉZZÜK IDŐRENDI SORRENDBEN A TÖRTÉNTEKET.

A táv 80 kilométer, amelyhez 5500 méteres szintemelkedés járul. Hazánkat először egy erős, az alföldön és a középhegységekben edződött csapat képviseli, amelynek tagjai reményeink szerint felveszik majd a versenyt Európa "hegyes" és "alpesi" nemzeteivel a Trans D' Haveten. A Skyrunning Európa-bajnokság rangját jelzi, hogy az európai ultraterepesek legjobbjai mind elindulnak.

Hajnali 1 óra: Elrajtolt a mezőny, és a mezőnyben ott vannak a magyarok is, méghozzá az Országos Kéktúrát népszerűsítő csapatmezben. Tavaly a férfiaknál az olasz Daniele Palladino, a hőknél honfitársa, Francesca Canepa nyert, előbbi ideje 10 óra 58 perc, utóbbié 11 óra 44 perc volt.

Negyed háromkor a leggyorsabbak elértek az első ellenőrző ponthoz.

29 km-nél két spanyol, Luis Alberto Hernando és Kilian Jornet a haladt élen, Németh Csaba 4 perccel lemaradva követte őket. A fejlámpájával akadt egy kis problémája, nem sikerült benne elemet cserélnie, de szerencsére lassan már világosodik. Kellemes 20 fokban fut a mezőny.

Háromnegyed négykor csapatunkból Kiss Miklós és Papp Gergő szinte egyszerre értek a pontra. Jókedvűek, a frissítés után együtt indultak tovább.

5 óra 30 perc: Négy és fél órája futnak a versenyzők kellemes futóidőben a Trans D'Havet-en. A magyar Kéktúrás csapat eddigi teljesítménye bizakodásra ad okot, Németh Csaba csupán percekkel lemaradva követi a vezető kettőst, Kiss Miklós és Papp Gergő is jól mozognak, jókedvűek, a saját tempójukban falják a kilométereket, közben Wermescher Ildikó is áthaladt az első nagy frissítőponton.

Egy szép kép: napfelkelte a pálya 50. kilométerénél

43 km után: Kiss Miklós nagyjából a 10. hely környékén halad, míg Papp Gergely nagyjából 10 perccel utána érkezett az ellenőrző ponthoz. Elég sok időt töltött a ponton, küldjük neki az energiát, elkél! A női mezőnyben Wermescher Ildikó 29 km-nél a 6. helyen volt! Ez a helyet sikerült megőriznie, és ugyancsak a 6. helyen érkezett a 43. km-hez.

45,7 km után (Campogrosso) az élmezőny:

1. Kilian Jornet és Luis Hernando 5h40'
3. Németh Csaba (Magyarország) 5h53'
4. Remigio Ignazio 5h55'
5. Stefano Trisconi 5H57'
6. Patrick Bohard 6h05'

52 km környékén, az utolsó hegyre Németh Csaba a 3. helyen ért fel!

Kép a versenyben vezető spanyol kettősről, Németh Csaba harmadikként a kanyarban érkezik szorosan mögöttük!

10 óra 10 perc: a célba az első kettő!

1. Kilian Jornet Burgada (Spanyolország) - 08:59:47
2. Luis Alberto Hernando (Spanyolország) - 08:59:49

Az utolsó információk szerint Németh Csaba a 66,8 km-es pontnál 20 perc előnnyel futott a harmadik helyen, míg Kiss Miklós a 10. helyen haladt át ugyanott!

Végre a célban: NÉMETH CSABA BRONZÉRMES!

A Mammut Pro Team versenyzője végül 9 óra 43 perc 25 másodperces idővel a harmadik helyen ért célba!

GRATULÁLUNK!

Németh Csaba a célban! (Fotó: Ski-Alper, mobiltelefonnal)

A többi magyar is remekül szerepel, ők a mezőnnyel együtt még futnak. Kiss Miklós a 10., Papp Gergely a 15., míg Wermescher Ildikó a női mezőnyben a 6. hely (összetett 47.) környékén van jelenleg.

12 óra 40 perc:

Az elsők már beértek, de a majdnem 400 induló többsége még a pályán küzd. Németh Csaba első szavai a befutó után arra a kérdésre, hogyan tetszett a verseny: "Kicsit rövid volt, lehet menni még egy kört?"

Wermescher Ildikó és Papp Gergely együtt haladnak a cél felé. A pályán a hőmérséklet eléri a 30-35 fokot, nagyot küzdenek a végén. Németh Csaba egyéni bronzérme illetve Kiss Miklós végül kilencedik lett, jó helyezése mellé a csapatok sorrendjében is előkelő helyen végezhet az Országos Kéktúra nevével fémjelzett nemzeti együttes. Nagy hajrá a még pályán lévőknek!

A nők között végül Wermescher Ildikó a 6. lett, ideje 11:42:18, míg a férfiak között Papp Gergely az összetett 30.-ként zárt, 11:42:16-tal. Ne feledjük, a 396 induló közül a rajt után 13 órával még mindig csak 47-en értek be, azaz csupán a versenyzők egynyolcada!

Wermescher Ildikó halad a cél felé a sziklás terepen

EREDMÉNYEK.

Skyrunning Eb, Ultra szakág, 80 km, Piovene Rochette (Olaszország)