
Jókora károkat okoznak a Balatonnál a kárókatonák
Tihanyban és Alsóörsön gyéríthetik az állományt, de csak a partról, ahonnan nem igazán lehet kézzelfogható eredményt elérni.
Tihanyban és Alsóörsön gyéríthetik az állományt, de csak a partról, ahonnan nem igazán lehet kézzelfogható eredményt elérni.
A Magyar Haltani Társaság közönségszavazásán az év utolsó napjáig lehetett szavazni 2021 halfajára. A versenyt – az angolnát és a fürge csellét megelőzve, a szavazatok közel felével – a jászkeszeg nyerte.
Még nyáron egy tűzfejű tarkasügér akadt horogra a Hévízi-tó kifolyójának vizében. Az eset nem példa nélküli, legalább 3-4 trópusi hal él azon a szakaszon.
A Magyar Haltani Társaság ismét szavazást indított, hogy a nagyközönség segítsen kiválasztani a 2021-es Év Halát. A verseny elkezdődött, december végéig lehet szavazni a kedvencünkre a társaság honlapján.
Az invazív halat a Magyar Haltani Társaság segített azonosítani. A Hévízi-tó elfolyó vízében több idegenhonos díszsügérféle él.
Tavasszal általában több a haltetem, de az uralkodó szél és az áramlási viszonyok is befolyásolják, hogy több elhullott halat láthatunk egy helyen. Mindent összevetve évente csupán a Balatonban élő halmennyiség körülbelül 1 százaléka vész el.
A Felső-Tiszán most hálóba került vaskos csabak igazi ritkaságnak számít nálunk. Közel 12 év eltelt legutóbbi megtalálása óta, és az elmúlt harminc évet tekintve a mostani mindössze a negyedik bizonyított előfordulásnak számít.
Hogyan kerülhet át egy eurázsiai halfaj Észak-Amerikába, ha nem szándékosan telepítik be? Mit keres egy trópusi hal a Hévízi-lefolyóban? És ki a halak kakukkja? A hazai vizek invazív halfajairól beszélgettünk dr.Takács Péter halbiológussal.
Szendőfi Balázs egyórás filmje után garantáltan másként fogunk nézni a fővárosban csörgedező kisebb-nagyobb patakokra, állóvizekre és magára a Dunára is.
Úgy tűnik, két szereplősre szűkült le a küzdelem a 2020-as Év Hala szavazáson. A süllő és a csuka nagyon elhúzott a német bucó előtt. De december 31-ig még bele lehet szólni a versengésbe.
Ismét lehet szavazni az Év Halára a Magyar Haltani Társaság jóvoltából. A voksokat december 31. délig adhatják le a halkedvelők.
Tüskés pikót találtak a szakemberek a Duna bajai szakaszán. Az apró halacska nem őshonos Közép-Európában, és először észlelték errefelé e ritka jövevényhalfajt.
Vizeink egyik legérdekesebb küllemű hala, a kecsege még néhány évtizeddel korábban is viszonylag gyakori hal volt Gemenc térségében is. Mára azonban olyannyira megfogyatkozott a számuk, hogy a faj védelme érdekében nemzetközi összefogásra van szükség.
A Hortobágyi Madárpark szomorú fotókat tett közzé a Facebook-oldalán: hal- és madártetemek hevernek a tóban. A természetet ért kár felbecsülhetetlen.
Most a korábbiaknál jóval nagyobb érdeklődés övezte Az Év Halának megválasztását, még egy csalás is történt a szavazáson. Végül nem a sebes pisztráng, hanem a vörösszárnyú keszeg vitte a prímet.
Egy átfogó felmérés keretében kutatók hat magyarországi halastó környezeti terhelését vizsgálták. Arra voltak kíváncsiak, hogy a halastavak vizében, üledékében, illetve az ott élő halak húsában mennyi vegyszer található.
December 31-ig lehet online szavazni az Év Halára. Ezúttal a vörösszárnyú keszeg, a szivárványos ökle és a sebes pisztráng közül választhatsz.
A Duna, ahogy a legtöbb folyó számos problémával küzd, s bár állapota egyre jobb, azért még nem dőlhetünk hátra. Június 29-én tartják a Nemzetközi Duna-napot, ebből az alkalomból következzen most egy kis helyzetjelentés a Duna partjáról.
Közel négyszáz kiló haltetemet szedtek ki a Holt-Marosból Szegednél. Megfulladtak a halak.
A pontyfélék családjába tartozó nyertes fölényesen utasította maga mögé a domolykót és a kövicsíkot.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit