
Így múlatják az időt a vadállatok a szurdokmélyi kőmedencénél – Videó
Vadkamera rögzítette, hogy mit csinálnak éjjel-nappal az erdő lakói egy bükkaljai szurdok mélyén. Ritkán látható felvételek következnek.
Vadkamera rögzítette, hogy mit csinálnak éjjel-nappal az erdő lakói egy bükkaljai szurdok mélyén. Ritkán látható felvételek következnek.
Nagyon meglepődtek a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei, amikor egy uráli baglyoknak kihelyezett költőládát ellenőriztek a Mátrában.
A Kiskunságban már régóta problémát okozó, invazívan terjedő kaktuszok már a Mátrában is megjelentek emberi hanyagság miatt.
Idén másodjára tört felszínre a kirándulók egyik kedvenc látványossága a Bükkben. Megközelítése a kidőlt fák miatt azonban fokozott figyelmet igényel. Bármilyen csábító legyen is a látvány, szeles, esős időben nem ajánlott a túrázás a Vöröskői-alsó-forráshoz.
Elhagyta Nógrádot, de előtte elhaladt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság kameracsapdái előtt a Svájcból hozzánk csatangoló farkas.
A nemzetipark-igazgatóságok munkatársai ezúttal olyan kevésbé ismert kiránduló célpontokat, ösvényeket ajánlanak nekünk, amelyek márciusban talán a legszebbek, mégse tudunk róluk.
A kutyák nemcsak a farkasok életnyomait találhatják meg hatékonyabban, de segíthetnek az illegális elejtések felderítésében is.
Extra kilátás, netán különleges randihelyszín kéne? A Bükki Nemzeti Park jópofa videójában megleshetjük, hogy mi mindenre használhatnak egy fekvő holtfát az erdő lakói.
A bikapókoknak nemcsak a külseje különleges, de a viselkedése is. Nevüket például onnan kapták, hogy hímjeik veszély esetén bikára emlékeztető támadó pozíciót vesznek fel, leszegik fejüket, potrohukat magasra emelik, és így próbálnak félelmetesnek tűnni.
Sajnos évről évre rengeteg állat leli halát vagy szerez komoly sérülést az utakon. A napokban a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság mentőközpontjában egy macskabaglyot gyógyítottak meg és engedtek szabadon egy baleset után.
Ősi táj képe bontakozik ki szemünk előtt: a rozoga gémeskút mögött a Bükk párállik a távolban, fekete gólya ereszkedik a puszta fölé, a Csincse morotvája fölött fattyúszerkő lejti táncát, a nádasból guvat visít, odébb darvak krúgatnak, a holtág kanyarjában pedig a Fehérló-tanya bronzkori telepe rejtőzik. Aztán a puszta kék ékköve, a szalakóta is feltűnik.
November óta több esetben gyűjtöttek be mintákat előzetesen farkasnak tulajdonított támadások miatt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei. Mostanra az összes eredmény megérkezett.
Megszaporodtak a farkastámadások Magyarországon, a ragadozók „szarvasokat mészárolnak”, és terrorban tartják a Mátra környékét – ömlik ránk a médiából. Mennyit szabad elhinnünk ezekből? Tényleg a farkasoknak köszönhető, hogy a vadak lakott területre húzódnak? Kell-e félniük a kirándulóknak, ha egy falkával találják szembe magukat az erdőben? Többek között ezeknek a kérdéseknek jártunk utána.
A vadászok szerint farkasok terítették le, a nemzetipark-igazgatóság viszont még nyomoz.
Fontos pillanatához érkezett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Répáshuta melletti látogatóközpontjának építése. Helyére került a csillagda kupolája, ami azt is jelenti, hogy egyre közelebb a nyitás időpontja.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság nem mindennapi felvételén egy fiatal vadmacska közlekedik tempósan oda-vissza.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság (BNPI) természetvédelmi őrei kedd délután egy lakossági bejelentés nyomán találtak rá az afrikai ragadozóra. A szervált az elmúlt napokban Borsodnádasd határában és Eger közelében is látták bóklászni.
Vadkamera rögzítette, mit csinálnak az állatok egy dendrotelmánál. De mi az a dendrotelma, és kik a látogatói? A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság videójából kiderül.
Te hány fajt tudsz megszámolni a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság felvételén?
A Harkály Ház tökéletes kiegészítése lehet egy mátrai túrának és egyben remek családi program. Míg a kisebbek az interaktív játékokon keresztül szereznek ismereteket, addig a nagyobbak elmerülhetnek az érdekességekben. Én például itt tudtam meg, hogy a Mátrában élnek világító giliszták.
Íme, tíz olyan hely, amelyet érdemes a bakancslistánkra venni, ha az Alföldön járunk.
Általában egy túrázó akkor érkezik meg az Alföld kék útjára, ha már egészen belemelegedett az országjárásba, megigézte a vándorlás szabadságérzete, és e mámorító élmény átéléséhez új terepet keres.
Petőfi Sándor nagy költő és nagy távgyalogló volt. Kora neves emberei közül talán senki se járta be úgy keresztbe-kasul Magyarországot, mint ő.