
Amikor a homok virágba borul – videó
A homoki gyepekről nagy valószínűséggel nem a színpompás növények ugranak be először, pedig korántsem kiégett, száraz területről van szó. Csodáld meg a virágokat, melyek a Gönyűi-homokvidéken nőnek!
A homoki gyepekről nagy valószínűséggel nem a színpompás növények ugranak be először, pedig korántsem kiégett, száraz területről van szó. Csodáld meg a virágokat, melyek a Gönyűi-homokvidéken nőnek!
A növény teljes pompájában csak nyár elején látható, ugyanakkor egész évben felfedezhető – de nem olyan egyszerűen, mint gondolnánk.
Ezúttal egy tavaszt idéző videót mutatunk, amely ezen a kevéssé ismert, de annál izgalmasabb, Győr melletti helyszínen készült. Íme, a Gönyűi-homokvidék ékszerei.
Most virágzik ez a rikító, sárga szirmú növény, amit csak véletlenül fedeztek fel a Gönyűi-homokvidéken.
Jóval több virágzik idén a növényből a szokásosnál a Körös-Maros Nemzeti Park részterületén.
Szeptemberben virágzik a Hortobágyon a szikes területek növénye.
Az őszi füzértekercs egy kistermetű kosborféle, és különlegessége, hogy a többi orchideánkkal ellentétben nem tavasszal, hanem ősszel virágzik. Már ha virágzik, mert ha nem megfelelőek a viszonyok, akkor van, hogy még leveleket sem növeszt.
Sok helyen már szirmot bontott az őszi kikerics, októberig találkozhatunk vele a réteken és az erdőkben.
A ritka, fokozottan védett faj számára az idei év különösen kedvező volt a Zemplénben.
Itt él a védett réti kardvirág és a fokozottan védett sápadt szemeslepke is.
Részletesen felmérik a Körös–Maros Nemzeti Parkban a Szegvár melletti tündérrózsa-állományt.
Fennmaradása teljes mértékben a kornistárnics nevű növényhez és a hangyákhoz kötött, nem csoda, hogy most veszélyeztetett helyzetben van.
A szegedi füvészkertben él Közép-Európa legnagyobb szabadtéri indiailótusz-állománya, amely július végén, augusztus elején a legszebb. Ilyenkor virágzik ugyanis a legtöbb lótusz, amit a füvészkert egyik legnagyobb rendezvénye kísér. Idén tökéletesre sikerült az időzítés, a hétvégi Lótusznapok épp a virágzási csúcs idejére esnek.
Virágzik a védett és látványos turbánliliom. Többek között a Hortobágyi Nemzeti Parkban találkozhatsz vele.
A hazai orchideák egyik ritka és szép képviselőjének, a méhbangónak az előfordulása már korábban is ismert volt a Nyugat-Mecsekből. Ezek kisebb állományok voltak, az idei év azonban egy meglepő és örömteli felfedezést hozott.
Egy mutatós növényről van szó, ami most virágzik a Körös-Maros Nemzeti Park területén.
A fehér és a kardos madársisak az eddigieknél nagyobb számban bukkant elő a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatósághoz tartozó Szabadkai-erdőben. A két faj virágzásában van némi időbeli eltolódás, míg az előbbi lassan már elvirágzik, az utóbbinak még csak most bukkannak elő a bimbói.
A bolyhos virágú növény – a hüvelyes gyapjúsás – nem véletlenül kapta a nevét. Májusban az elnyílott virágok nyújtják ezt a különös látványt.
A kónya vagy más néven bókoló zsályával csak a Dél-Tiszántúlon lehet találkozni, és május közepén éri el a virágzása a maximumát.
Kevés védett fásszárú növényeink egyike most virágzik például a Mecsekben és a Pilisben.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit