
Tudtad, miért egyedülálló a Fundoklia-völgy?
Az érdi völgy, amit kettészel az autópálya, egykor egy érdekes kultúrának adott otthont.
Az érdi völgy, amit kettészel az autópálya, egykor egy érdekes kultúrának adott otthont.
A Pilisben található 710 méter magas Nagy-Szoplák nevéből ne asszociáljunk a túra nehézségi fokára, mert a hegy megmászása egyáltalán nem megerőltető. Viszont szép bükkösökkel és kilátópontokkal annál többször találkozhatunk az ösvényein, és a hegycsúcs elnevezése sem mindennapi.
Egy közigazgatásilag önálló települést keresünk. Annyit elárulunk, hogy 700 méternél magasabban fekszik, legmagasabb és legmélyebb településrésze között 85 méter szintkülönbség van.
A Csepel hangulatos kertvárosi részén magasodó domb minimum két okból is különleges. Az egyiket a felszínen, a másikat a mélyben kell keresni.
Mindössze néhány négyzetméteren megtapogathatod a Magas-Tátra összes alkotókőzetét, megismerheted kialakulását és az élővilágát. Vajon hol járhatunk?
Mi az a hamuzsír, és mi köze van a Bükk északnyugati részén, Szilvásvárad határából induló vadregényes Szalajka-völgyhöz?
A születési időnk számjegyeit összeadjuk, elosztjuk tizenhárommal, végül az eredményt megszorozzuk 3,14-gyel. Ez persze butaság. Mutatunk egy sokkal jobb módszert.
Jártál már ott?
Egy rom, egy barlang, egy patak, mégis ennél jóval több! A Tettye Pécs legfestőibb és egyik legkultikusabb városrésze, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a városra. De vajon mi köze van a dervisek kolostorához?
Szerintetek a Csóványos elnevezésnek van bármi köze az egykor itt működő vulkán lávabombáinak ragyogó csóvájához? Vagy ennél prózaibb a név eredete? Cikkünkben utánajártunk.
Az idén 190 éves híd, bár nem olyan kecses, mint a velencei Sóhajok hídja, és nem is egy Ponte Vecchio, mégis sokunk szívét megdobogtatja a látványa.
Nehéz rangsort állítani, hogy honnan a leglátványosabb a Dunakanyar, de az biztos, hogy a Prédikálószék nyújtotta panoráma dobogós helyen végezne. A Visegrádi-hegység népszerű kilátóhelyén sokan megfordulnak, de azt már kevesebben tudják, miért nevezik éppen így. Szerinted, honnan jön a Prédikálószék elnevezés?
Ha a válasz nem, annyit előzetesen elárulunk, hogy ennek a népcsoportnak a neve a lengyel góra szóból ered, ami magyarul hegyet jelent.
A holtág, amelynek hossza közel 30 km, két alföldi település között kanyarog. Mellette találjuk az ország legnagyobb arborétumát és a Történelmi Magyarország Közepét jelző emlékművet is. Vajon hol járunk?
A dimbes-dombos homokháton fekvő festői kis település Bács-Kiskun megyében található, 24 kanyargós utcából és mintegy 1200 pincéből áll.
Nem is gondolnád, hogy hány fura nevű kirándulóhely található Magyarországon, amelynek első hallásra igencsak megmosolyogtató neve van. A térképet nézegetve jót nevethetünk rajta, de azt is érdemes tudni, miért hívják így, és miből ered az elnevezésük.
A Mátra biztos megvan, de tudod, hogy például a Gerecsében vagy a Cserhátban melyik és mekkora a legmagasabb csúcs?
A kérdésre adódik a válasz, hogy természetesen a Kis-Balatonon, pedig nagyon messze járunk az igazságtól.
Ha gyepeken, réteken sétálunk, gyakran találkozhatunk fűben ugráló rovarokkal. De vajon szöcskét vagy sáskát látunk? Hajlamosak vagyunk összekeverni őket.
Bár alapvetően azt gondolnánk, az erdő mindenki számára non-stop nyitva áll, ez nem teljesen igaz.
A Tiszától Tatáig gyűjtöttük össze az ország tíz legjobb ártéri és lápi cölöpsétányát.
Hazánk második kéktúrája nem csupán nevében őrzi híres ismeretterjesztő televíziósunk emlékét.
A Mecsek keleti peremén, az Óbányai-völgyet katlanná szűkítő Hosszú-bérc gerincén egy méltatlanul elfeledett ősi vár romjait rejti az erdő mélye.