
Kvíz: hol járunk? Magyarország kevésbé ismert vidékei egy mondatban
Rájössz egyetlen mondatból, hogy melyik magyarországi helyszínre gondoltunk?
Rájössz egyetlen mondatból, hogy melyik magyarországi helyszínre gondoltunk?
Ilyenkor ősszel az erdők és a mezők megtelnek színes termésekkel. Némelyik üdítő finomság lehet egy túra közben, van olyan faj azonban, amelyikkel vigyázni kell. Ismered a vadon termő hazai cserjéket és azok terméseit? Tedd próbára a tudásod!
Ha szívesen böngészed a térképet, kedvenc tantárgyad a földrajz volt, és nem esel kétségbe, ha útközben összezavarodik a GPS, akkor ez a kvíz neked szól. Virtuális utazás a térképen, Felsőszölnöktől Garbolcig, Füzértől Kásádig.
Vuk, Csuri, Lutra, Tás, megannyi ismerős állatszereplő, és ezek talán a legkönnyebbek Fekete István játékos állatnevei közül. De vajon tudod-e, milyen állatok ezek: Csisz, Citér, Beő vagy épp Nerr? Most tesztelheted tudásod kvízünkben!
Az ország bővelkedik különleges helyekben, de a térképet böngészve számos furcsábbnál furcsább földrajzi névre bukkanhatunk, amelyek közül néhány még halandzsának is tűnhet. Ezúttal ilyen vicces és szokatlan nevű településekből, hegységekből, folyókból válogattunk össze egy kvízre valót. Vigyázat, vannak köztük olyanok is, amelyeket mi találtunk ki! Most kiderül, mennyire vagy jó földrajzból.
Hogy egy kis lendületet adjunk az iskolakezdéshez, nyereményjátékkal egybekötött kvízdömping érkezik az oldalra szeptember 1-től. Íme, a részletek.
Most kiderül, hogy mennyire vagy képben Magyarország hegycsúcsaival vagy mennyire tippelsz jól. Tedd próbára a földrajztudásodat!
Tudtad, hány éves a legidősebb fekete gólyánk, milyen nehéz a világ legnagyobb varangyosbékája és hány hónapot töltött a levegőben megszakítás nélkül a rekorder sarlósfecske? Ha érdekelnek az állati rekordok, ezt a kvízt neked találták ki.
A zuhatagok egyedi hangulatuk és varázslatos látványuk miatt kedvelt kirándulócélpontok, és szerencsére Magyarország bővelkedik a szebbnél szebb vízesésekben. Lássuk, mennyit tudsz róluk.
Tisza-tó, Balaton, Bánki-tó... A nyári szezonban fókuszba kerülnek a tavaink, főként, amelyikben csobbanni is lehet, de egy jó túrát szintén fel tud dobni a fodrozódó víztükör látványa. Mennyit tudsz a hazai állóvizekről? Kvízünkből kiderül.
Ha gyakran túrázol, kvízünk nem állít túl nagy próbatétel elé, de ha nem ismered annyira a fák törzsére, a sziklákra és az oszlopokra festett jelzéseket, akkor is érdemes kipróbálnod magad.
A vaktérkép az iskolai földrajz órák klasszikus feladata. Van, akit ki lehet kergetni vele a világból, más odavan érte, és szabadidejében is szívesen böngészi a térképet. Bár ebben a kvízben nem hagyományos vaktérképek vannak, de a válaszadáshoz itt sem árt, ha tudjuk, mi merre van Magyarország térképén.
Kvízünk főszereplői ezúttal a hazai vízfolyások és a partjukon fekvő települések. Ha szereted nézegetni Magyarország térképét, bizonyára nem fognak gondot okozni a kérdések. Indulhatunk a virtuális országjárásra?
Mennyit vihetsz haza erdei gombából? Tiéd lehet-e a fák között talált, elhullajtott agancs? Hol szabad biciklizni az erdőben? Tedd próbára magad a kvízünkkel!
„Lenn az Alföld tengersík vidékin, ott vagyok honn, ott az én világom. Börtönéből szabadúlt sas lelkem, ha a rónák végtelenjét látom.” Ha legalább annyira odáig vagy az Alföldért, mint Petőfi Sándor, akkor ez a kvíz pont neked szól.
Most kiderül, mennyire vagy képben Magyarország látványos természeti képződményeivel kapcsolatban.
Szó szerint egy-egy túra csúcspontja lehet az utunkba eső kilátókból elénk táruló panoráma. Szerencsére jó pár található belőlük Magyarországon, csak az a kérdés, mennyire ismered őket. Most letesztelheted a tudásod.
Hatalmas sikert aratott a nyolcadikos földrajz témájú kvízünk, és ezen felbuzdulva úgy gondoltuk, érdekes lehet más, szintén a természethez kapcsolódó általános iskolás tantárgy kapcsán is próbára tenni olvasóink tudását. A hetedikes biológiára esett a választásunk: a környezetvédelem, az élővilág működése, rendszerezése a téma. Sok sikert!
Szerkesztőségünk tagjai keresztül-kasul bejárták már az Őrséget, mégis újra és újra visszatérnek erre a csodálatos vidékre, ami annyi felfedeznivalót tartogat. Te mennyire ismered?
A főváros múltja tele van érdekes történetekkel, amelyek nemcsak papíron maradtak fenn, de kövek, fák, utcák, épületek ma is emlékeztetnek azokra. 15 kérdés, Budapest múltjáról.
Az Eger és Miskolc között kanyargó, közel 90 km hosszú piros út garantáltan.
A Retyezát hegység árnyékában, attól csak egy kőhajításnyira fekszik a vadregényes Godján.
A Balaton-felvidék amolyan őszre termett túraterep.