
Egy botlás, ami két balesetet okozott a Tengerszem-csúcson
Szerencsére az eset elszenvedői túlélték a dolgot, de ehhez kellett a megfelelő felszerelés is.
Szerencsére az eset elszenvedői túlélték a dolgot, de ehhez kellett a megfelelő felszerelés is.
Egy új látogatási tervezet szerint még pórázon sem lehet majd a négylábú kedvenceket bevinni a Tátrai Nemzeti Park területére.
Egészen pontosan a Bélai- és a Magas-Tátra határán fekvő Zúgó-pincében találták meg a különleges leleteket, ennek köszönhetően pedig a világ egyik vezető régészeti lelőhelyévé vált a barlang.
Hasonlóan a korábbi évekhez, a téli szezont követően ismét árat emelt a Tátrai Nemzeti Park (TPN)
A Tátrában arra kérik az embereket, hogy ne etessék a vadon élő állatokat, mert könnyen rossz vége lehet.
Az alábbi élménybeszámoló nagyon tanulságosan mutatja be, hogy a körülmények hirtelen megváltozása milyen veszélyes lehet a magashegységekben.
Az óév utolsó előtti napján egy 21 éves lány zuhant a mélybe a Magas-Tátra egyik legnépszerűbb csúcsára vezető útról.
A Tátra szlovák oldalán két, a lengyel oldalon egy turista vesztette életét az idei tél első lavináiban. A hegységben az erős havazás után veszélyes lavinahelyzet alakult ki.
Éppen ezért a Lengyel-Tátra több pontján tiltótáblákat helyeztek ki az elmúlt napokban.
Sötétedés után a csúszós terepen nem tudott tovább haladni a magyar férfi a Felkai-völgynél.
Ezúttal a jeruzsálemi Szent Sír-templom belsejét mintázza a Tátra leglátogatottabb téli látványossága.
A korábbi évekhez hasonlóan a Tátrai Nemzeti Parkban november 1-től szezonális zárlat lépett érvénybe, ami azt jelenti, hogy a túraútvonalak többsége június 14-ig nem látogatható.
A nyári és a téli szezon közötti időszakban a Magas-Tátrában a szokásosnál jóval kevesebb szálláslehetőségre lehet számítani. Egyre több szálloda dönt ugyanis úgy, hogy a magas energiaárak miatt átmenetileg bezár.
A vadon élő állatok etetése a Tátrában is létező probléma, ezért a Tátrai Nemzeti Parkban most kampány indult azért, hogy felhívják a turisták figyelmét az etetés káros hatásaira.
Hétvégén egy túrázó zuhant a mélybe a Magas-Tátra egyik népszerű csúcsára vezető útról. Bár az elmúlt napokban szép idő volt a Tátrában, a magasabban fekvő turistautak továbbra is havasak, jegesek, csúszósak, ezért a szakemberek mindenkit fokozott óvatosságra intenek.
A környezetszennyezés és az éghajlatváltozás miatt 1980-tól kezdődően folyamatosan pusztul a Tátrában élő lucfenyőállomány.
Barátja jelentette be a férfi eltűnését, kutyákkal, drónokkal és helikopterekkel keresték. Végül kiderült, hogy már hazatért, csak a megbeszélt találkozóhelyen nem jelent meg.
Rengetegen indulnak el elegendő tapasztalat híján önállóan vagy engedéllyel nem rendelkező hegyi vezetővel a szlovákiai csúcsokra, ezért az utóbbi időben megsokszorozódott a balesetek száma.
Csipkézett hegyormokkal körbevett, zúgó hegyi patakok és kristálytiszta tengerszemek. Sziklaösvényes-láncos kapaszkodás varázslatos panorámákkal. Kényeztető menedékházazás és persze megannyi felejthetetlen élmény. Ezek mind beleférnek akár egy egynapos túrába is, tökéletesen bemutatva a Magas-Tátra változatos és elkápráztató környezetét.
A magyar turistaság és hegymászás bölcsőjét a Kárpátok legmagasabb vonulatánál, és egyben a világ legkisebb magashegységében találjuk. A trianoni döntés ugyan elcsatolta hazánk legszebb és legnagyobb hegyeit, ennek ellenére a Magas-Tátra, még ha csöndben is, de őrzi a magyar turistaság emlékeit.
Íme, tíz olyan hely, amelyet érdemes a bakancslistánkra venni, ha az Alföldön járunk.
Általában egy túrázó akkor érkezik meg az Alföld kék útjára, ha már egészen belemelegedett az országjárásba, megigézte a vándorlás szabadságérzete, és e mámorító élmény átéléséhez új terepet keres.
Petőfi Sándor nagy költő és nagy távgyalogló volt. Kora neves emberei közül talán senki se járta be úgy keresztbe-kasul Magyarországot, mint ő.