
Farkast kapott le a kameracsapda a Börzsönyben
Ismét sikerült lefotózni, hogy farkas jár a Magas-Börzsönyben. A vadkamerás felvétel mellett friss lábnyomok is jelzik a nagyragadozó jelenlétét.
Ismét sikerült lefotózni, hogy farkas jár a Magas-Börzsönyben. A vadkamerás felvétel mellett friss lábnyomok is jelzik a nagyragadozó jelenlétét.
Még mindig rengeteg tévhit él az emberekben a farkasokkal kapcsolatban. Nem, nem falják fel a kirándulókat, az erdei életközösségekre pedig kifejezetten jó hatással vannak.
Ómassa közelében kapta lencsevégre az erdőben mászkáló farkasokat.
Több farkast is megörökített Szabó Ádám zoológiai szakreferens és nagyragadozó-kutató vadkamerája az Aggteleki Nemzeti Parkban. A felvételeken az állatok, fittyet hányva a zord időjárásra és a rögzített kamerára, nagy nyugalommal bandukolnak a szakadó hóesésben.
Október elején fiatal hím szürke farkas tetemére bukkantak Nagyvisnyó külterületén. Az állaton egyértelműen lőtt seb volt. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság természetkárosítás és állatkínzás megalapozott gyanúja miatt feljelentést tett a rendőrségen.
A farkasokat szinte lehetetlen megpillantani, éppen ezért megy csodaszámba, hogy Pósa Tamás a Bükköt járva egyszerre 7-8 állattal találkozott. Néhány fotót is készített róluk.
Szirti sasok, farkasok, hiúz és róka is szerepel az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság most közzétett kameracsapdás felvételein.
Darányi László, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őre számolt be egy nem mindennapi felfedezésről - írja a nemzetipark-igazgatóság a honlapján. Január 24-én reggel, amikor hiúz nyomait kereste a friss hóban, egy nagyobb kutyáéhoz hasonló lábnyomra lett figyelmes. Nagy valószínűséggel egy farkasé, de biztosat csak a minták elemzése után lehet mondani.
Január 13-án a Transzbükki átkelés nevű túra előzetes bejárása közben négy farkas lábnyomára bukkantak a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai.
Magyarország lakosságának nagy része még ma sincs tisztában azzal, hogy hazánkban élnek farkasok. Aki hallott erről - hiába lakik az állatok közvetlen közelében -, az is jobbára csak annyit tud, hogy időnként átkóborol hozzánk egy-egy példány Szlovákiából. Az Aggteleki-karszton jártunk, ahol bizony már évekkel ezelőtt megtelepedett a nagyragadozó.
Legfrissebb, december-januári lapszámunkban magyar farkasok nyomába eredünk, és egy szakértővel az állatokat övező tévhitekről is beszélgetünk. Most kiderítheted, te mennyire vagy otthon a témában. Igaz-hamis állítások következnek.
A WWF különleges videót közölt egy farkas és egy hiúzcsalád találkozásáról. A ritka felvételt Lengyelország területén, a Keleti-Kárpátokban készítették. Nem mindennapi látvány.
Kameracsapdák segítségével folyamatosan nyomon követik a Bükki Nemzeti Park területén született farkaskölyköket. Az igazgatóság most új videoösszeállítást készített a ragadozókról.
A kutyafélék (Canidae) családjának legnagyobb termetű európai képviselője az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén található Zempléni Tájvédelmi Körzetben bukkan fel leggyakrabban hazánkban. Az alkalmazkodóképességéről és kitartásáról híres ragadozó - minden mai kutyafajta őse - kerüli az embert. Faunánk értékes, ritka elemeként védelem és tisztelet illeti meg.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit