
Ipoly menti barangolás az ártér csodavilágával
Gazdag élővilágú mocsarak és lenyűgöző rétek váltogatják egymást Drégelypalánk és Dejtár közötti határ menti vidéken, aminek egyedi hangulatát időről időre a szeszélyes Ipoly táplálja. Gyalog vagy bringával mi is részesei lehetünk ennek kevesek által ismert eldugott idillnek, aminek felfedezéséhez feltétlen érdemes távcsövet vinni magunkkal.

Várak között a Bakony peremén – Az uzsai Kecskevár-kilátó
Az ország felfedezésének talán egyik legizgalmasabb része, amikor az ember olyan vidéken találkozik meglepetéssel, amelyet korábban már (szinte) minden irányból körbejárt.

Indiánokat és hippiket is találtunk az eltűnő bakonyi tanyavilágban
Hazánk egyik legkülönlegesebb erdei története bontakozik ki a kíváncsi természetjáró számára Bakonybél és Hárskút környékén. A sztori a Szentgál melletti tiszafástól indul, s az országosan egyedülálló hegyvidéki tanyarendszer lakói mellett szó lesz benne hippikről és a bakonyi indiánokról is.

Látványos filmes helyszínek a Balaton-felvidéktől Noszvajig
Ha a két kedvenc hobbid a filmnézés és a kirándulás, ez a cikk neked szól. Ismét összegyűjtöttünk egy csokor forgatási helyszínt Magyarországról, amelyeket nemcsak a vászonról érdemes megismerni, hanem testközelből is.

Élménykavalkád a Börzsöny „palóc” útján
Egy vadregényes erdőtájba vezető piros túraútvonal, amelynek első szakasza többek között érint egy legendás várromot, egy hajdani betyár látványos búvóhelyét, Királyháza meghitt környezetét, továbbá a Börzsöny kalderájának pompás panorámáit, ahonnan nem csupán a „Palócföldet” lehet belátni. Járjuk végig együtt a Palóc „piros” börzsönyi szakaszát!

Azáleás-völgy – Tündérkert Zalában
Májusban az ország néhány pontján ugrásszerűen megnő a virágokat szerető látogatók száma. Ilyenkor pompáznak ugyanis a gyönyörű rododendronok. A virágzó cserjék kivételes látványában mi ezúttal a zalaegerszegi Azáleás-völgyben gyönyörködtünk.

Láz-tetői kilátó – Panorámatorony a fennsík peremén
A Vállus fölötti kilátóból szemet gyönyörködtető panoráma tárul elénk a Bakony-vidékre. A szemfülesebbek a Balatont is megpillanthatják, főként azonban alacsony, erdős vonulatok sorakoznak körülöttünk.

A Bakony eldugott sziklakertjében több csoda is vár
Az Öreg-Bakony egy félreeső szegletében ősi élőlények nyomait rejtő kőzetek, látványos ördögszántások, egy nagyszerű sziklafal és panorámás mezők várják a felfedező kedvű kirándulókat.

Öt látványos hazai szurdok, amiben nem fogsz csalódni
A természet tavaszi, frissítő erejét, az erdők nyugalmát és a kalandtúrák izgalmát keresed? Ha mozgalmas kirándulást tervezel, ezeket a gyönyörű szurdokokat érdemes felkeresned.

Oroszlános kitérők a Vértes kék útjáról
A sokszínű Vértes legszebb részeit is érintő Országos Kéktúra Kőhányáspuszta és Mindszentpuszta közötti, vadregényes szakaszán egy elfeledett várrom és egy izgalmas kis barlang csábít pár méteres letérésre.

Az Öreg-Bakony legszebb tájain
A Bakony hegység központi és egyben legvadregényesebb része az Öreg-Bakony – vagy más néven Magas-Bakony –, amelyet egy magára valamit is adó természetjáró nem hagyhat ki. Van egy kiváló túratippünk e varázslatos vidék bebarangolásához, amely kötöttségek nélkül tárja elénk hazánk e természeti kincsekben oly gazdag és páratlan területét.

Kapolcs lenyűgöző sziklatornyai – Király-kő
Kapolcs az ország legnagyobb, évről évre megrendezett összművészeti fesztiváljával szerzett magának hírnevet, ám azt már kevesebben tudják, hogy déli határában csodálatos bazaltorgonákat láthatunk a Balaton-felvidéki táj panorámájával.

A Bakony leghíresebb sziklaüregénél jártunk
Pogányok és betyárok menedéke volt a barlang, amit hazánkban legkorábban említettek írásban. Odvas-kő látványos üregét és panorámás szikláit bárki felfedezheti egy kis sétával.

Rejtett vadon a Bakonyban
Még a sokak által ismert és kedvelt Bakonynak is megvannak azok az eldugott részei, melyek még rejtve maradtak a turistahadak előtt. Ezen a vidéken kirándulók elsődleges célpontjai a hegység bámulatos és vadregényes patakvölgyei és szurdokai, melyek közt még olyan is akad, ahol izgalmas földtörténeti leletekre akadhatunk, ugyanakkor sokkal kevesebb turistába.

Fehér sziklacsipkék bűvöletében
A Természetjáró.hu e heti túráival ellátogatunk a bájosan kanyargó patak menti Gaja-szurdokba, felkapaszkodunk a Bükk két merészen kiugró sziklaszirtjére, Aggtelek és Jósvafő között a barlangok hátát taposva ismerkedünk a karsztos jelenségekkel, végül a Gerecse hullámvasútján kalandozunk.

Érdekes hazai filmes helyszínek, ahol kirándulni is lehet
Külföldön a filmturizmus mára nagy trenddé nőtte ki magát, és szerencsére itthon is bőven akadnak olyan forgatási helyszínek, amelyeket élmény meglátogatni. Összegyűjtöttük azokat, ahol nemcsak a filmes élményeket elevenítheted fel, de akár kirándulhatsz is egy jót.

Szellemjárta kőtorony az erdő közepén
Egy bringás kiruccanás, ami véletlenül átcsapott egy terepi felfedezőútba. Legegyszerűbben így jellemezhetném azt a kirándulást, amely nem várt élményével nem csupán egy elfeledett és páratlan műemléket tárt elém, de a környezetében még egy világháborús történet is megelevenedett.

A másik, nem kevésbé vadregényes Cuha-szurdok
A Cuha-völgy szurdoka méltán foglal el kitüntetett helyet a magyar természetjárásban. Látványos sziklák között bukdácsoló patak, gyönyörű erdő, az ország legszebb vasútvonala és ma már vasalt utak tömkelege - ráadásul mindez közvetlenül is elérhető. Innen azonban csak pár lépés a talán még látványosabb, ám kevésbé ismert Alsó-Cuha-szurdok!