
Öt hegyi tó téli kalandokhoz
Amíg a ropogós hótakaróra és a röpködő mínuszokra várunk, érdemes tartalék tervvel készülni. Például egy-egy enyhébb napon, jól felöltözve, a tóparti séták is különleges hangulatot hozhatnak a tél szürke napjaiba.
Amíg a ropogós hótakaróra és a röpködő mínuszokra várunk, érdemes tartalék tervvel készülni. Például egy-egy enyhébb napon, jól felöltözve, a tóparti séták is különleges hangulatot hozhatnak a tél szürke napjaiba.
A tatai Öreg-tó, partján a várral, a legismertebb hazai látnivalók egyike. A tónak azonban van egy kevésbé ismert, vadregényes arca is, erdőkkel, nádasokkal és tengerpartokat idéző, homokos fövennyel. Ráadásul a hely jelenét a mögötte álló több évszázadnyi múlt még érdekesebbé teszi.
→ TovábbHivatalosan természetvédelmi beruházás indul, melynek részeként építenek egy kilátót és tanösvényt hoznak létre a tó körül.
Bizonyára sokan ismerik a bükki Kéktúra-élménybeszámolók legnépszerűbb fotótémáját: a védett, hegyi tavat széles sétánnyal, horgászokkal és pihenőhelyekkel. De vajon mi vár a távolabbi partokon, ahova már nem vezet út? Figyelem, a nyugalom helyreállítására alkalmas képek következnek.
Ha csobbanni is lehetne benne, akár a főváros Balatonjának is nevezhetnénk, annyira közkedvelt a közelben élők körében a Naplás-tó. Hiszen hol máshol húzna el egy szürke gém a fejed fölött Budapesten?
Úgy is mondhatjuk, hogy visszaállítják az eredeti állapotába, amilyen még a halastóvá alakítása előtt volt. Már javában zajlanak a munkálatok.
Befejeződött a Visegrádi-hegység egyik leglátogatottabb kirándulóhelyén, az Apát-kúti-völgyben lévő tó felújítása. Érdemes lesz felkeresni egy nyár eleji túra keretében.
A Kolon-tó a Kiskunság legjelentősebb mocsara. A hatalmas kiterjedésű nádas páratlan madárvilágnak ad otthont, de a tóval szomszédos homokbuckák is tele vannak érdekes élőlényekkel.
Dühöng a kánikula, így az ember másról sem tud álmodozni, csak hogy hideg vízbe lógathassa a lábát. Gondolatban most elkalauzolunk Magyarország legszebb tavaihoz. Mennyire ismered őket?
Kevesen ismerik a Tarcali bányatavat, pedig a kicsiny, de annál szebb fekvésű tavacska sokkal nagyobb figyelmet érdemelne.
Ki gondolná, hogy egy természeti katasztrófából lenyűgöző látványosság lehet? A nagyhegyesi Kráter-tó gázkitörés következtében keletkezett, és most egy drónfotónak köszönhetően megcsodálhatjuk Sauron befagyott szemét az Alföldön.
Sárospatak közelében található Magyarország egyik legizgalmasabb fekvésű állóvize. Nevével ellentétben valójában nem tengerszemről van szó, ettől függetlenül egyszer látni kell élőben is. Itt egy kis kedvcsináló hozzá.
Tombol a kánikula, és ilyenkor az ember szíve szerint sokszor ki sem dugná az orrát otthonról. Ha te mégsem szeretnéd a nyarat a négy fal között tölteni, összeállításunkban mutatunk pár helyet, ahol jó eséllyel nem kapsz napszúrást aktív kikapcsolódás közben sem.
Már idén év végén elkezdik a Fertő tó turisztikai fejlesztését. Látogatóközpontot alakítanak ki, lesz sporttelep és kemping, illetve a strand területét is megújítják.
Korábban kilátó, kerékpárút, látogatóközpont jött létre a Deseda-tónál, most pedig folytatják a fejlesztéseket. Többek között újjáépítik a kempinget, de lesz vízi játszótér, illetve kikötők és pihenőstégek is.
A főként nyáron népszerű Plitvicei-tavakat most fagyosabb verziójában mutatjuk be. Nem kevésbé gyönyörű, sőt, más előnyökkel is járhat, ha a téli időszakban látogatjuk meg a vízesésekkel tarkított tórendszert.
Hétvégén 17. alkalommal rendezik meg a Tatai Vadlúd Sokadalmat. A kétnapos rendezvényen nem lesz hiány érdekes programokból, hogy madárfronton mi várható, arról Csonka Pétert, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság tájegységvezetőjét kérdeztük.
A foltos szalamandrák is megsejtettek valamit, a naptári tavasz első napjaira ők is előbújtak a téli rejtekhelyükből.
Az országban szerencsére több olyan tó is van, amely tökéletesen alkalmas arra, hogy csobbanjunk benne, vagy a partján lazítsunk egyet. Van élet a Balatonon és a Velencei-tavon kívül is. Mutatunk tíz kevésbé ismert hazai tavat, amit érdemes felkeresni, ha tombol a kánikula, és vízparti pihenésre vágyunk. A szép természeti környezet pedig mindegyiknél hab a tortán.
Befejeződött a második ütem a Kis-Balaton vízvédelmi rendszerének fejlesztésében. A hatmilliárd forintból megvalósított beruházást a köztársasági elnök és a földművelésügyi miniszter is megtekintette.
Szabadkígyós környékét jártuk be, és felfedeztük a puszták különleges élővilágát
Egy monumentális, csonka bükki bérc. Mi történhetett ezzel a heggyel?
A Margit-sziget tele van történetekkel minden korszakból, de talán a „sötét” középkor volt itt a legizgalmasabb