
Különleges és alig ismert kirándulóhelyek a márciusi Turista Magazinban
A márciusi számunkban olyan helyszíneket gyűjtöttünk össze, amelyek nincsenek ugyan a hazai természetjárás fősodrában, mégis különleges élményeket tartogatnak.
A márciusi számunkban olyan helyszíneket gyűjtöttünk össze, amelyek nincsenek ugyan a hazai természetjárás fősodrában, mégis különleges élményeket tartogatnak.
Javában virágzik a kikeleti hóvirág, és hamarosan a tavaszi tőzike is sorra kerül. Mindkettő védett, mindkettő amarilliszféle, termetük is megtévesztően hasonló, de vajon miről tudjuk őket egyértelműen megkülönböztetni? Segítünk.
Február 19-én van Zsuzsanna napja, és a néphagyomány szerint, ha ezen a napon megszólal a pacsirta, akkor a tavasz is hamarosan beköszönt.
Az év első egyhajúvirága már a tavasz közeledtét jelzi, és alig egy-két hét alatt több tízezer társa követi majd, rózsaszín virágszőnyeget terítve Ásotthalom, Kelebia még természetes állapotban megmaradt néhány gyepterületére.
A nyári ludak nem várják meg a tavaszt a családalapítással. Már januárban párba állnak, február végén már a tojásokon ülnek és április elején már ott totyognak mögöttük a kis libák.
25 másodpercbe sűrítve, felgyorsított, parádés videón nézheted meg, hogyan köszöntött be a tavasz a Dunakanyarban.
A szunnyadó bimbó szirmait bontogatva a fény felé tör, így robban be a tavasz is. Először színes pöttyöket, sárga, fehér, kék és lila virágokat szór a téli fagyottságából felengedő talajra, majd feljebb kúszik, hogy a bokrokat és a fákat feldíszítse.
→ TovábbA hétvégén kirándulók a Börzsönyben úgy gondolták, jó ötlet a szép, sárga virágból koszorút fonni. Nem volt az. A tavaszi hérics, melyből a csokrot készítették, ugyanis védett növényünk, és így leszedve, élt vagy fél órát. Megérte?!
Még alig rügyeznek a fák, de egy gyönyörűséges tarka lepke már ide-oda röpdös. Kifejlett lepkeként aludta át a telet, és az első tavaszi napsugarakkal már visszatér a virágok közé. Gyakran látható állat-és növényfajokat bemutató sorozatunk következő szereplője: a nappali pávaszem.
A Duna–Dráva Nemzeti Park patak menti ligeterdeiben most nyílik, a hófehér növényritkaság, a hármaslevelű fogasír.
Gyönyörű Hold–Vénusz együttállást örökítettek meg szombat este a nyugati égbolton.
Gyönyörű képeket kaptunk erről az igazi kuriózumnak számító virágról. A csak a Kárpát-medencében előforduló magyar kökörcsin a szintén különleges feketére hasonlít a leginkább, de hogy miben tér el, azt megtudhatod a cikkünkből.
Szombat estére megérkezett hazánkba is a hidegfront. A 20 fokos lehűlés mellett rengeteg hó esett az utóbbi napokban az ország minden területén, és valahol még most is havazik. Képeken mutatjuk be nektek a behavazódott tavaszi Magyarországot.
Reggelenként, amikor kinézek az ablakon, egy pillanatra olyan, mintha ez is csak egy átlagos nap kezdete lenne. Süt a nap, kék az ég, még a fekete rigó is szokásos helyén üldögél a meggyfán. Aztán egy pillanat múlva rájövök, hogy nem, ez a nap nem olyan, mint a többi. Ezek a napok olyanok, amilyeneket még soha nem éltünk át.
Több ezer bíbic és nagy lilik, cankók, nagy kócsagok, récék a Körös-Maros Nemzeti Park pusztáin és vizes élőhelyein.
A szokatlanul enyhe időjárás hatására már február közepén változatos, kora tavaszi madárvilág gyűlt össze a Körös–Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén, a Kígyósi-pusztán időző darvak pedig már megindultak észak felé.
A tavaszias idő megtette hatását, előcsalogatta a föld alól az egyébként március elején-közepén nyíló, védett vadvirágunkat, az élénk színű, törékeny ligeti csillagvirágot.
Közelednek azok a napok, amikor a lábainkat edző, hosszabb túra helyett ideje a szemeket trenírozni. A hegység legnagyobb vízesését kerestük, márciusi virágözönt találtunk.
Az alföldi puszták már napok óta pacsirtaénektől hangosak, jelezve, hogy nyakunkon a tavasz.
Újabb hazai várat örökített meg a levegőből Bujtás Zoltán, a hagyományos fotók mellett ezúttal is készített 360 fokos gömbpanorámaképet is, amit most meg is mutatunk nektek.
Szabadkígyós környékét jártuk be, és felfedeztük a puszták különleges élővilágát
Egy monumentális, csonka bükki bérc. Mi történhetett ezzel a heggyel?
A Margit-sziget tele van történetekkel minden korszakból, de talán a „sötét” középkor volt itt a legizgalmasabb