
Ilyen szép volt a Vénusz-Jupiter-Hold együttállás
Ha lemaradtál volna erről a különleges égi jelenségről, akkor most megnézheted a látványos hármasról készült gyönyörű felvételeken, vagy akár még ma este is megcsodálhatod élőben.
Ha lemaradtál volna erről a különleges égi jelenségről, akkor most megnézheted a látványos hármasról készült gyönyörű felvételeken, vagy akár még ma este is megcsodálhatod élőben.
Sajnos sok helyen felhők takarták el a látványos égi jelenséget, de azért itt-ott nyomon lehetett követni Magyarországról is.
Hétfő hajnalban lehetett megfigyelni ezt a ritka égi jelenséget. Aki esetleg lemaradt volna róla, most bepótolhatja az élményt.
Magyarországról is látható lesz a holdfogyatkozás részleges fázisa május 16-án hajnalban.
Káprázatos mesevilágba röpít minket február legszebb asztrofotója, pedig ez a valóság. Ismerd meg a Hold színes titkait!
Az év utolsó hónapjában mintha az éjszakai égbolt is ünneplőbe öltözne. Mutatjuk, mi mindent láthatunk majd az égen.
Valami fura ezen a képen, gondolhatnánk elsőre. Hisz ez a Hold színes! A Holdat pedig általában szürkének, ezüstösnek látjuk, legfeljebb vörösesnek, amikor épp kel vagy lenyugszik. Akkor ez most csalás? Vagy tényleg ilyen színes a Hold? Cikkünkből kiderül.
Nem elég, hogy telihold alakult ki, még közel is van hozzánk a Hold.
Bár az időjárás nem a legjobb, egy kis szerencsével különleges égi jelenséget figyelhetünk meg ma este.
A szabad szemmel is látható Holddal, Földünk égi kísérőjével mindenkinek van valamilyen élménye, legyen az telihold, holdfogyatkozás, vagy akár egy szép tiszta égboltú nyári éjszakán a holdsarló látványa. Most pedig egész közelről csodálhatjuk meg.
Gyönyörű Hold–Vénusz együttállást örökítettek meg szombat este a nyugati égbolton.
Igen látványos holdhalót örökített meg Budapestről Mohai Balázs fotós. Mutatjuk a gyönyörű légköroptikai képződményt.
Január 21-én hajnalban vöröslő és fogyó hold ragyog majd az égen. Bár a jelenség végéről itthon lemaradunk, az így is látványosnak ígérkezik.
Milliónyi csillag között sétálhatunk végig, ha ellátogatunk a Magyar Természettudományi Múzeumba.
Megújult a bakonybéli ismeretterjesztő központ űrkutatási kiállítása, ahol megtudhatod, mennyi lenne a testsúlyod a Holdon és a Marson, és megnézheted az utóbbiról származó meteoritszeletet is.
Az égi jelenség 1 óra 43 percig tart majd, ráadásul közben szabad szemmel látható lesz a Mars is.
A NASA egy 5 perces, 4K-s videóban mutatja be égi kísérőnket. A felvételeket a Lunar Reconnaissance Orbiter űrszonda készítette.
Hetek óta olvashatjuk, hogy január végén kivételes dolgok történnek majd égi kísérőnkkel: nemcsak szuper-, de vér- és kék is lesz a hold, ráadásul teljes holdfogyatkozásra is sor kerül 31-én. Ez mind igaz, csak éppen nem fogunk látni semmi extrát.
Aki ma lemarad, az legközelebb 2034-ben láthat ilyet az égbolton. Legalábbis ezzel van most tele az internet. Valóban szemmel láthatóan fényesebb és nagyobb lesz a Hold november 14-én?
A Balaton koronája és az ország kincse A tihanyi apátság
Remek tipp a főváros környékének felfedezéséhez
Szuper helyeket mutatunk be a Soproni-hegységtől a Bükkig