A szeszélyes időjárás se tántorította el a 42. Gerecse teljesítménytúrák résztvevőit

Reggel hatkor még szemerkélő esőben indultak el az 50 km-es és 30 km-es távok résztvevői, ezek után volt verőfényes napsütés és futózápor is, de összességében igazi kirándulóidőben teljesíthették a résztvevők a távokat.

Szerző:
Magyar Természetjáró Szövetség
Fotó:
Farkas Péter
2024. április 20.

Telt házzal indult hazánk legnagyobb teljesítménytúrája, ugyanis már napokkal az április 20-i esemény előtt minden távra elfogytak a helyek. Akárcsak a korábbi években, idén is létszámlimit volt a négy távon, az összesen 8 ezer nevezési hely pedig így oszlott el:

• Gerecse 50: 3000 fő
  • Gerecse 30: 1500 fő
  • Gerecse 20: 2000 fő
  • Gerecse 10: 1500 fő

A regisztrált jelentkezők közül végül 6791-et főt rajtoltattak el a szervezők a tatabányai Megyeháza térről. Reggel 6 és 8 óra között az 50 és 30 km-es távok résztvevő vágtak neki a Gerecse legszebb részeinek, míg 9 és 11 óra között a 10 és 20 km-es távokon indulók kezdték meg túráikat.

Az időjárás ezúttal is hozta a papírformát, ami alatt a szeszélyes áprilisit kell érteni: a hajnali rajt résztvevőit még szemerkélő eső fogadta, majd kisütött a nap, és csak egy-egy villámzápor riogatta a nagyérdeműt, de számottevő csapadék már nem volt a nap folyamán.

Bár a résztvevők száma nem ezt sejteti, de idén is családias hangulat jellemezte az eseményt, köszönhetően a tágas és igényesen felújított Megyeháza térnek, ahol számos kitelepülő cég és szolgáltatás várta a teljesítménytúrázókat.

Érdekesség, hogy idén az 50 km-es távon 84 éves volt a legidősebb résztvevő, aki 11 óra 30 perc alatt teljesítette a távot (12 óra volt a szintidő), míg a legfiatalabb egy 11 éves kislány volt, aki a szüleivel indult a leghosszabb távon.

A szervező Magyar Természetjáró Szövetség ezúton is gratulál minden sikeres célba érkezőnek!

Még több képért keressétek fel az esemény hivatalos Facebook oldalát.