2023 ősze óta folyamatosan követik a tó kénháztartását. Kiderült, hogy csak egy, a bányatavaknál természetes jelenséget tapasztaltak.
Mivel a helyiek aggodalmaskodtak, az önkormányzat megkérte dr. Hegyi Árpádot, aki a tó vízminőségét felügyeli, hogy vegyen mintát az opálos színárnyalatú vízből. Az eredményről Facebook-posztban számolt be a község.
Mint írják, korábban is előfordult már hasonló változás. A jelenség a kiülepedő, fehér kén miatt alakul ki, és az bányatavak esetében természetes – az nem mindegy azonban, hogy milyen mértékű változásról van szó. A vizsgálat most kimutatta, hogy a határértékhez képest nincs jelentős eltérés, beavatkozni sem kell. „A jelenség néhány nap leforgása alatt változni fog és újra szép színét mutatja majd a tó vize” – írták, hozzátéve, hogy sem ökológiai, sem humánegészségügyi kockázatot nem jelent a változás.