
Majdnem tragédiába torkollott a tátrai kaland
Az alábbi élménybeszámoló nagyon tanulságosan mutatja be, hogy a körülmények hirtelen megváltozása milyen veszélyes lehet a magashegységekben.
Az alábbi élménybeszámoló nagyon tanulságosan mutatja be, hogy a körülmények hirtelen megváltozása milyen veszélyes lehet a magashegységekben.
Két magyar turista maradt fenn a hegyen az erős havazás és a rossz időjárási viszonyok miatt a Tátrában. Végül a Hegyi Mentőszolgálat emberei segítettek nekik kijutni a szorult helyzetből.
Az óév utolsó előtti napján egy 21 éves lány zuhant a mélybe a Magas-Tátra egyik legnépszerűbb csúcsára vezető útról.
Éppen ezért a Lengyel-Tátra több pontján tiltótáblákat helyeztek ki az elmúlt napokban.
A téli zárlat idején csak érvényes hegymászási engedéllyel rendelkezők léphetnek a lezárt túraútvonalakra és a magashegyi területekre. A szlovák belügyminisztérium sajtóosztálya által kiadott közleményben a Hegyi Mentőszolgálat (HZS) arra kéri a túrázókat, hogy tartsák tiszteletben a november 1-től 2023. június 14-ig érvényben lévő téli turistaút-lezárásokat.
Sötétedés után a csúszós terepen nem tudott tovább haladni a magyar férfi a Felkai-völgynél.
Mindig érdekes dolgokat hoznak a felszínre. Idén egy drónt és menyasszonyi fátylat is találtak az időről időre megrendezett tótakarító akció során.
Évente két alkalommal kerül sor a tátrai zergeállomány felmérésére. Az október utolsó hetében elvégzett őszi számlálás összesítése alapján 1222 zerge várja a telet a Tátrai Nemzeti Parkban.
A korábbi évekhez hasonlóan a Tátrai Nemzeti Parkban november 1-től szezonális zárlat lépett érvénybe, ami azt jelenti, hogy a túraútvonalak többsége június 14-ig nem látogatható.
Az elmúlt napokban több halálos baleset is történt a Tátrában. Pár napja a Tengerszem-csúcsra vezető úton történt tragédia.
A nyári és a téli szezon közötti időszakban a Magas-Tátrában a szokásosnál jóval kevesebb szálláslehetőségre lehet számítani. Egyre több szálloda dönt ugyanis úgy, hogy a magas energiaárak miatt átmenetileg bezár.
Hétvégén egy túrázó zuhant a mélybe a Magas-Tátra egyik népszerű csúcsára vezető útról. Bár az elmúlt napokban szép idő volt a Tátrában, a magasabban fekvő turistautak továbbra is havasak, jegesek, csúszósak, ezért a szakemberek mindenkit fokozott óvatosságra intenek.
A környezetszennyezés és az éghajlatváltozás miatt 1980-tól kezdődően folyamatosan pusztul a Tátrában élő lucfenyőállomány.
Barátja jelentette be a férfi eltűnését, kutyákkal, drónokkal és helikopterekkel keresték. Végül kiderült, hogy már hazatért, csak a megbeszélt találkozóhelyen nem jelent meg.
A turistaházak személyzete és a hegyimentők is panaszkodnak az egyre több ittas és agresszív kirándulóra, akik az írott és íratlan szabályokat is semmibe veszik.
Egy turista meghalt, egy pedig súlyosan megsérült, amikor a Tátra szlovák oldalán, a Kriván hegycsúcs lábánál villámcsapás érte őket.
Rengetegen indulnak el elegendő tapasztalat híján önállóan vagy engedéllyel nem rendelkező hegyi vezetővel a szlovákiai csúcsokra, ezért az utóbbi időben megsokszorozódott a balesetek száma.
Összeválogattunk pár fotót a világ legkisebb magashegységéről, aminek varázslatos környezetét remélhetőleg hamarosan élőben is láthatjuk.
A kaukázusi medvetalp akár négyméteres magasságával, szabdalt leveleivel és hatalmas fehér virágzatával vonzza a tekintetet, de már az érintése is veszélyes lehet.
Csipkézett hegyormokkal körbevett, zúgó hegyi patakok és kristálytiszta tengerszemek. Sziklaösvényes-láncos kapaszkodás varázslatos panorámákkal. Kényeztető menedékházazás és persze megannyi felejthetetlen élmény. Ezek mind beleférnek akár egy egynapos túrába is, tökéletesen bemutatva a Magas-Tátra változatos és elkápráztató környezetét.
Angyal vigyáz az elpusztíthatatlan templomra
Kerékpárral „az elesettségében is szép” tájban
Egy magyar lány az USA legbrutálisabb túraútvonalán