
Lezárták a Kékestetőre vezető mellékutakat
A sok csapadék miatt az utakon is fakidőlések veszélyeztetik a közlekedést a Mátrában.
A sok csapadék miatt az utakon is fakidőlések veszélyeztetik a közlekedést a Mátrában.
A Mátra és a Bükk erdeiben az eső feláztatta a talajt, emiatt sok fa kidől. A hétvégén ráadásul viharos szélre is számíthatunk.
Jelenleg 510 kilométeren van hazánkban árvízvédelmi készültség, több mint 200 kilométeren harmadfokú, ami a legmagasabb szintet jelöli.
A Kékesen vasárnap este kezdett ömleni a hó, azóta pedig máshol is nagy pelyhekben esett, többek között a Bakonyban és Zalában.
A magasabban fekvő területeken már esik a hó, szépen meg is marad, de a téli hangulat csak átmeneti.
Nemcsak a növényeket, hanem a méheket is megzavarta a január eleji tavasz. A méhek kirepültek a kaptárakból, és a fiasítás is elkezdődött. Nem feltétlen rossz, ami most az állatokkal történik, de probléma is lehet belőle.
Hazánkban újév első napján és másodikán is megdőlt a napi csúcshőmérséklet. Európában mondhatni tavasz van.
Kedden a legmagasabb északi hegycsúcsokon hópelyhek hullhatnak, de nagy havazásra és tartós hótakaróra ne számítsunk.
Intenzív havazás kezdődött pénteken a Dunántúl jelentős részén. A Dunától keletre ma nem számíthatunk hóra.
Benne van a pénteki napban, hogy megpillanthatjuk a szezon első hópelyheit. Persze ha ez bekövetkezik, akkor az valószínűleg az ország észak-északkeleti részén és a hegyekben lesz.
Legnagyobb tavainkon október 31-ig tart a viharjelzési szezon, majd öthónapos szünetet követően jövő év április elsején indul újra.
Az idei ősz eddigi leghidegebb reggelére ébredtek a keleti országrészben élők. Volt, ahol mínusz öt fokot mutatott a hőmérő higanyszála.
Élvezzük ki a vénasszonyok nyarának utolsó napjait, mert szerdától érkezik a hidegfront erős széllel és hőmérsékletcsökkenéssel.
Mennyire lesz hideg a következő hónapokban? Lesz-e havazás? Mi az a poláris örvény? A cikkből kiderül.
Az elmúlt napokban megérezhettük az ősz hidegebb leheletét. A hétvégén azonban melegedés kezdődik, a legmagasabb hőmérsékletek 16-23 fok között alakulnak, így érdemes lesz kirándulást szervezni és élvezni az őszi erdő utánozhatatlan színeit.
A Prédikálószéken működő webkamera hazánk egyik legszebb panorámájában mutatja be a térséget ellepő ködtáncot.
A hét utolsó munkanapján könnyen megdőlhet az 1946-ban regisztrált 39,2 fokos rekord.
Míg az idei nyarunk nagy vonalakban az extrém melegről, a hőhullámokról és az aszályról szól, addig a január és a február a szélsőséges szeleiről marad emlékezetes. A viharos széllökések nem egyszer elérték a 90-110 km/óra sebességet, több napi szélrekord is megdőlt. Átlagszél tekintetében ez volt a negyedik legszelesebb februárunk az évezredforduló óta. Gaál Áron meteorológussal, az Országos Meteorológiai Szolgálat Időjárás-előrejelző Osztályának vezetőjével beszélgettünk szupercellákról, zivatarokról, viharciklonokról, időjárás-előrejelzésről és a szelek birodalmáról.
Ötven éve hazánkban még nem is ismertük a hőhullám fogalmát, manapság országos átlagban négy ilyen napot élünk át, a déli tájainkon pedig ennek a többszörösét tapasztaljuk.
Tudod, hány fokkal marad el a mostani hőmérséklet a magyarországi rekordtól? És a világrekordtól? Hol van a legmelegebb a Földön? Melyek voltak a legmelegebb éveink? Cikkünkből minden kiderül.
Angyal vigyáz az elpusztíthatatlan templomra
Kerékpárral „az elesettségében is szép” tájban
Egy magyar lány az USA legbrutálisabb túraútvonalán