
Veszélyes-e a villámok fotózása?
Többek közt erről is beszélgettünk Makovics Kornéllal, aki gyönyörű villámos fotósorozatával nyerte meg a Magyarország 365 fotópályázat egyik különdíját.
Többek közt erről is beszélgettünk Makovics Kornéllal, aki gyönyörű villámos fotósorozatával nyerte meg a Magyarország 365 fotópályázat egyik különdíját.
Az alábbi interjú az októberi Turista Magazinban jelent meg Thuróczy Lajos bácsival. Akkor még nem sejtettük, hogy ez lesz a vele készített utolsó anyagunk, mert 96 évesen is kiemelkedő szellemi és fizikai frissességnek örvendett.
A kéktúrázás mindenkinek mást jelent, és mindenki azt kapja tőle, ami számára a legfontosabb. A Turista Magazin októberi számában három ember mesélt nekünk, akik különböző módon járták és járják a Kéket, más célok vezetik őket, egyvalami azonban közös bennünk: a kéktúrázás során életre szóló élményekkel lettek gazdagabbak.
Schmidt Egon neve generációk számára egyet jelent a madarak szeretetével és megfigyelésével, írásai és rádióműsora révén sokan, sokat tanultunk a természetről, a madarakról. A neves ornitológussal, természetíróval 90. születésnapja alkalmából beszélgettünk.
Medve, siketfajd, hiúz, törpekuvik, vízirigó. Csak néhány faj Gothárd Ferenc-Alpár gyönyörű természetfotóinak és kisfilmjeinek szereplői közül. Az erdélyi vadon képes krónikásától megtudjuk, mi köze egy halőrnek a hegyekhez, milyen érzés találkozni egy hiúzzal, és kell-e tartanunk a medvéktől.
A nagy nemzetközi csatornák felkérésére is dolgozó Török Zoltán segítségével most bekukkanthatunk a természetről szóló mesék mögé, ahol a szép felvételek mellett sokszor aggasztó képek is fogadnak. Beszélünk trükkökről és a természetfilmek erejéről, és kiderül az is, miért mondott nemet Sir Attenborough-nak.
Vajon milyen élővilág tud megmaradni egy emberek uralta területen? Szendőfi Balázs legújabb, RSD – A marasztalt folyó című természetfilmjében egy hihetetlenül gazdag élővilágú és vadregényes vidék tárul a szemünk elé. Interjú a film készítőjével, amelyben mesék helyett szó lesz kettősségről, ember és természet viszonyáról, és kiderül az is, mi köze egy természetfilmesnek a reneszánsz festőkhöz és David Lynch-hez.
Az utóbbi években egyre több helyen bukkanhatunk Budapest utcáin és közterein Kolodko Mihály különleges bronz miniszobraira. A kárpátaljai szobrászművésszel beszélgettünk magyar kötődéséről, gyerekkoráról, az alkotás folyamatáról, szobrai jelentéséről, és hogy miért fontos, hogy a művek pont oda kerüljenek, ahova.
Fókuszban a természet rovatunkban ezúttal Kovács tenere Norberttel beszélgettünk természetfotózásról, egy elpusztult fa éltető erejéről, a repülés élményéről, és az alkotás folyamatának mélységeiről, amelyben a fotós szinte eggyé válik a természettel.
Fókuszban a Természet rovatunkban ezúttal a „fehér vadon” fotósával, Kércz Tiborral beszélgettünk művészetről, expedíciókról, a fehér varázsáról. És arról, hogy sose késő megvalósítani az álmokat.
Gudics Balázs bronzjelvényes túravezető és geográfus, amikor csak teheti járja a természetet. Ez idáig nagyon szép, de Balázs amatőr természetfilmesként meg is örökíti az élményeit, és érdekes információkkal gazdagítva bárki számára elérhetővé teszi.
Zichó Viktor 2019 augusztusában indult útnak fekvőbiciklijével, hogy Kőrösi Csoma Sándor emléke előtt tisztelegjen. 11 hónappal és 13 000 km-rel később ért célba számtalan országon és kalandon keresztül, útját ráadásul a járványhelyzet is nehezítette. Az élményeiről mesélt nekünk.
Csepreghy Nándorral, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány igazgatójával beszélgettünk a környezetvédelem helyzetéről, szemléletformálásról, valamint arról, mit lehet tenni azért, hogy az egyre népesebb bolygón fenntarthatóvá tegyük az életvitelünket.
A Másfélmillió lépés Magyarországon című sorozat készítésének negyvenedik évfordulója alkalmából Gyenes Károly emlékfilmet rendezett, amit online bárki megnézhet. Ennek apropóján az alkotóval most egy interjú is készült.
Gyimesi Szandra egészen egyedálló módon, egy hónap alatt gyalogolta le az Országos Kéktúrát januárban.
Mostantól egy apró holdjáró rója a Hold utcát.
Két évvel ezelőtt figyeltünk fel egy csongrádi fiúra a Varázslatos Magyarország fotópályázatának díjátadóján. Már akkor is szép eredményeket ért el, idén pedig két kategóriagyőzelmet és egy második helyet nyert, és az éves ranglistán 10. helyezett lett, olyan nagy nevek mellett, mint Daróczi Csaba. A naturArt Az Év Természetfotósa pályázatán pedig második helyezést ért el ifjúsági kategóriában. Ki ez a fiú? Természetfotósokat bemutató sorozatunkban most őt ismerhetjük meg.
Németh Alexandra 2018-ban, első magyarként teljesítette a Seven Summits („Hét hegycsúcs”) kihívásait, azaz feljutott hét kontinens legmagasabb pontjára, illetve nem mellesleg második magyar nőként állhatott a Mount Everest tetején. A Turista Magazinnak mesélt arról, milyen a hegyen lenni, hogyan zajlik a felkészülés egy expedícióra, honnan fakad a magaslatok iránti szenvedélye.
A turizmus.com rádióinterjút készített Farkas Péterrel, a Természetjáró.hu főszerkesztőjével a túratervező portál legújabb applikációjáról.
Interjú Györgyi-Ambró Gergővel, aki az egyetem elvégzését és pár év irodai munkát követően fogta magát és megnézte, milyen rangernek lenni az Amerikai Egyesült Államokban.
Az ország egyik legjobb gerinctúrája
A Cserhát apró falvainak felfedezése bringáért kiált. Adunk egy kis ízelítőt erről a gyönyörű, de kevésbé felkapott vidékről.
Helyszíni riportunkban utánajártunk e különleges település vonzerejének.