
A nyálkás csigagombával még találkozhatsz az erdőben
A gomba egyébként ehető is, de általában nincs gusztusa hozzá az embernek.
A gomba egyébként ehető is, de általában nincs gusztusa hozzá az embernek.
Késő ősszel nemcsak a laskagombák, de a galócák is felfedezhetőek erdeinkben. A párducgalóca nagyon látványos, de leszedni nem ajánlott.
A szalamandrák most keresnek megfelelő üregeket, avarkupacokat a teleléshez.
A határ mindkét oldalán folyamatosan kutatják a barlangrendszert. Mostanra összesen 30154 métert térképeztek fel.
A szálláshely átadására június 23-án került sor, júliusban pedig már a nagyközönség előtt is megnyitja a kapuit.
Míg a 2000-es évek elején még csak néhány dankasirály és küszvágó csér fészkelt itt, mára az Aggteleki Nemzeti Park legnagyobb állományaival találkozhatunk a tavon.
Véget ért a denevérek telelése, ilyenkor húzódnak be a nyári szálláshelyeikre: padlásokon, földalatti üregekben egy rakás nősténydenevér él együtt.
Amíg nem nézheted meg élőben, a 360 fokos képek segítségével akár a kanapén ülve is tüzetesen szemügyre veheted a Baradla- vagy épp a Rákóczi-barlang egy-egy szegletét.
Bár az időjárás kicsit visszatáncolt a tél felé, az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság hucul ménesének életébe beköszöntött a tavasz. A napokban megszületett az első hucul csikó.
A vadkamerás felvétel az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság területén készült. A medvék jelenlétével egyre inkább számolni kell a térségben.
Az erdei állatok hétköznapjaiba leshetünk be az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság legújabb kameracsapdás felvételein.
A Bódvaszilassal szemben emelkedő hegyen az ember a természeti kincsek egy részét eltüntette, viszont számos másikat talált. Kívül-belül bejártuk a különleges hegyet.
Az Aggteleki Nemzeti Park erdeiben éjszaka sem áll meg az élet, hisz az itt élő állatok ilyenkor aktívak igazán. Erről tanúskodnak a legfrissebb kameracsapdás felvételek is.
Kicsit szemez a vadkamerával, leheveredik, egy ideig próbálkozik az alvással, de aztán rövidesen felkel, és inkább eloldalog.
Szabadon nyargalászó lovak, háttérben zöldellő dombok és vadvirágos rétek. Mi tagadás, idilli a kép, és ebbe mi, kirándulók is bátran belesétálhatunk, sőt, nemcsak gyalogosan, de akár egy hucul ló nyergében is felfedezhetjük a környék szépségeit.
Szirti sasok, farkasok, hiúz és róka is szerepel az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság most közzétett kameracsapdás felvételein.
Március végén barna medvét észleltek a kirándulók Jósvafő közelében. A találkozásról videó is készült.
A kutatók már aggódtak, 2015 év vége óta ugyanis nem utalt rá egyértelmű jel, hogy megvan még a hiúz a Zemplénben. Most viszont úgy döntött, nyom egy laza sétát a WWF kamerája előtt.
A múlt heti esőzéseknek köszönhetően több aggteleki barlangot le kellett zárni, a Baradla-Alsó-barlangból előtörő forrás pedig igencsak felduzzadt.
Újabb izgalmas kameracsapda felvételek érkeztek az Aggteleki Nemzeti Park területéről, amelyekből kiderül, hogy mi történik, ha egy fiatal farkasokból álló falka éjszaka váratlanul találkozik egy vadkannal.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit