Azt kívánom, hogy az új dobozok is ugyanúgy megteljenek jó energiákkal, mint a régiek, és a pecsételés öröme is beléjük költözzön - mondta a neves ultrafutó, az Országos Kékkör nagykövete, aki most az MTSZ munkatársaival közösen végzi a régi pecsételődobozok cseréjét.
A napokban 368 darab vadonatúj, rozsdamentes pecsételődoboz veszi át a régiek helyét. Németh Csaba úgy érzi, a sokat megért, régi dobozok lecserélése mindennap ad „egy pluszlöketet" a lelkének. Érzéseit, gondolatait az MTSZ projektzáró ünnepségének helyszínén osztotta meg velünk.
<p><a href="https://vimeo.com/144109232">Németh Csaba: Életem legjobb munkája</a> from <a href="https://vimeo.com/user16585756">Turistamagazin</a> on <a href="https://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>
Kapcsolódó cikkeink:
Magyarország legfejlettebb túraútvonala lett a Kékkör
Az Országos Kékkör újjászületése
Száz éve nem fejlesztettek ennyit a természetjáráson

Módosultak a turistautak a Csörgő-völgy Erdőrezervátumban
A Mátra fokozottan védett erdőrezervátuma ezután is látogatható marad, de a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság kérésére a Magyar Természetjáró Szövetség természetvédelmi okokból módosította a turistaút-hálózat magterület belsejére eső részét.

A túraszervezés jogi háttere: kell-e engedély?
Dr. Gál Lívia jogász, túravezető, a Magyar Természetjáró Szövetség Oktatási Bizottságának önkéntes tagja segítségével a gyalogtúra, mint közösségi esemény jogi hátterét járjuk körbe.

Sikeresen lezajlott a Magyar Természetjáró Szövetség éves választmányi ülése
A Magyar Természetjáró Szövetség tagszervezeteinek küldöttei és az elnökségi tagok elfogadták az MTSZ tavalyi jelentését és az idei költségvetést, valamint meghallgatták az elmúlt egy évről szóló beszámolókat.

Új bélyegzők a KÉKTÚRÁN
A Magyar Természetjáró Szövetség hét új bélyegzőt helyezett ki az Országos Kéktúra mentén, egyet a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúrán, egy régi bélyegzőnek pedig a lenyomata változott meg. Cikkünkből kiderül, hova kerültek ki az új bélyegzők, van-e teendő, ha már jártál az adott szakaszon, és hogyan kell bélyegezni, ha még csak ezután teljesíted.

Turistaút Híradó 3. rész
A Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) egyik alapfeladata a szabványos jelzésű turistautak felmérése és nyilvántartása. Mivel a turistautak változhatnak, és az azokkal kapcsolatos tennivalók is egész évben előfordulhatnak, az MTSZ 2024-ben létrehozta az egész országot lefedő turistaút területi felelősök új rendszerét.