
Legyen még zöldebb a karácsony!
Az év utolsó hónapjában riasztóan megugrik a megvásárolt, felhasznált, majd szinte azonnal eldobott papír mennyisége. Ráadásul a keletkező hulladéknak csak töredéke kerül szelektív gyűjtőkbe.
Az év utolsó hónapjában riasztóan megugrik a megvásárolt, felhasznált, majd szinte azonnal eldobott papír mennyisége. Ráadásul a keletkező hulladéknak csak töredéke kerül szelektív gyűjtőkbe.
A kétévente megjelenő WWF Élő Bolygó Jelentés legfrissebb kiadása rávilágít arra, hogy bolygónk pusztulásának mértéke még mindig nem változott. Ráadásul kettős krízissel kell szembenéznünk, hiszen a klímaváltozás és a biológiai sokféleség csökkenése egyaránt veszélyezteti a jövőnket.
Ki más legyen a legharcosabb környezet- és természetvédő, ha nem a természet csodáira rendszeresen rácsodálkozó természetjáró? Szerintem ez mindent el is mond, de az európai autómentes nap apropóján most összeszedtem, hogy mi a baj az autóhasználattal a felelős természetjáró szempontjából.
A turizmus hatásait igyekeznek kompenzálni Orfűn faültetéssel, októberben egy nagyobb ültetési akció is lesz.
Ez azt jelenti, hogy már nyár közepén elhasználtuk a bolygó egy évre elegendő erőforrásait.
Fél évszázados is elmúlt már a világméretű Föld napja mozgalom, amelyet ma már több mint 190 országban ünnepelnek. Napról napra nő a Földért aggódók és tenni akarók száma, de még mindig nem vagyunk elegen, és a tennivaló sajnos egyre több.
Világszerte egyre népszerűbbek a faültetési mozgalmak, amelyek révén bárki bekapcsolódhat a klímaváltozás elleni küzdelembe. Hogyan segítenek a fák, és miért nem lehet bárhová bármit ültetni? Többek között ezekről a kérdésekről is beszélgettünk dr. Aszalós Réka erdőökológussal, aki maga is önkéntes szakértőként segíti az egyik hazai faültetési mozgalmat
A PET Kupa szakemberei és önkéntesei kétéves munka során felmérték a műanyagszennyezés gócpontjait a Tiszán. A munka eredményeként a folyó hazai és határon túli szakaszain az ártéri erdőkben több ezer szennyezett területet tártak fel.
Kiosztották a Vilmos cambridge-i herceg által tavaly alapított Earthshot Prize díjat, melyet – a szervezők reményei szerint – idővel a „környezetvédelem Nobel-díjaként” fognak emlegetni. Öt kategóriában hirdettek nyertest.
A II. Bodrogi PET Kupa során összesen 9 tonna hulladéktól szabadították meg a folyót.
A lufik röptetése még ma is népszerű programpont a jeles eseményeken, legyen az ballagás, esküvő vagy nagy sportesemény. Ma már azonban egyre többen keresnek környezetkímélőbb alternatívákat a léggömbökre, mert tudják, az általuk okozott pillanatnyi örömnek túl nagy ára van.
A konyhai és a kerti szerves hulladék sok helyen még ma is a kukában végzi. Pedig ahelyett, hogy egyszerűen csak megszabadulunk a karalábélevéltől, a krumplihéjtól és a kertben álló meggyfa lehulló lombjától, akár hasznosíthatnánk is ezeket az anyagokat.
Bécsben most pénzbeli támogatással szeretnék ösztönözni, hogy minél több zöld tető, homlokzat és belső udvar legyen.
Július 1-jével kezdetét vette az egy hónapig tartó műanyagböjt, aminek a végén remélhetőleg minél több műanyagmentes megoldás épül be az életünkbe. Cikkünkben hasznos és egyszerű tippeket is találsz, ha szeretnél csatlakozni a kezdeményezéshez.
Megdöbbentő adat, hogy hússzor annyi mikroműanyagot fogyaszt egy év alatt az, aki palackozott vizet és üdítőt iszik, mint az, aki csapvizet fogyaszt.
Megszoktuk, hogy műanyag csomagolásban vásárolunk mindent, majd esetenként ezt egy műanyag zacskóba belerakva visszük haza. Végiggondoltad már, hogy egy hét alatt mennyi ilyen hulladékot termelsz, ami jobb esetben a szelekív hulladékgyüjtőben landol?
Túl a vászonzacskón, a fogmosás közben elzárt csapon és a szelektív hulladékgyűjtésen, még életünk számos más színterén tehetünk azért, hogy környezettudatosabbak legyünk. A Föld napja alkalmából összegyűjtöttünk néhány egyszerű ötletet, amivel zöldebbé tehetjük az otthonunkat.
A környezettudatos gondolkodás ma már az életünk természetes velejárója, de évtizedekkel ezelőtt még forradalmi tettnek számított az, hogy valaki belekiáltotta a nagyvilágba: baj lesz, ha nem vigyázunk!
A vibráló egyéniségű, sokoldalú természetfilmessel, a PET Kupa társalapítójával beszélgettünk környezetvédelemről, a vadon élő állatok helyzetéről, a tudományos ismeretterjesztés reneszánszáról, és arról, miért olyan fontos, hogy a fiatal generációkat is komolyan vegyük.
Greta Thunberg két éve még csak egy átlagos svéd diáklány volt, mára viszont fenekestül felfordult az élete. Világszerte hősként tisztelik, aki el tudta érni azt, hogy a Föld jövője érdekében milliók emeljék fel a szavukat. Megnéztük a filmet, amely a kezdetektől végigköveti Greta útját.
A Balaton koronája és az ország kincse A tihanyi apátság
Remek tipp a főváros környékének felfedezéséhez
Szuper helyeket mutatunk be a Soproni-hegységtől a Bükkig