
Tudtad, hogy a nyúl miért lett húsvéti?
Igazság szerint csak találgatások vannak arra, hogyan kerülhetett a nyulak a keresztény ünnepek világába, de a legvalószínűbb, hogy egy tévedésnek köszönhető.
Igazság szerint csak találgatások vannak arra, hogyan kerülhetett a nyulak a keresztény ünnepek világába, de a legvalószínűbb, hogy egy tévedésnek köszönhető.
Meg fogsz lepődni, ebben biztosak vagyunk, mi is elképedtünk, amikor utánanéztünk a dolognak. Az MTA aktuális utónévjegyzékében még nem szerepel a Balaton, de ezen talán felesleges lenne keseregni.
Európában mindössze két tó jött létre suvadás hatására, az egyik Erdélyben van, a másik pedig Arló mellett.
Ráadásul ez a páratlan túraterep hazánk egyetlen olyan területe, amelynek igazán elfogadott neve sincs a szakirodalomban!
Annyira egyszerű dolognak tűnik rávágni a helyes számot, elméletileg minden általános iskolásnak is tudnia kell ezt. Elméletileg.
Ha valakinek az Írott-kő vagy a Dobogó-kő jutott az eszébe, annak van egy rossz és egy jó hírünk. A rossz az, hogy téved, a jó az, hogy most nem osztályozzuk a földrajztudást.
Aki Gödre, Tátra, Bükre vagy Pécsre gondolt, az jóval közelebb jár a megoldáshoz, mint az, aki poénból Jászfelsőszentgyörgyre vagy Ostffyasszonyfára tette volna a voksát.
A születési időnk számjegyeit összeadjuk, elosztjuk tizenhárommal, végül az eredményt megszorozzuk 3,14-gyel. Ez persze butaság. Mutatunk egy sokkal jobb módszert.
Az óriási elterjedési területű, az Antarktisz kivételével minden földrészen előforduló vándorsólyom (Falco peregrinus) bolygónk leggyorsabb állata, amely látványos zsákmányszerző zuhanórepülése során a 320 km/h-s sebességet is elérheti.
Aki a kocsányos tölgyre gondolt, tévedett, aki a bükkre, az is. Az igazság egészen meglepő.
Téliszalámiból, okostelefonból, hentesbárdból, fonott gombászkosárból – hideg, hideg, langyos, hideg. Elméletileg ezek a cuccok is eshetnének méretkorlátozás alá, de másfelé kell keresgélnünk.
Hát, annyi biztos, hogy nem a karneváli forgatagban jelen lévő táncosok fejdíszeinek formavilága, bár egy távoli jövőben még ez is változhat. Valami másra kell gondolni.
Nem egy felsőoktatási intétmény által kiállított dokumentumról van szó, ráadásul nem is emberek kapják. Olvass tovább bátran, ha kíváncsivá tettünk!
Valami olyat, amit a kéktúrázók jelentős része is megelégedéssel használ, de nem a piros színű tintával átitatott bélyegzőpárnára gondolunk.
Geodétáknak ez valószínűleg nem okoz fejtörést, és valószínűleg sok túrázó szintén képben van, de mi azt szeretnénk, hogy azok is megvilágosodjanak, akik még Nadapról sem hallottak.
A ravaszabbak gondolhatnák: az attól függ, mekkora a kosár. Igazuk is van, mi mégis máshonnan közelítenénk meg a dolgot.
Ha igen, nem is kell tovább olvasnod, ha nem, akkor viszont erősen ajánlott, hátha te is azon szerencsések egyike leszel, akik idehaza pillanthatják meg ezt a különleges csőrű szárnyast.
Megnéztük Fekete István Kis-Balatonját
Régmúlt idők törékeny emléke
Európa Amazonasa