
Legalább nyolc túzokfióka nevelkedik a Csanádi-pusztákon
Az időjárás kedvezett idén a túzokoknak. A Körös-Maros Nemzeti Park részterületén élő állományban csak 17 tojó van, sokuk nem ivarérett, ezért a nyolc fióka egészen soknak mondható.
Az időjárás kedvezett idén a túzokoknak. A Körös-Maros Nemzeti Park részterületén élő állományban csak 17 tojó van, sokuk nem ivarérett, ezért a nyolc fióka egészen soknak mondható.
Már vezetgetik a fiókáikat a túzoktojók a Körös-Maros Nemzeti Parkban, de annyira rejtegetik őket, hogy szinte észrevehetetlenek.
Négy telep található a Körös-Maros Nemzeti Park részterületén mesterséges fészkekkel, melyekben idén több mint 160 pár vörös és 100 pár kék vércse költött.
A Körös-Maros Nemzeti Park egyik legérdekesebb részterületén idén négy pusztaiölyv-fióka nevelkedett fel.
A Körös-Maros Nemzeti Park részterületén kilenc parlagisas-fióka kapott jelölőgyűrűt.
Nem ment simán a keltetés, a tojást bontani kellett, de a fióka egészséges, és a Túzokvédelmi Állomásról a Hortobágyi Vadasparkba került.
Csak nyugalom, a kismadárnak az égvilágon semmi baja nincs, minden kis sárgarigó így csinál, ha éhes.
Magyarországon eddig csak itt sikerült mesterségesen fakó keselyűt keltetni. Nem csoda, mert nem mindig egyszerű a dolog, ahogy az utóbbi példa is mutatja.
A nyári ludak általában március elején költésbe kezdenek, és az első fiókás családok április első hetében jelennek meg a part menti gyepeken. A Fertő-Hanság Nemzeti Parkban idén azonban minden eddiginél korábban kikeltek az első fiókák, adta hírül a nemzetipark-igazgatóság Facebook-oldalán.
Lassan szárnyra kapnak és önállóvá válnak a Körös-Maros Nemzeti Park területén idén kelt parlagisas-fiókák, és a fiatal vörös vércsék is vígan lakmároznak már a kaszálókon.
A Körös-Maros Nemzeti Parkban idén kiváló költést tapasztaltak a kék vércséknél. A fiókák egy része már kirepült, valamennyien szépen fejlettek, életerősek.
Nagyon ritka fajról van szó: Magyarországon mindössze tíz pár költ. Ebből kettő a Csanádi-pusztákon, amelyek idén négy fiókát neveltek fel.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság szerint így nem zavarták meg a madarak nyugalmát, ellentétben azzal, amikor felmásznak a fákra.
A szülőpár elpusztult, ezért mesterséges keltetőben melengették a négy tojást, és szerencsére mind kikelt.
A vörösvércse-fióka körülbelül háromhetes lehet, és látszólag egészséges. A viharban kerülhetett a földre.
A Mályi Madármentő Állomáson egyre több a gólyafióka. Egyet vezetéken lógva találtak meg a múlt héten, de olyan is volt, amit nem sikerült megmenteni.
A kékcinege-család webkamerás fészke most a legnézettebb a madarles.hu portálon.
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal a településeken is. Ezek túlnyomó többsége azonban nem árva, a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság bekamerázott fészkében több mint két hete kikelt fióka és családjának életében drámai fordulat állt be. Először a hím tűnt el, majd a fiókát egyedül nevelő tojó is elrepült, ezért a szakemberek jobbnak látták kimenteni a fiókát.
Az április 3-én kikelt rétisasfióka az utóbbi időben hatalmasat nőtt a bekamerázott fészekben, napról napra egyre termetesebb, aki kihagyott pár hetet, az szinte meg sem ismeri.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit